Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 10°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 14°C
Pátek 14. 5. 2021
Svátek má Bonifác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Začíná další etapa rekonstrukce silnic a chodníků na Karlově náměstí
Loni se pracovalo ve střední části Karlova náměstí. Foto: archiv IPR

Začíná další etapa rekonstrukce silnic a chodníků na Karlově náměstí

Řidiče i chodce čekají na pražském Karlově náměstí komplikace. Technická správa komunikací (TSK) po zimní přestávce obnoví v pondělí 19. dubna práce na opravě vozovek a chodníků v křižovatkách náměstí s ulicemi Ječná, Žitná a Odborů. Práce skončí do 30. října 2021. ČTK to sdělila mluvčí TSK Barbora Lišková. Na náměstí byla v minulosti opravena mj. křižovatka u ústí Resslovy ulice, kde přibyly přechody pro chodce.

„Nároží křižovatek budou upravena tak, aby se zkrátila délka vybraných přechodů pro chodce," uvedla Lišková.

Upravena bude šířka jízdních pruhů a chodníků a přibude možnost snazšího průjezdu cyklistů. Vozovka bude mít nový asfaltový povrch a parkovací zálivy budou nově z velké žulové dlažby.

Chodníky na straně zástavby budou z vápencové mozaiky a na straně k parku budou asfaltové. Dělníci obnoví a upraví uliční vpusti pro odvodnění silnice a řešit budou také úpravy inženýrských sítí.

První začnou práce 19. dubna u křižovatky s Ječnou ulicí u kostela sv. Ignáce. Uzavřen bude průjezd před vchodem do kostela. Po opravách již nebude obnoven a vjezd bude umožněn pouze pro vozidla záchranářů a pro cyklisty.

Odděleným projektem je úprava parku v centru náměstí, kterou připravuje magistrát. Město vybralo prostřednictvím tzv. soutěžního dialogu architektonická studia, která vytvořila projekt rekonstrukce. Město podle dřívějších informací předpokládá, že začít s úpravami by se mohlo v roce 2023. Práce mají podle dřívějších odhadů vyjít na 230 milionů korun.

Na Karlově náměstí byla v loňském roce přebudována křižovatka u Resslovy ulice, kde vznikly nové přechody. Lidé zde museli do té doby využít podchod, nicméně řada z nich přelézala zábradlí a křižovatku přebíhala.

Upraveno bylo také stání na semaforu v Resslově. V minulosti byl také upraven vstup do parku na Moráni nebo okolí tramvajové zastávky Novoměstská radnice.

Karlovo náměstí, dříve Dobytčí trh, je s rozlohou 80 550 metrů čtverečních největším náměstím v Česku a jedním z největších v Evropě.

Na délku měří 510 metrů a na šířku 130 metrů. Ve středu náměstí stála od roku 1300 kruhová kaple Božího těla, ve které byly vystavovány říšské korunovační klenoty. Zbořena byla roku 1791.


Ve čtvrtek v noci neprojedete Bubenečským tunelem

11. května 2021 v 18:24

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Bubenečský tunel od čtvrtka 13. května od 23 hodin do pátku 14. května do 5 hodin uzavřen.

Anketa k řešení dopravy a mobility v Praze 13

10. května 2021 v 19:17

Praha 13 se před časem obrátila na obyvatele a požádala o vyplnění krátkého dotazníku, týkajícího se pohybu po městské části, dopravy nebo parkování.

Tunelem Mrázovka neprojedete ze středy na čtvrtek v noci

10. května 2021 v 18:19

Z důvodu kontroly technologie a čištění kamer bude tunel Mrázovka od středy 12. května od 23 hodin do čtvrtka 13. května do 5 hodin uzavřen.

Most v ulici Za Černým mostem bude neprůjezdný

6. května 2021 v 15:07

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v úterý18. května rekonstrukci mostu, který vede přes železniční trať a převádí ulici Za Černým mostem, která se dále napojuje přes komunikaci Cíglerova na Pražský okruh (Poděbradská/Chlumecká).

V noci ze čtvrtka na pátek neprojedete Brusnickým a Dejvickým tunelem

4. května 2021 ve 14:03

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie budou tunely Brusnický a Dejvický uzavřeny od čtvrtka 6. května od 23 hodin do pátku 7. května do 5 hodin.

V noci ze středy na čtvrtek neprojedete Strahovským tunelem

3. května 2021 ve 13:59

Z důvodu pravidelné údržby technologie a čištění kamer bude Strahovský tunelu od středy 5. května od 23 hodin do čtvrtka 6. května do 5 hodin uzavřen.

Patočkovu ve směru do centra uzavřou opravy

1. května 2021 v 09:03

Technická správa komunikací (TSK) zahájí 10. května souvislou údržbu ulice Patočkova ve směru do centra, v úseku ulic Bělohorská a Pod Královkou.

Další články
Nahoru