Dnes Středa - jasno 10°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 10°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Začíná další etapa rekonstrukce silnic a chodníků na Karlově náměstí
Loni se pracovalo ve střední části Karlova náměstí. Foto: archiv IPR

Začíná další etapa rekonstrukce silnic a chodníků na Karlově náměstí

Řidiče i chodce čekají na pražském Karlově náměstí komplikace. Technická správa komunikací (TSK) po zimní přestávce obnoví v pondělí 19. dubna práce na opravě vozovek a chodníků v křižovatkách náměstí s ulicemi Ječná, Žitná a Odborů. Práce skončí do 30. října 2021. ČTK to sdělila mluvčí TSK Barbora Lišková. Na náměstí byla v minulosti opravena mj. křižovatka u ústí Resslovy ulice, kde přibyly přechody pro chodce.

„Nároží křižovatek budou upravena tak, aby se zkrátila délka vybraných přechodů pro chodce," uvedla Lišková.

Upravena bude šířka jízdních pruhů a chodníků a přibude možnost snazšího průjezdu cyklistů. Vozovka bude mít nový asfaltový povrch a parkovací zálivy budou nově z velké žulové dlažby.

Chodníky na straně zástavby budou z vápencové mozaiky a na straně k parku budou asfaltové. Dělníci obnoví a upraví uliční vpusti pro odvodnění silnice a řešit budou také úpravy inženýrských sítí.

První začnou práce 19. dubna u křižovatky s Ječnou ulicí u kostela sv. Ignáce. Uzavřen bude průjezd před vchodem do kostela. Po opravách již nebude obnoven a vjezd bude umožněn pouze pro vozidla záchranářů a pro cyklisty.

Odděleným projektem je úprava parku v centru náměstí, kterou připravuje magistrát. Město vybralo prostřednictvím tzv. soutěžního dialogu architektonická studia, která vytvořila projekt rekonstrukce. Město podle dřívějších informací předpokládá, že začít s úpravami by se mohlo v roce 2023. Práce mají podle dřívějších odhadů vyjít na 230 milionů korun.

Na Karlově náměstí byla v loňském roce přebudována křižovatka u Resslovy ulice, kde vznikly nové přechody. Lidé zde museli do té doby využít podchod, nicméně řada z nich přelézala zábradlí a křižovatku přebíhala.

Upraveno bylo také stání na semaforu v Resslově. V minulosti byl také upraven vstup do parku na Moráni nebo okolí tramvajové zastávky Novoměstská radnice.

Karlovo náměstí, dříve Dobytčí trh, je s rozlohou 80 550 metrů čtverečních největším náměstím v Česku a jedním z největších v Evropě.

Na délku měří 510 metrů a na šířku 130 metrů. Ve středu náměstí stála od roku 1300 kruhová kaple Božího těla, ve které byly vystavovány říšské korunovační klenoty. Zbořena byla roku 1791.


Autor: ČTK

V souvislosti s koncerty skupiny Rammstein připravila policie opatření

14. května 2022 v 07:10

V neděli 15. května a v pondělí 16. května se uskuteční dva koncerty skupiny Rammstein. Z důvodu zajištění veřejného pořádku a dopravy, připravila pražská policie adekvátní bezpečnostní opatření, na kterém se bude podílet několik desítek pražských policistů. Opatření se dotknou především...

Rekonstrukce Barrandovského mostu začne 14. května

3. května 2022 v 10:32

V polovině května startuje oprava Barrandovského mostu. Technická správa komunikací (TSK) práce rozdělila do více let a vždy jen na část stavební sezony. Po zbytek roku bude most bez omezení průjezdný. V letošním roce práce začnou 14. května a potrvají do 31. srpna 2022, celkem...

Praha 5 požaduje zřízení koordinátora dopravních staveb

2. května 2022 v 17:51

Oprava Barrandovského mostu zásadně omezí dopravu v páté městské části, především pak v lokalitě Smíchova a jeho širšího okolí. Podle vedení Prahy 5 metropole nedostatečně komunikuje s městskými částmi, kterých se rozsáhlé dopravní stavby bezprostředně dotýkají. Informovala o tom mluvčí smíchovské...

Pražský okruh: Otevřel se sjezd a nájezd u Písnice

1. května 2022 v 17:50

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dnes ráno otevřelo sjezd a nájezd na Pražský okruh u Písnice. Uleví při uzavírce a omezeních na Barrandovském mostě, které začnou v polovině května, a také při nynější uzavírce Břežanského údolí. Novinářům to řekli mluvčí ŘSD Jan Rýdl a mluvčí krajské správy a...

Další články
Nahoru