Dnes Středa - skorojasno 1°C
Zítra Čtvrtek - jasno 2°C
Středa 8. 2. 2023
Svátek má Milada
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Začíná další etapa rekonstrukce silnic a chodníků na Karlově náměstí
Loni se pracovalo ve střední části Karlova náměstí. Foto: archiv IPR

Začíná další etapa rekonstrukce silnic a chodníků na Karlově náměstí

Řidiče i chodce čekají na pražském Karlově náměstí komplikace. Technická správa komunikací (TSK) po zimní přestávce obnoví v pondělí 19. dubna práce na opravě vozovek a chodníků v křižovatkách náměstí s ulicemi Ječná, Žitná a Odborů. Práce skončí do 30. října 2021. ČTK to sdělila mluvčí TSK Barbora Lišková. Na náměstí byla v minulosti opravena mj. křižovatka u ústí Resslovy ulice, kde přibyly přechody pro chodce.

„Nároží křižovatek budou upravena tak, aby se zkrátila délka vybraných přechodů pro chodce," uvedla Lišková.

Upravena bude šířka jízdních pruhů a chodníků a přibude možnost snazšího průjezdu cyklistů. Vozovka bude mít nový asfaltový povrch a parkovací zálivy budou nově z velké žulové dlažby.

Chodníky na straně zástavby budou z vápencové mozaiky a na straně k parku budou asfaltové. Dělníci obnoví a upraví uliční vpusti pro odvodnění silnice a řešit budou také úpravy inženýrských sítí.

První začnou práce 19. dubna u křižovatky s Ječnou ulicí u kostela sv. Ignáce. Uzavřen bude průjezd před vchodem do kostela. Po opravách již nebude obnoven a vjezd bude umožněn pouze pro vozidla záchranářů a pro cyklisty.

Odděleným projektem je úprava parku v centru náměstí, kterou připravuje magistrát. Město vybralo prostřednictvím tzv. soutěžního dialogu architektonická studia, která vytvořila projekt rekonstrukce. Město podle dřívějších informací předpokládá, že začít s úpravami by se mohlo v roce 2023. Práce mají podle dřívějších odhadů vyjít na 230 milionů korun.

Na Karlově náměstí byla v loňském roce přebudována křižovatka u Resslovy ulice, kde vznikly nové přechody. Lidé zde museli do té doby využít podchod, nicméně řada z nich přelézala zábradlí a křižovatku přebíhala.

Upraveno bylo také stání na semaforu v Resslově. V minulosti byl také upraven vstup do parku na Moráni nebo okolí tramvajové zastávky Novoměstská radnice.

Karlovo náměstí, dříve Dobytčí trh, je s rozlohou 80 550 metrů čtverečních největším náměstím v Česku a jedním z největších v Evropě.

Na délku měří 510 metrů a na šířku 130 metrů. Ve středu náměstí stála od roku 1300 kruhová kaple Božího těla, ve které byly vystavovány říšské korunovační klenoty. Zbořena byla roku 1791.


Autor: ČTK

Další zastávky v Praze 4 získají nové přístřešky

25. ledna 2023 ve 12:25

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) pokračuje v Praze 4 v obměně přístřešků na tramvajových zastávkách. Během uplynulého víkendu byla vyměněna zastávka Palouček na Táborské ve směru k Nuselské radnici a příští víkend, 28. ledna, přijde na řadu zastávka ve směru Pražské...

TSK využila teplého počasí. Za první lednové týdny opravila přes sedm a půl tisíce výtluků

23. ledna 2023 v 10:55

Mrazivé počasí v první polovině prosince s následnou rychlou oblevou poškodilo na řadě míst vozovky tak, že by bez provizorní opravy musela být snižována rychlost nebo jinak omezována doprava, a to zejména na hlavních tazích, kde jezdí i MHD.

Samoobslužné bezhotovostní jízdenkové terminály jsou v provozu ve všech autobusech DPP

23. ledna 2023 v 10:14

Cestující na všech městských linkách provozovaných Dopravním podnikem hl. m. Prahy (DPP) si mohou zakoupit jízdenky bezhotovostně prostřednictvím samoobslužných terminálů. DPP jich od podzimu nainstaloval 1200 kusů do všech svých autobusů, elektrobusů a trolejbusů. 

Zlíchovský tunel bude ve středu uzavřen

22. ledna 2023 v 11:53

Od 25. ledna do 26. ledna bude v noci od 23 do 5 hodin uzavřen západní tubus A (směr Barrandovský most) a druhý tubus bude jednosměrný v původním směru.

Další články
Nahoru