Dnes Pátek - jasno 11°C
Zítra Sobota - oblacno 11°C
Pátek 22. 10. 2021
Svátek má Sabina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Začíná další etapa rekonstrukce silnic a chodníků na Karlově náměstí
Loni se pracovalo ve střední části Karlova náměstí. Foto: archiv IPR

Začíná další etapa rekonstrukce silnic a chodníků na Karlově náměstí

Řidiče i chodce čekají na pražském Karlově náměstí komplikace. Technická správa komunikací (TSK) po zimní přestávce obnoví v pondělí 19. dubna práce na opravě vozovek a chodníků v křižovatkách náměstí s ulicemi Ječná, Žitná a Odborů. Práce skončí do 30. října 2021. ČTK to sdělila mluvčí TSK Barbora Lišková. Na náměstí byla v minulosti opravena mj. křižovatka u ústí Resslovy ulice, kde přibyly přechody pro chodce.

„Nároží křižovatek budou upravena tak, aby se zkrátila délka vybraných přechodů pro chodce," uvedla Lišková.

Upravena bude šířka jízdních pruhů a chodníků a přibude možnost snazšího průjezdu cyklistů. Vozovka bude mít nový asfaltový povrch a parkovací zálivy budou nově z velké žulové dlažby.

Chodníky na straně zástavby budou z vápencové mozaiky a na straně k parku budou asfaltové. Dělníci obnoví a upraví uliční vpusti pro odvodnění silnice a řešit budou také úpravy inženýrských sítí.

První začnou práce 19. dubna u křižovatky s Ječnou ulicí u kostela sv. Ignáce. Uzavřen bude průjezd před vchodem do kostela. Po opravách již nebude obnoven a vjezd bude umožněn pouze pro vozidla záchranářů a pro cyklisty.

Odděleným projektem je úprava parku v centru náměstí, kterou připravuje magistrát. Město vybralo prostřednictvím tzv. soutěžního dialogu architektonická studia, která vytvořila projekt rekonstrukce. Město podle dřívějších informací předpokládá, že začít s úpravami by se mohlo v roce 2023. Práce mají podle dřívějších odhadů vyjít na 230 milionů korun.

Na Karlově náměstí byla v loňském roce přebudována křižovatka u Resslovy ulice, kde vznikly nové přechody. Lidé zde museli do té doby využít podchod, nicméně řada z nich přelézala zábradlí a křižovatku přebíhala.

Upraveno bylo také stání na semaforu v Resslově. V minulosti byl také upraven vstup do parku na Moráni nebo okolí tramvajové zastávky Novoměstská radnice.

Karlovo náměstí, dříve Dobytčí trh, je s rozlohou 80 550 metrů čtverečních největším náměstím v Česku a jedním z největších v Evropě.

Na délku měří 510 metrů a na šířku 130 metrů. Ve středu náměstí stála od roku 1300 kruhová kaple Božího těla, ve které byly vystavovány říšské korunovační klenoty. Zbořena byla roku 1791.


Autor: ČTK

V Cholupické přibyla parkovací místa, navýšení chystá Praha 12 i v dalších ulicích

Včera v 10:12

V ulici Cholupická na Kamýku v Praze 12 se změnou dopravního režimu podařilo zhruba o deset navýšit počet parkovacích míst. Odpovídá to koncepci, kterou připravil dopravní odbor radnice. Dvanáctá městská část o tom informovala na svém webu.

Jednosměrné uzavření tunelu Mrázovka

Včera v 10:11

Od neděle 24. října od 23 hodin do pondělí 25. října do 5 hodin bude uzavřen západní tunelový tubus A směrem na Barrandovský most a druhý tubus bude jednosměrný s původním směrem provozu.

V lokalitách Baby a Liboce budou zóny placeného stání

20. října 2021 v 11:56

V pondělí 15. listopadu spouští hl. m. Praha zóny placeného stání v Praze 6 v lokalitách Baba a Liboc. Na nich mohou bez omezení parkovat pouze řidiči s platným parkovacím oprávněním. K jeho získání je třeba občanský průkaz, kde je uvedeno místo trvalého pobytu v Praze 6, a velký technický průkaz...

Začala oprava opěrné zdi a sanace svahu v Komořanské ulici

19. října 2021 v 08:40

Technická správa komunikací (TSK) naváže na přípravné práce, které probíhaly během září, a začne od úterý 19. října s opravou opěrné zdi včetně sanace nestabilního svahu u komunikace Komořanská.

Bubenečský tunel bude jednu noc uzavřen

14. října 2021 v 06:30

Ve čtvrtek 14. říjne ve 23 hodin dojde k uzavření Bubenečského tunelu. Uzavírka potrvá do pátku 15. října do 5 hodin.

Další články
Nahoru