Dnes Sobota - zatazeno 2°C
Zítra Neděle - zatazeno 6°C
Sobota 3. 12. 2022
Svátek má Svatoslav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Začíná další část demolice mostu přes Chlumeckou ulici
Demolice severní poloviny západního mostu přes Chlumeckou ulici koncem dubna 2021. Foto: Swietelsky stavební

Začíná další část demolice mostu přes Chlumeckou ulici

Na Pražském okruhu začíná dnes další část demolice mostu přes Chlumeckou ulici. Stavbaři během následujících dvou víkendů zboří jeho východní, tedy levou část. Na jeho místě bude do letošního třetího čtvrtletí vybudován nový most s větší kapacitou. Během obou víkendů bude na okruhu provoz omezen. Informovala o tom firma Swietelsky, která práce provede. Nový most vyjde na 168,5 milionu korun bez DPH.

Na Pražském okruhu začíná po zimní technologické přestávce druhá etapa výstavby mostu přes Chlumeckou ulici. Tentokrát se týká jeho východní, tedy levé části.

Vyroste místo původního mostu, který bude demolován a odstraněn v průběhu dvou víkendových uzavírek 26. a 27. března a 2. až 4. dubna. Tím se uvolní místo pro stavbu nového mostu s vyšší kapacitou 3 + 3 jízdní pruhy.

„Jsme vlastně v teoretické polovině. Během loňské stavební sezóny jsme pravou část mostu zvládli zbourat a opět postavit za 198 dní. Na levou máme stejný časový plán, i když nás čeká mnohem víc práce. Zahrnuje i úpravu křižovatkových ramp, opravu Chlumecké, instalaci nového portálu dopravního značení a vybudování protihlukové stěny na mostě a dalších úsecích. Bude to náročné, ale reálné,“ řekl Michal Blahovič, výrobní ředitel závodu Mosty společnosti Swietelsky stavební. Ta projekt realizuje pro Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Konstrukčně jde v každém jízdním pásu o jeden most. To umožňuje práce rozdělit a dopravu převést vždy na ten sousední v užších pruzích 2 plus 2, odstranit druhý most a postavit nový.

Během březnové víkendové demolice bude doprava Chlumeckou ulicí uzavřena směrem do centra a směrem do Horních Počernic se bude jezdit obousměrně. Při dubnové demolici bude v Chlumecké ulici směrem do centra obousměrný provoz, a naopak do Horních Počernic bude uzavřen.

Součástí projektu je rovněž úprava křižovatkových ramp mimoúrovňové křižovatky, stavba 248 metrů dlouhé protihlukové stěny na východní římse mostu a přilehlých částech křižovatkových ramp nebo úpravu samotné ulice.

Celý nový most má být zprovozněn ve 3. čtvrtletí letošního roku v režimu 2 + 2 jízdní pruhy každý v šířce 3,75 metru. Zprovoznění na 3+3 jízdní pruhy bude možné až po dokončení dálničního úseku Satalice – Běchovice, tedy takzvané Vysočanské radiály. S její stavbou se zatím počítá nejdříve v roce 2023.

Most přes Chlumeckou byl do provozu uveden koncem roku 1984 jako součást stavby R1 Satalice – Běchovice. Od té doby neprošel zásadní rekonstrukcí. Zejména horní stavba byla ve špatném stavu a stav mostovky se blíží tomu havarijnímu.


Autor: puc

Praha 5 zhodnotí, jak se chovají řidiči v parkovacích zónách

27. listopadu 2022 v 19:58

Praha 5 zatím neplánuje iniciovat zavádění nových parkovacích zón, nicméně chtěla by zhodnotit a podle toho případně i přehodnotit režimy v těch stávajících. Uvedl to místostarosta páté městské části Milan Kryl (Piráti) na nedávném setkání s novináři.

Výměna požární signalizace omezí provoz Strahovského tunelu

25. listopadu 2022 v 09:14

Z důvodu výměny elektrické požární signalizace budou probíhat uzávěry Strahovského tunelu.

Další články
Nahoru