Dnes Úterý - prehanky-dest 18°C
Zítra Středa - obcasny-dest 21°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Začíná další část demolice mostu přes Chlumeckou ulici
Demolice severní poloviny západního mostu přes Chlumeckou ulici koncem dubna 2021. Foto: Swietelsky stavební

Začíná další část demolice mostu přes Chlumeckou ulici

Na Pražském okruhu začíná dnes další část demolice mostu přes Chlumeckou ulici. Stavbaři během následujících dvou víkendů zboří jeho východní, tedy levou část. Na jeho místě bude do letošního třetího čtvrtletí vybudován nový most s větší kapacitou. Během obou víkendů bude na okruhu provoz omezen. Informovala o tom firma Swietelsky, která práce provede. Nový most vyjde na 168,5 milionu korun bez DPH.

Na Pražském okruhu začíná po zimní technologické přestávce druhá etapa výstavby mostu přes Chlumeckou ulici. Tentokrát se týká jeho východní, tedy levé části.

Vyroste místo původního mostu, který bude demolován a odstraněn v průběhu dvou víkendových uzavírek 26. a 27. března a 2. až 4. dubna. Tím se uvolní místo pro stavbu nového mostu s vyšší kapacitou 3 + 3 jízdní pruhy.

„Jsme vlastně v teoretické polovině. Během loňské stavební sezóny jsme pravou část mostu zvládli zbourat a opět postavit za 198 dní. Na levou máme stejný časový plán, i když nás čeká mnohem víc práce. Zahrnuje i úpravu křižovatkových ramp, opravu Chlumecké, instalaci nového portálu dopravního značení a vybudování protihlukové stěny na mostě a dalších úsecích. Bude to náročné, ale reálné,“ řekl Michal Blahovič, výrobní ředitel závodu Mosty společnosti Swietelsky stavební. Ta projekt realizuje pro Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Konstrukčně jde v každém jízdním pásu o jeden most. To umožňuje práce rozdělit a dopravu převést vždy na ten sousední v užších pruzích 2 plus 2, odstranit druhý most a postavit nový.

Během březnové víkendové demolice bude doprava Chlumeckou ulicí uzavřena směrem do centra a směrem do Horních Počernic se bude jezdit obousměrně. Při dubnové demolici bude v Chlumecké ulici směrem do centra obousměrný provoz, a naopak do Horních Počernic bude uzavřen.

Součástí projektu je rovněž úprava křižovatkových ramp mimoúrovňové křižovatky, stavba 248 metrů dlouhé protihlukové stěny na východní římse mostu a přilehlých částech křižovatkových ramp nebo úpravu samotné ulice.

Celý nový most má být zprovozněn ve 3. čtvrtletí letošního roku v režimu 2 + 2 jízdní pruhy každý v šířce 3,75 metru. Zprovoznění na 3+3 jízdní pruhy bude možné až po dokončení dálničního úseku Satalice – Běchovice, tedy takzvané Vysočanské radiály. S její stavbou se zatím počítá nejdříve v roce 2023.

Most přes Chlumeckou byl do provozu uveden koncem roku 1984 jako součást stavby R1 Satalice – Běchovice. Od té doby neprošel zásadní rekonstrukcí. Zejména horní stavba byla ve špatném stavu a stav mostovky se blíží tomu havarijnímu.


Autor: puc

Nový přístřešek na zastávce Lipnická

31. května 2023 v 16:54

Zastávka MHD Lipnická na začátku června získá přístřešek. Vzhledem k okolní rodinné zástavbě není v blízkosti jediné místo, kde se schovat před deštěm.

Řidiči by měli zbystřit, v Letňanech se chystá blokové čištění ulic

31. května 2023 v 00:23

Od 9. do 16. června, pouze v pracovní dny, bude v Letňanech probíhat úklid komunikací – blokové čištění. Čisticí technika vyjede do ulic v pracovních dnech vždy od 8 do 15 hodin.

Na Rock for People vlakem a se slevou

29. května 2023 v 11:33

Od 8. do 11. června se bude v Hradci Králové konat hudební festival Rock for People. Návštěvníci, kteří se na něj vypraví vlakem Českých drah, mohou využít cenově zvýhodněné nabídky Vlak+ Rock for People.

Dopravní vycházka v Praze 6: Elektrifikace linky 131

26. května 2023 v 11:59

Radní pro dopravu Prahy 6 Ondřej Matěj Hrubeš zve v pondělí 29. května na dopravní vycházku na téma elektrifikace linky 131.

Praha 11: Linku 213 se povedlo zachránit, změn v dopravě bude od soboty hodně

25. května 2023 ve 20:05

Od soboty 27. května dojde v souvislosti s prodloužením tramvajové tratě z Modřan na Libuš k několika změnám v dopravě v rámci Jižního Města. Například nová linka 126 nabídne od poslední květnové soboty obyvatelům Jižního Města časté spojení s Křeslicemi a nádražím v Uhříněvsi. Nahradí například...

Další články
Nahoru