Dnes Středa - jasno 22°C
Zítra Čtvrtek - jasno 26°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Začíná další část demolice mostu přes Chlumeckou ulici
Demolice severní poloviny západního mostu přes Chlumeckou ulici koncem dubna 2021. Foto: Swietelsky stavební

Začíná další část demolice mostu přes Chlumeckou ulici

Na Pražském okruhu začíná dnes další část demolice mostu přes Chlumeckou ulici. Stavbaři během následujících dvou víkendů zboří jeho východní, tedy levou část. Na jeho místě bude do letošního třetího čtvrtletí vybudován nový most s větší kapacitou. Během obou víkendů bude na okruhu provoz omezen. Informovala o tom firma Swietelsky, která práce provede. Nový most vyjde na 168,5 milionu korun bez DPH.

Na Pražském okruhu začíná po zimní technologické přestávce druhá etapa výstavby mostu přes Chlumeckou ulici. Tentokrát se týká jeho východní, tedy levé části.

Vyroste místo původního mostu, který bude demolován a odstraněn v průběhu dvou víkendových uzavírek 26. a 27. března a 2. až 4. dubna. Tím se uvolní místo pro stavbu nového mostu s vyšší kapacitou 3 + 3 jízdní pruhy.

„Jsme vlastně v teoretické polovině. Během loňské stavební sezóny jsme pravou část mostu zvládli zbourat a opět postavit za 198 dní. Na levou máme stejný časový plán, i když nás čeká mnohem víc práce. Zahrnuje i úpravu křižovatkových ramp, opravu Chlumecké, instalaci nového portálu dopravního značení a vybudování protihlukové stěny na mostě a dalších úsecích. Bude to náročné, ale reálné,“ řekl Michal Blahovič, výrobní ředitel závodu Mosty společnosti Swietelsky stavební. Ta projekt realizuje pro Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Konstrukčně jde v každém jízdním pásu o jeden most. To umožňuje práce rozdělit a dopravu převést vždy na ten sousední v užších pruzích 2 plus 2, odstranit druhý most a postavit nový.

Během březnové víkendové demolice bude doprava Chlumeckou ulicí uzavřena směrem do centra a směrem do Horních Počernic se bude jezdit obousměrně. Při dubnové demolici bude v Chlumecké ulici směrem do centra obousměrný provoz, a naopak do Horních Počernic bude uzavřen.

Součástí projektu je rovněž úprava křižovatkových ramp mimoúrovňové křižovatky, stavba 248 metrů dlouhé protihlukové stěny na východní římse mostu a přilehlých částech křižovatkových ramp nebo úpravu samotné ulice.

Celý nový most má být zprovozněn ve 3. čtvrtletí letošního roku v režimu 2 + 2 jízdní pruhy každý v šířce 3,75 metru. Zprovoznění na 3+3 jízdní pruhy bude možné až po dokončení dálničního úseku Satalice – Běchovice, tedy takzvané Vysočanské radiály. S její stavbou se zatím počítá nejdříve v roce 2023.

Most přes Chlumeckou byl do provozu uveden koncem roku 1984 jako součást stavby R1 Satalice – Běchovice. Od té doby neprošel zásadní rekonstrukcí. Zejména horní stavba byla ve špatném stavu a stav mostovky se blíží tomu havarijnímu.


Autor: puc

V souvislosti s koncerty skupiny Rammstein připravila policie opatření

14. května 2022 v 07:10

V neděli 15. května a v pondělí 16. května se uskuteční dva koncerty skupiny Rammstein. Z důvodu zajištění veřejného pořádku a dopravy, připravila pražská policie adekvátní bezpečnostní opatření, na kterém se bude podílet několik desítek pražských policistů. Opatření se dotknou především...

Rekonstrukce Barrandovského mostu začne 14. května

3. května 2022 v 10:32

V polovině května startuje oprava Barrandovského mostu. Technická správa komunikací (TSK) práce rozdělila do více let a vždy jen na část stavební sezony. Po zbytek roku bude most bez omezení průjezdný. V letošním roce práce začnou 14. května a potrvají do 31. srpna 2022, celkem...

Praha 5 požaduje zřízení koordinátora dopravních staveb

2. května 2022 v 17:51

Oprava Barrandovského mostu zásadně omezí dopravu v páté městské části, především pak v lokalitě Smíchova a jeho širšího okolí. Podle vedení Prahy 5 metropole nedostatečně komunikuje s městskými částmi, kterých se rozsáhlé dopravní stavby bezprostředně dotýkají. Informovala o tom mluvčí smíchovské...

Pražský okruh: Otevřel se sjezd a nájezd u Písnice

1. května 2022 v 17:50

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dnes ráno otevřelo sjezd a nájezd na Pražský okruh u Písnice. Uleví při uzavírce a omezeních na Barrandovském mostě, které začnou v polovině května, a také při nynější uzavírce Břežanského údolí. Novinářům to řekli mluvčí ŘSD Jan Rýdl a mluvčí krajské správy a...

Další články
Nahoru