Dnes Sobota - zatazeno 13°C
Zítra Neděle - oblacno 14°C
Sobota 2. 3. 2024
Svátek má Anežka
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Začíná aukce zámku a přilehlého parku v pražských Kunraticích
Kunratický zámek. Foto: praha-kunratice.cz

Začíná aukce zámku a přilehlého parku v pražských Kunraticích

Ve čtvrtek v 10 hodin začne elektronická aukce areálu zámku v pražských Kunraticích. Dražbu budovy a přilehlého parku vyhlásil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) poté, co žádná ze státních institucí neprojevila o nemovitosti zájem. Vyvolávací cena zámku je 106 260 000 korun a minimální příhoz v aukci 250 000 korun. Dražba potrvá do pátečních 10 hodin.

Trojkřídlý barokní zámek nechal postavit František Václav Čabelický ze Soutic v roce 1688 na místě středověké tvrze, která v minulosti patřila i králi Václavu IV. K jižní straně přiléhá rozsáhlý zámecký park o rozloze přes 1,4 hektaru s bažantnicí vytvořený v 18. století.

Později byl zámek přestavěn v klasicistním stylu a doplněn o hodinovou věž na severním průčelí. Ve vnitřních prostorách se zachovala kvalitní štukatérská a malířská výzdoba.

Po roce 1945 byl zámek zkonfiskován a od roku 1957 v něm sídlilo entomologické oddělení Národního muzea. Sbírky opustily zámek v roce 2014, od té doby se budova nevyužívá. Na zámek se vztahuje památková ochrana.

Zájemci se mohli do aukce přihlásit do středy. Podmínkou bylo složit kauci deset milionů korun.


Autor: ČTK

Beseda u kulatého stolu v Praze 15

Včera ve 12:57

Starosta Prahy 15 Michal Fischer zve na besedu u kulatého stolu.

Další články
Nahoru