Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 20°C
Zítra Pátek - bourky 21°C
Čtvrtek 30. 5. 2024
Svátek má Ferdinand
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Žáci základní školy vytvořili posezení na vyhlídce na Kavčích horách
Žáci vybudovali lavičku na Kavčích horách. Foto: Praha 4

Žáci základní školy vytvořili posezení na vyhlídce na Kavčích horách

V pátek 19. května se sešli společně žáci ZŠ Táborská spolu s architekty, zástupci Člověka v tísni, České televize a představiteli městské části na vyhlídce na Kavčích horách a slavnostně pokřtili nově vybudované lavičky.

Nápad na vybudování posezení vzešel přímo od žáků. „Přišlo nám líto, že na místě s tak krásným výhledem se nemůže člověk ani posadit. S podporou učitele Roberta Gronowskeho se z našeho nápadu stal projekt, který jsme dokázali i díky ostatním podporovatelům dotáhnout do cíle a z toho máme velkou radost,“ uvedli společně autoři nápadu ze sekce Světové školy ZŠ Táborská.

Radnice projekt podpořila nejen finančně, ale s ohledem na umístění na okraji Chráněné přírodní památky se žáci neobešli ani bez pomoci pracovníků Odboru životního prostředí a dopravy ÚMČ Praha 4 nebo České televize, které pozemek patří.

Ohledně vhodných materiálů, nátěrů ale i podoby a umístění laviček se měli žáci možnost radit přímo s architekty a po všech přípravách a se všemi povoleními se ve čtvrtek pustili vlastními silami do díla. K lavičkám vyrobeným z europalet přibude ještě odpadkový koš, aby návštěvníci vyhlídky neodhazovali odpadky, kam je napadne.

„Po dohodě s Českou televizí opatří Praha 4 místo košem a zařídí správu vyhlídky tak, aby lavičky sloužily veřejnosti po dobu, jak to jen materiál dovolí,“ doplnil k projektu radní MČ Praha 4 pro životní prostředí a Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO) a dodal: „Přejeme žákům řadu dalších skvělých projektů a spoustu hezkých chvil na vyhlídce. Pro ostatní je to skvělý tip na výlet a také možnost vidět, jak dokážou i mladí myslet na ostatní a tvořit s chutí něco, co může udělat radost a být k užitku všem.“Autor: Cen

Dětská pouť v Kateřinské zahradě

Dnes ve 14:46

1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy zve především rodiče a děti na Dětskou pouť do Kateřinské zahrady.

Pohádky na Dvorečku: Míša Kulička

Včera ve 14:26

Praha 9 zve děti, rodiče i prarodiče na pohádky pro nejmenší. Pohádky na Dvorečku jsou zdarma a začíná se v 16 hodin. Hraje se v Jandově 4, v Praze 9.

Desítka zve na Den dětí

Včera v 11:43

Praha 10 zve na již tradiční oslavu Dne dětí v parku Malinová – Chrpová. Odpoledne 1. června od 14 hodin plné tvůrčích a pohybových dílniček nejen pro nejmenší. Děti si budou moci ozdobit květináče a zasadit do nich květiny, vyrobit voňavý zápich ze sena.

Den dětí ve Westfield Chodov

Včera v 06:47

Oslavte svátek všech dětí s Princeznou na hrášku ve Westfield Chodov. V obchodním centru vás přivítají herci ze zbrusu nové filmové pohádky a nebude chybět bohatý program plný soutěží a zábavy (nejen) pro všechny prince a princezny.

Pro nejmenší v Praze 9: Princezna a drak

28. května 2024 v 11:23

Praha 9 zve všechny děti, rodiče i prarodiče na 22. ročník Pohádek pro nejmenší. V červnu se děti mohou těšit do Parku Podviní. Pohádky jsou zdarma a začíná se v 16 hodin.

Dětský den v parku Nové Roztyly

26. května 2024 v 06:01

Ve čtvrtek 6. června se od 13:00 do 19:00 hodin na louce vedle hotelu Nosál a restaurace za Větrem, koná dětské odpoledne plné zábavných aktivit a soutěží, které budou probíhat v upraveném lesoparku.

Dětský den Prahy 14 a DDM Prahy 9

26. května 2024 ve 04:50

Dětský den se koná v sobotu 1. června od 14 hodin v parku U Čeňku a je zdarma. S dětmi prožijete pirátské odpoledne plné zábavy.

Pohádky na Dvorečku 2024

25. května 2024 v 11:47

Praha 9 zve všechny děti, rodiče i prarodiče na 22. ročník Pohádky pro nejmenší. Pohádky jsou zdarma a začíná se v 16 hodin. Hraje se v Jandově 4, v Praze 9.

Den dětí v kostele sv. Šimona a Judy

25. května 2024 v 07:03

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK připravil rodinný pořad ke Dni dětí v kostele sv. Šimona a Judy. Sobotní odpoledne 1. června dětem zpestří skladba francouzského skladatele Camille Saint-Saënse s názvem Karneval zvířat.

Náplavka dětem 2024

25. května 2024 v 06:40

Čtvrtý očník unikátní akce pro děti a jejich rodiče, kterou pořádají pražské náplavky ve spolupráci s magistrátem a městskými částmi Prahy 1, 2 a 5.

Praha 6 zná vítěze letošního ročníku soutěže AntiFet Fest, je jím film Dva světy

24. května 2024 v 16:12

V divadle Semafor se uskutečnilo vyhlášení dalšího ročníku obvodního kola soutěže amatérských filmů žáků základních škol z Prahy 6.

Zábava i překvapení: Den dětí na Vyšehradě

24. května 2024 ve 12:05

Vyšehrad svým nejmenším návštěvníkům i letos na Den dětí nabízí program plný zábavy a překvapení. Komorní sál na Purkrabství bude hostit několik divadelní představení a koncert na závěr.

Praha 2: Nusle dětem

24. května 2024 v 11:44

Akce pro děti se koná v sobotu 1. června v parku za školou Křesomyslova. začíná se v 11 hodin.

Červnové pohádky pro nejmenší v Praze 9

24. května 2024 v 11:13

Praha 9 zve všechny děti, rodiče i prarodiče na 22. ročník Pohádek pro nejmenší. V červnu se děti mohou těšit do Parku Podviní.

Další články
Nahoru