Dnes Středa - jasno 32°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Žáci základní školy napekli moučníky zdravotníkům nemocnice na Homolce
Foto: Praha 5

Žáci základní školy napekli moučníky zdravotníkům nemocnice na Homolce

Pedagogický sbor základní školy Tyršova v Jinonicích připravil akci „Tyršovka peče zdravotníkům“. Žáci školy za pomoci rodičů napekli desítky moučníků a dortů. 

Výzva pedagogického sboru:
„Každý z nás se jistě někdy dostal do situace, kdy lékaře potřeboval a spoléhal na to, že on bude vždy připraven pomoci. Tito lidé jsou v posledních měsících vystaveni permanentnímu tlaku ze strany médií, veřejnosti, nadměrnému počtu úmrtí na svých odděleních a nekončící vlně epidemie. Najdete-li ve svém volném čase malou skulinku a budete-li ochotni věnovat ji upečení nějakého dobého moučníku, budeme moc rádi, když se společně s námi do akce zapojíte!“

Výzva adresovaná rodičům a žákům školy měla nečekaný ohlas. V den předání moučníků v nemocnici na Homolce zaplnily vestibul školy desítky moučníků předpisově zabalených v potravinové fólii i se vzkazy zdravotníkům.

„Moc nás zájem rodičů a žáků potěšil. Ale ještě větší radost máme z toho, že jsme udělali viditelně upřímnou radost zdravotníkům, kterých si všichni moc vážíme. Jsme rádi, že jsme jim mohli ten současný pracovní život trochu osladit,“ říká ředitelka Tyršovy základní a mateřské školy Soňa Přibylová Hasenkopfová.

„Jsem na všechny, kteří akci vymysleli, zorganizovali a zapojili se do ní, nesmírně pyšná. V době, která je sama o sobě nervózní a často ukazuje spíše negativní emoce, jsou podobné akce velmi cenné a chci všem moc poděkovat,“ dodává starostka městské části Praha 5 Renáta Zajíčková.

dorty-pro-nemocnice-1


Autor: TZ, red

Den architektury se zaměří na rekonstrukce a vzdá poctu Josipu Plečnikovi i Aleně Šrámkové

Dnes v 08:46

Praha bude na přelomu září a října opět žít architekturou. Od 30. září až do 6. října se stane hlavním dějištěm festivalu Den architektury, který nabízí na tři sta zdarma přístupných akcí ve stovce měst a obcí po celé České republice i na Slovensku. Bohatý program, který se v Praze odehraje...

Letní trhy na náměstí Republiky

15. srpna 2022 v 10:15

Náměstí Republiky se proměnilo v rozkvetlou louku. Trhovci nabízí ve dvanácti letně nazdobených stáncích vybrané pochutiny a drobné řemeslné výrobky. Návštěvníci centra Prahy se tak mohou občerstvit při procházkách hlavním městem až do 28. srpna.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 33. týden

13. srpna 2022 ve 12:25

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 14 vyhlásila pro nezletilé obyvatele městské části soutěž o elektrokoloběžky

12. srpna 2022 v 16:54

Jsi ve věku od 6 do 16 let, jsi místní, baví tě točit videa a chceš se prohánět na vlastní elektrokoloběžce? Řekni rodičům a společně si prostudujte pravidla soutěže „14 elektrokoloběžek pro Prahu 14“, kterou pro zdejší děti a mládež připravila městská část...

Další články
Nahoru