Dnes Pátek - obcasny-dest 14°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 13°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Koronavirus

Žáci určených škol pro vybrané profese se budou moci nechat dobrovolně testovat na covid-19

Nad plánem návratu dětí do škol stále visí velké otazníky. Praha už začátkem března zaslala Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy dopis s návrhem postupu, jenž by měl snížit dlouhodobé negativní dopady koronaviru na vzdělání, ale i na duševní a fyzické zdraví dětí. Pod tento návrh se za čtyři dny podepsalo 31 zastupitelů hlavního města Prahy a jeho městských částí. 

Nyní město spouští systém dobrovolného testování v patnácti určených školách pro děti rodičů IZS a dalších vybraných profesí kritické infrastruktury. To začíná dnes a bude pokračovat i během příštího týdne v pondělí, úterý, středu a čtvrtek. Město takto může otestovat až 400 dětí.

Vzorek slin bude analyzován metodou PCR firmou GHC GENETICS, s.r.o., a antigenní testy typu Antigen Rapid test kit od výrobce Lepu Medical budou provedeny a vyhodnoceny přímo ve škole zdravotnickými pracovníky firmy Therapy Medical v souladu s doporučením Hygienické stanice hl. m. Prahy. Výtěr z nosu bude proveden testy schválenými ministerstvem zdravotnictví pro preventivní testování.

V případě pozitivního výsledku antigenního testu bude rodič neprodleně informován a nebude možné dítě/žáka umístit do školy – bude mu nařízena izolace do doby ověření výsledku PCR testu. V případě potvrzení pozitivity PCR testem bude u dítěte nařízena izolace dle platných nařízení, výsledek bude hlášen standardně.

Autor: TZ, red

O novou vakcínu proti covidu-19 je ve FTN zájem

27. října 2022 v 10:44

O novou vakcínu – Comirnaty BA.4/5 proti Covidu-19 je ve FTN zájem, v minulém týdnu si pro ni přišlo do očkovacího centra přes 1032 lidí.

O druhou posilující dávku očkování proti covidu-19 je v Krči zájem

23. srpna 2022 ve 14:24

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) již pátý týden očkuje proti covidu-19 takzvanou druhou posilující dávkou vakcíny (4. dávka). Je o ni zájem, uvedl mluvčí FTN Petr Sulek.

Pro vakcínu na Polikliniku Prosek už koncem srpna

14. srpna 2022 v 11:44

Poliklinika Prosek znovu otevře očkovací místo už koncem srpna. Původní předpoklad, že se tak stane až na podzim, změnil narůstající počet pacientů s onemocněním covid-19.

Další články
Nahoru