Dnes Sobota - prehanky-dest 22°C
Zítra Neděle - skorojasno 29°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Koronavirus

Žáci určených škol pro vybrané profese se budou moci nechat dobrovolně testovat na covid-19

Nad plánem návratu dětí do škol stále visí velké otazníky. Praha už začátkem března zaslala Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy dopis s návrhem postupu, jenž by měl snížit dlouhodobé negativní dopady koronaviru na vzdělání, ale i na duševní a fyzické zdraví dětí. Pod tento návrh se za čtyři dny podepsalo 31 zastupitelů hlavního města Prahy a jeho městských částí. 

Nyní město spouští systém dobrovolného testování v patnácti určených školách pro děti rodičů IZS a dalších vybraných profesí kritické infrastruktury. To začíná dnes a bude pokračovat i během příštího týdne v pondělí, úterý, středu a čtvrtek. Město takto může otestovat až 400 dětí.

Vzorek slin bude analyzován metodou PCR firmou GHC GENETICS, s.r.o., a antigenní testy typu Antigen Rapid test kit od výrobce Lepu Medical budou provedeny a vyhodnoceny přímo ve škole zdravotnickými pracovníky firmy Therapy Medical v souladu s doporučením Hygienické stanice hl. m. Prahy. Výtěr z nosu bude proveden testy schválenými ministerstvem zdravotnictví pro preventivní testování.

V případě pozitivního výsledku antigenního testu bude rodič neprodleně informován a nebude možné dítě/žáka umístit do školy – bude mu nařízena izolace do doby ověření výsledku PCR testu. V případě potvrzení pozitivity PCR testem bude u dítěte nařízena izolace dle platných nařízení, výsledek bude hlášen standardně.

Autor: TZ, red

Očkovací centrum na Chodově ukončilo provoz

28. února 2022 ve 13:40

Očkovací centrum v pražské obchodním domě na Chodově po sedmi měsících ukončilo provoz. Poslední zájemce o vakcínu proti covidu-19 naočkovalo včera večer v 19 hodin, od dnešního dne je centrum uzavřeno. Informoval o tom na twitteru Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který centrum...

Další články
Nahoru