Dnes Úterý - zatazeno 12°C
Zítra Středa - obcasny-dest 11°C
Úterý 16. 4. 2024
Svátek má Irena
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Žáci si bitku na strašnické škole nedomluvili, dle policie šlo o nedorozumění
Základní škola Solidarita. Foto: Praha 10

Žáci si bitku na strašnické škole nedomluvili, dle policie šlo o nedorozumění

Oznámení, podle kterého si žáci ve středu po vyučování v základní škole v Praze-Strašnicích domluvili bitku, se nezakládalo na pravdě. Šlo o nedorozumění mezi dvěma žáky, uvedla ve čtvrtek policie na síti X. Ředitelka školy Karin Marques ve středu uvedla, že u jednoho z žáků nalezla policie nůž, policejní mluvčí Richard Hrdina ČTK řekl, že s oznámením nesouvisel.

„Pražští policisté včerejší (středeční) oznámení o bitce ve škole v Strašnicích prověřili a zjistili, že se nezakládalo na pravdě. Mezi dvěma školáky šlo pouze o nedorozumění a žádná hrozba jakéhokoliv protiprávního jednání nebyla zjištěna," uvedli policisté.

Doplnili, že ve škole šlo o ojedinělý případ. Policie dodala, že podobná oznámení nemůže podcenit, vždy je musí důkladně prověřit a nasadit dostatek prostředků, aby zajistila bezpečí všech zúčastněných.

Ředitelka Základní školy Solidarita Marques ČTK ve středu sdělila, že žáci informovali pedagogy o riziku domluveného konfliktu. Vedení školy proto podle ní reagovalo okamžitě a přivolalo policii. U jednoho ze žáků byl nalezen nůž, škola s ním podle ředitelky zahájila „patřičné kroky". 

Marques dodala, že ve spolupráci s Prahou 10 škola posílí aktuální preventivní programy pro žáky druhého stupně, pro děti je také k dispozici školní psycholožka.


Autor: ČTK

Tragédie v Kyjích: Vlak srazil dva muže, přebíhali přes koleje

Dnes v 09:41

Kolem půl desáté v pondělí večer došlo k tragédii u železniční zastávky Praha – Kyje. Dva muže, které přebíhali přes koleje v místech, kde to je zakázáno, srazil vlak mířící do centra Prahy. Oba na místě zemřeli. Železniční doprava byla odkloněna.

Dotační program podpoří inovační akce

Včera v 08:07

Rada hl. m. Prahy minulý týden schválila Program na podporu akcí v oblasti inovací v hlavním městě pro rok 2024. Program spouští město s cílem poskytovat podporu inovačním akcím systematicky a předvídatelně. K financování akcí z tohoto programu Praha pro rok 2024 vyčlenila...

V Praze se konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou

14. dubna 2024 v 11:19

V Praze se čtvrtek odpoledne konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou, resp. jihokorejskou firmou KHNP. Ta mimo jiné podala i nabídku na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, a i když dosud v Evropě nic nepostavila, může se pyšnit téměř padesáti roky zkušeností se stavbou a...

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

13. dubna 2024 v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Další články
Nahoru