Dnes Pátek - snih -3°C
Zítra Sobota - snih 0°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Žáci a studenti sbírali příběhy pamětníků
Prezentace projektů proběhla v divadle Dobeška. Foto: Praha 4

Žáci a studenti sbírali příběhy pamětníků

Také v tomto školním roce se žáci a studenti ze škol z Prahy 4 zapojili do vzdělávacího projektu Příběhy našich sousedů. Nezisková organizace Post Bellum ji organizuje pro žáky osmých a devátých tříd základních škol a studenty tercií a kvart víceletých gymnázií.

Žáci a studenti se za doprovodu svých učitelů a lidí z organizace Post Bellum na několik měsíců stali například rozhlasovými nebo televizními dokumentaristy. Měli za úkol vyzpovídat pamětníky, natočit vzpomínky, digitalizovat fotografie, prozkoumat archivy a vytvořit rozhlasové, televizní nebo psané reportáže či dokumenty. Nakonec museli vystoupit před publikem a výsledky své práce představit veřejnosti a odborné porotě.

„Velmi naše děti chválím za nadšení a důkladnost, s nimiž se věnovaly příběhům lidí, kteří v životě prožili nevšední a často velmi dramatické příběhy, a navíc ve velmi kruté době. Velmi také děkuji pedagogům, kteří jim pomáhali a vedli je. Společně s organizátory odvedli velký kus záslužné práce,“ uvedla starostka Irena Michalcová (ANO 2011), která se zúčastnila závěrečných prezentací jednotlivých projektů a příběhů v divadle Dobeška.
Autor: Alo

Zákaznické centrum innogy se přestěhovalo

7. prosince 2022 v 07:01

Z Chodova na Pankrác se přestěhovalo zákaznické centrum innogy.

Výstava: Andělíčci, Andělé …a Andělky

6. prosince 2022 v 08:08

Až do Nového roku najdete v Praze 3, ve vinotéce a galerii U Posledního soudu výstavu obrazů, kreseb, šperků, keramiky a skla.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 49. týden

2. prosince 2022 v 15:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Výstava nožů na Novoměstské radnici

2. prosince 2022 v 09:44

Na podzimní prodejní výstavě na Novoměstské radnici v Praze 2 bude 4. prosince k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v ČR.

Obyvatelé Prahy 14 budou mít možnost žádat o dotace

1. prosince 2022 ve 21:33

Obyvatelé Prahy 14, kteří plánují ve svých domech či jejich okolí sázet zeleň nebo zavést opatření, která pomáhají zadržovat vodu v krajině – například zachytávat dešťovou vodu na zalévání zahrad, či obyvatelé, kteří plánují vzdělávací či zážitkový projekt v oblasti ekologie, mohou získat dotaci...

Další články
Nahoru