dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Záchytná parkoviště v Běchovicích a na Skalce jsou nově bezplatná. A také nehlídaná
Parkoviště P+R v Běchovicích. Foto: archiv MHMP

Záchytná parkoviště v Běchovicích a na Skalce jsou nově bezplatná. A také nehlídaná

Bezplatný a bezobslužný provoz byl zaveden na dvou vybraných parkovištích typu P+R – Běchovice a Skalka 2. V bezobslužném režimu bude zachováno oplocení a dopravní značení k navádění řidičů na parkoviště. Ostatní technologické vybavení, včetně platebního automatu a současného provozního řádu, budou odstraněny. Parkoviště bude označeno jako P+R, nehlídané, bez poplatku, s omezenou dobou stání na maximálně 1 den.

„Provozujeme celkem 13 parkovišť P+R a považujeme je za důležitý prvek ke zklidnění dopravy v centru města, zvýšení plynulosti dopravy a současně ke snížení negativních dopadů, především hluku a emisí. Hledáme možnosti, jak při zachování přínosů parkovišť P+R snížit jejich finanční náročnost. Jednou z těchto možností je právě bezobslužný provoz, který vyzkoušíme na dvou nejméně využívaných parkovištích,“ říká šéf TSK Ladislav Pivec.

Na všech dosud provozovaných záchytných parkovištích je zaveden stejný tarif i úrovně cen za doplňkové služby. Počátkem července 2011 byla navýšena cena za parkování na parkovištích P+R z 10 na 20 korun za den (nepřetržité stání v provozní době).

Parkoviště P+R přesto vykazují dlouhodobý trend ztrát, přičemž 70 procent veškerých ročních nákladů činí platby provozovatelům. „Bezobslužný model provozu dvou parkovišť P+R umožní snížit výši nákladů na provozovatele, roční úspora by mohla dosáhnout 1,8 milionu korun bez DPH," dodává Ladislav Pivec.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru