dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - oblacno
6°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Pražský život

Záchranná stanice pro volně žijící živočichy dostane materiální pomoc

V pondělí 27. dubna v 10 hodin zástupci Německé školy v Praze (Deutsche Schule Prag) v prostorách školy slavnostně předají Lesům hl. m. Prahy výtěžek několikaměsíční materiální sbírky. 45 kilogramů nejrůznějšího krmiva a 35 kilogramů novin věnují Záchranné stanici Lesů hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy, která pečuje o zraněné a jinak handicapované živočichy pražské přírody.

Do sbírky se zapojilo 155 dětí z mateřské a základní školy Německé školy v Praze a její zaměstnanci. 66 předškolních dětí a 89 žáků prvních až čtvrtých tříd shromáždilo dohromady přes 28 kg granulí, piškotů a pamlsků a skoro 12 kg konzerv a masových kapsiček primárně určených pro psy a kočky. Ježci a další masožraví pacienti ze záchranné stanice si s nimi ale rovněž hravě a rádi poradí.

Pro zraněné ptáky nebo ptačí mláďata ze zničených hnízd děti sesbíraly skoro 2,5 kg směsi zrní a ptačího zobu a takřka stejné množství krmení speciálně pro hlodavce. Jako bolestné pacienti ze stanice dostanou ořechy a slunečnicová semínka.

Pro podestýlání zotavujících se živočichů ošetřovatelé postupně zužitkují celkem 35 kg sesbíraných novin a 3 pytle bavlněného textilu. Právě dobře savá podestýlka je kromě krmiva ve stanici vždycky velmi žádaná, každodenní spotřeba je totiž obrovská. Ve sbírce se dokonce sešla i jedna ptačí budka, domeček pro kočky či hlodavce, vodítko, hrací míček a hned 4 hrací myšky pro dlouhou chvíli rekonvalescentů, hydrofilní obinadlo a vata. Zaměstnanci školy ještě přidali finanční příspěvek ve výši 1500 Kč.

Slavnostní předávání materiální pomoci uvedou trubači z Lesů hl. m. Prahy, děti obdrží certifikát dárce a osobně jim přijde poděkovat (a přitom samozřejmě nenápadně obhlédnout nové zásoby) i některý z trvale handicapovaných živočichů ze záchranné stanice.

Děti z Německé školy v Praze se s prací záchranné stanice a s jejími obyvateli seznámily letos v lednu, kdy je v doprovodu ježka Bedřicha navštívili sami ošetřovatelé ze stanice. Setkání mezi dětmi odstartovalo hromadnou sbírku, jejíž výtěžek pomůže stanici i nadále co nejlépe pečovat o zdraví a spokojenost volně žijících živočichů, kteří v Praze žijí tak jako my a dennodenně ve svém teritoriu čelí nástrahám naší civilizace.

 


Další články
Nahoru