dnes
Pondělí - obcasny-dest
4°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Záchranná stanice letos přijala už 3000 zvířecích pacientů
V záchranné stanici končí na podzim najčastěji ježci. Foto: Jindřich Dvořák

Záchranná stanice letos přijala už 3000 zvířecích pacientů

Záchranná stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy letos přijala již svého tří tisícího zvířecího pacienta. Pacientem s kulatým číslem se stal malý osiřelý ježek. Jelikož však teprve začne hektické podzimní „ježčí“ období, během nějž se do stanice dostává velké množství malých nedorostlých ježčích mláďat, která by zimu venku sama nepřečkala, pracovníci záchranné stanice odhadují, že konečná bilance za celý rok výrazně překoná rok 2015.

Loni stanice přijala 3036 zraněných či jinak handicapovaných živočichů, kteří by bez lidské pomoci ve volné přírodě nepřežili. Od roku 2012, kdy začala stanice pod vedením Lesů hl. m. Prahy plnohodnotně fungovat, počty pacientů každým rokem narůstají, a to o stovky případů.

Pacient číslo 3000 jako by předznamenal celou podzimní sezonu, jíž v záchranné stanici pravidelně dominují ježci. Osiřelé mládě ježka západního vážilo sotva 100 gramů, když ho záchranáři přijali, díky intenzivní péči se mu ale rychle začalo dobře dařit a na jaře se bude moci vrátit do volné přírody.

Záchranná stanice provozuje nonstop telefonní linku 773 772 771 a její dvě zásahová vozidla s typickými polepy mnohokrát denně vyjíždějí ke zraněným živočichům po celé Praze.

Stávající zázemí stanice, která sídlí na okraji Jinonic v blízkosti Prokopského údolí, čeká do dvou let celková rekonstrukce, po níž hlavní město získá moderní léčebné zařízení odpovídající evropským standardům v péči o volně žijící živočichy.


Další články
Nahoru