dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pondělí - prehanky-snih-dest
5°C
Pražské krimi

Záchranka vyjela zbytečně. Pacient žádný nebyl

Minulý týden v podvečer přebrala dispečerka zdravotnického operačního střediska tísňové volání o pomoc z Náměstí 14. října v Praze 5, kde údajně v parku zkolaboval devatenáctiletý mladík.

Volající mladý muž přesvědčivě uváděl, že kamarád přestal dýchat. Dispečerka na místo ihned vyslala v setkávacím systému lékaře, posádku rychlé zdravotnické pomoci a inspektora provozu.

Souběžně zahájila telefonicky asistovanou resuscitaci s volajícím. Ten řekl, že postupuje podle jejích pokynů, stlačuje hrudník postiženého, do telefonu počítá stlačení a podobně.

Celý hovor trvalasi čtyři minuty, mezitím přijely na místo události zasahující posádky a překvapivě pacienta nenašly. Volající telefon nejprve nezvedal, potom ho několikrát „vytípnul“.

Záchranáři pak uvideli partičku mladistvých, kteří postávali nedaleko, popíjeli a smáli se s telefonem v ruce. Volání na tísňovou linku popřeli. Inspektor provozu si všimnul dalšího mladíka, který se snažil schovat ve výklenku budovy. Volání také popřel, ale po opětovném vytočení čísla volajícího dispečerkou byl odhalen. Záchranáři ho zadrželi až do příjedu policie. Za nezodpovědné počínání mu hrozí pokuta až ve výši sto tisíc korun.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Brutální napadení, kopy, obušky a pouta na bezohledné párty v bytě

6. listopadu 2017 v 10:49 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Rutinní kontrola rušení nočního klidu v bytě ve Zvánovické ulici se změnila v brutální napadení strážníků. Ti museli ke zklidnění útočníků použít donucovací prostředky a pouta. Případ dále šetří policisté.

Surovost: I takto zle můžete dopadnout, když se rozhodnete v Praze vzbudit spáče. A ještě jsou po vás žádány peníze za čepici!

6. listopadu 2017 v 09:44 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Od srpna pátrají policisté z místního oddělení Zličín po násilníkovi, který ve vestibulu stejnojmenné zastávky metra bezdůvodně napadl jednoho z cestujících. Napadený si při výstupu z vagonu všiml spícího muže na sedačce a zavolal na něj, aby vstával, že souprava je v cílové stanici a dál již...

Další články
Nahoru