dnes
Pátek - jasno
30°C
zítra
Sobota - zatazeno
18°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
18°C
Záchranka má problém s umísťováním pacientů. Je v nemocnicích dostatek intenzivních lůžek?
Ilustrační foto: ZZSHMP

Záchranka má problém s umísťováním pacientů. Je v nemocnicích dostatek intenzivních lůžek?

Zástava oběhu postihla tento týden 69letého muže v Plynární ulici v Michli před Kauflandem. Během hovoru s dispečerkou na tísňové lince 155 zahájila okamžitou laickou resuscitaci kolem projíždějící policejní hlídka a posádka sanitního vozu, zároveň byl na místo vyslán v setkávacím systému lékař a posádka rychlé zdravotnické pomoci.

Za čtyři minuty od přijetí tísňového volání dorazila na místo události první posádka pražské záchranky a pokračovala v oživování pacienta. Po prvním výboji defibrilátoru se podařilo obnovit vitální funkce pacienta. Až do této chvíle probíhala záchrana podle ideálního scénáře.

Nejvážnější pacienti jsou předáváni do následné péče specializovaných oddělení zdravotnických zařízení na intenzivní lůžka, která jsou předem avizovaná dispečerkou. „V poslední době přibývá komplikovaných avíz, kdy jsou pacienti odmítáni z důvodu nedostatku těchto lůžek. Přesto, že rychlost předání hraje v záchraně pacienta důležitou roli, dochází k časovým prodlevám,“ uvedla mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová.

Zmiňovaného pacienta po zástavě se podařilo dispečerce umístit po osmnácti minutách telefonického obvolávání nemocnic. Nakonec svolila poslední v pořadí – Nemocnice Na Homolce. Volné lůžko v danou chvíli chybělo v IKEMU, ve fakultních nemocnicích na Vinohradech a v Motole, Všeobecná fakultní má oddělení z provozních důvodů do pondělí uzavřeno.

K podobným komplikacím došlo v pátek ráno při předání 81leté ženy z Prahy-Jarova s příznaky cévní mozkové příhody. „Po 20 minutách obvolávání – ÚVN, NNH, FNM, TN – byla pacientka nakonec předána na ambulanci vinohradské nemocnice,“ dodala Jiřina Ernestová.


Nahý muž se pohybuje v centru Prahy a odmítá se obléknout

Včera v 08:30

Po hostelu v Praze 1 se pohyboval nahý muž, který se odmítal identifikovat. Byl předveden na místní oddělení Policie ČR a oznámen správnímu orgánu.

Co vězení, ale až ho chytnou, bude mít extrémní ostudu. Senior neudržel v MHD na uzdě své choutky, nebyl to hezký pohled

19. září 2018 ve 12:49

Kriminalisté šestého oddělení prvního policejního obvodu prošetřují událost, ke které došlo 11. září dopoledne. V rámci dosavadního prošetřování kriminalisté zjistili, že toho dne, mezi osmou ráno až půl jednou odpoledne cestoval tramvajemi na lince 22, mezi Břevnovem a Malou Stranou, neznámý...

Požár v bytě leteckého modeláře

17. září 2018 v 17:35

V neděli 16. září zasahovaly od 15:45 hodin tři jednotky pražských hasičů z Chodovské, Krčské a Strašnické stanice ve Vajdově ulici v Hostivaři u požáru vybavení bytu obytného domu. Hořely modelářské potřeby, zplodiny hoření se dostaly na chodbu domu, kterou hasiči během zásahu odvětrávali pomocí...

Zadrželi muže hledaného pro majetkovou trestnou činnost

13. září 2018 ve 13:14

Podobnosti se záznamem v seznamu hledaných osob si všimli pražští strážníci u procházejícího muže. Lustrací se potvrdilo, že na dotyčného je vydán příkaz k zatčení pro podezření z majetkové trestné činnost.

Požár truhlářské dílny v Praze 10

12. září 2018 v 19:37

Dnes od 12:17 hodin zasahovaly jednotky pražských hasičů u požáru vybavení truhlářské dílny v ulici Služeb v Praze 10.

Hořela střecha obytného domu v Praze 5

11. září 2018 ve 22:15

Dnes od 18:56 hodin zasahovali hasiči v ulici U Nikolajky v Praze 5 u požáru střechy obytného domu.

Muž si chtěl vzít život skokem pod vlak, nakonec skončil na psychiatrii

11. září 2018 ve 21:38

Pravděpodobně partnerská neshoda a požití vyšší míry alkoholu vedly muže k tomu, že si chtěl sáhnout na svůj život skokem pod vlak. Po krátkém pátrání se strážníkům podařilo nešťastníka najít včas a před rozjetým vlakem ho strhnout z kolejiště do bezpečí.

Nehoda způsobila požár auta ve Kbelské

11. září 2018 v 09:33

Včera od 16:19 hodin zasahovaly jednotky hasičů z holešovické a satalické stanice u požáru osobního auta ve Kbelské ulici v Praze 9. Při příjezdu hasičů bylo auto plameny zcela zasaženo.

Týmy profesionálních hasičů ukáží, s čím se setkávají během dopravních nehod

11. září 2018 v 09:14

Memoriál Františka Kohouta ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel se koná 13. září před nákupním centrem Letňany v Praze 19. Akce začíná v 9 hodin, slavnostní vyhlášení proběhne kolem 16. hodiny.

Přijeďte rychle do Myslíkovky, oni tam na ulici souloží! Nakonec to bylo úplně jinak, natěšený cizinec se hodně divil a měl vlastně obří kliku

4. září 2018 ve 13:57

Šikovné prstíky prokázala žena, se kterou měl mít sex mladý cizinec v Myslíkově ulici v centru Prahy. Žena mu velmi obratně odcizila z kapsy kalhot peněženku s doklady.

Požár na střeše autoservisu v Praze 4

3. září 2018 v 17:42

Tři jednotky hasičů zasahovaly dnes v 11:31 hodin u požáru na střeše rekonstruované budovy autoservisu v ulici Na Chodovci v Praze 4.

V bytě v Praze 7 hořela elektroinstalace

2. září 2018 v 19:42

Hasiči dnes zasahovali v Malířské ulici v Praze 7 u požáru v bytě obytného domu.

Další články
Nahoru