dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Záchranka má problém s umísťováním pacientů. Je v nemocnicích dostatek intenzivních lůžek?
Ilustrační foto: ZZSHMP

Záchranka má problém s umísťováním pacientů. Je v nemocnicích dostatek intenzivních lůžek?

Zástava oběhu postihla tento týden 69letého muže v Plynární ulici v Michli před Kauflandem. Během hovoru s dispečerkou na tísňové lince 155 zahájila okamžitou laickou resuscitaci kolem projíždějící policejní hlídka a posádka sanitního vozu, zároveň byl na místo vyslán v setkávacím systému lékař a posádka rychlé zdravotnické pomoci.

Za čtyři minuty od přijetí tísňového volání dorazila na místo události první posádka pražské záchranky a pokračovala v oživování pacienta. Po prvním výboji defibrilátoru se podařilo obnovit vitální funkce pacienta. Až do této chvíle probíhala záchrana podle ideálního scénáře.

Nejvážnější pacienti jsou předáváni do následné péče specializovaných oddělení zdravotnických zařízení na intenzivní lůžka, která jsou předem avizovaná dispečerkou. „V poslední době přibývá komplikovaných avíz, kdy jsou pacienti odmítáni z důvodu nedostatku těchto lůžek. Přesto, že rychlost předání hraje v záchraně pacienta důležitou roli, dochází k časovým prodlevám,“ uvedla mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová.

Zmiňovaného pacienta po zástavě se podařilo dispečerce umístit po osmnácti minutách telefonického obvolávání nemocnic. Nakonec svolila poslední v pořadí – Nemocnice Na Homolce. Volné lůžko v danou chvíli chybělo v IKEMU, ve fakultních nemocnicích na Vinohradech a v Motole, Všeobecná fakultní má oddělení z provozních důvodů do pondělí uzavřeno.

K podobným komplikacím došlo v pátek ráno při předání 81leté ženy z Prahy-Jarova s příznaky cévní mozkové příhody. „Po 20 minutách obvolávání – ÚVN, NNH, FNM, TN – byla pacientka nakonec předána na ambulanci vinohradské nemocnice,“ dodala Jiřina Ernestová.


Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru