dnes
Pátek - jasno
2°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
2°C
pozítří
Neděle - snih
1°C
Palec nahoru: Pražští školáci sesbírali 603 tun papíru, zachránili deset tisíc stromů
Pro děti byly připraveny dárkové předměty a exkurze sběrného dvora. Foto. TSK

Palec nahoru: Pražští školáci sesbírali 603 tun papíru, zachránili deset tisíc stromů

Cenu za první místo ve čtvrtém ročníku soutěže „Papír Pražským službám, peníze vaší škole“ převzali žáci ZŠ Kolovraty, kde v přepočtu na jednoho žáka sesbírali necelých 194 kg papíru. Tímto výsledkem vytvořili dosavadní rekord soutěže. Zástupci školy na slavnostním předání v areálu Pražských služeb převzali od vedení společnosti šek na 23 tisíc korun.

Na slavnostní předání dorazily i dvě desítky žáků vítězné školy, neboť pro ně byly připraveny dárkové předměty a především exkurze sběrného dvora a na jednu z třídících linek papíru. „Pražské služby disponují dvěma třídícími linkami, které jsou za rok schopny vytřídit více než 35 tisíc tun papíru, což je ekvivalent téměř 600 tisíc stromů,“ přiblížil konkrétní čísla tiskový mluvčí Pražských služeb Radim Mana.
 
Čtvrtého ročníku se zúčastnil rekordní počet škol
 
Do letošního ročníku se zapojilo 54 školských zařízení, což je o šest více než v loňském roce. „Stále se zvyšující počet zúčastněných škol nás velmi těší a věříme, že tento trend bude nadále pokračovat. Očekáváme, že do příštího ročníku se zapojí i další školy a hranice 60 vzdělávacích institucí bude překročena,“ řekl tiskový mluvčí Pražských služeb Radim Mana.
 
„Jsme moc rádi, že Pražské služby pořádají tuto soutěž. Naše škola se věnuje rozvoji ekologického myšlení žáků a soutěž ve sběru papíru je skvělou příležitostí, jak tento záměr podporovat a zároveň získat finance na nákup moderních pomůcek. Vítězství v letošním ročníku si velmi ceníme a už nyní víme, jak naložíme s výhrou. Pořídíme nová piana pro výuku hudební výchovy, interaktivní tabuli a řadu rozvíjejících her a pomůcek pro zpestření výuky,“ nastínila plány ředitelka ZŠ Kolovraty Vladimíra Neklapilová.
 
Finanční odměnu 18 tisíc korun získala za druhé místo sportovní ZŠ Človíček a 13 tisíc korun si za bronzovou příčku odnáší I. základní škola Říčany. Za všechny čtyři ročníky soutěže se dětem z pražských škol podařilo sesbírat 1323 tun papíru. Již nyní je možné přihlásit se do dalšího ročníku, který začne s novým školním rokem.


Další články
Nahoru