dnes
Čtvrtek - jasno
30°C
zítra
Pátek - jasno
31°C
pozítří
Sobota - zatazeno
27°C
Záchranáři plánují do pěti let otevřít šest výjezdových stanovišť
Ilustrační foto: archiv ZZSHMP

Záchranáři plánují do pěti let otevřít šest výjezdových stanovišť

Pražská zdravotnická záchranná služba by chtěla do pěti let otevřít výjezdová stanoviště na šesti nových místech. ČTK do řekl ředitel služby Petr Kolouch. Dnes bylo otevřeno devatenácté výjezdové stanoviště záchranářů v nemocnici svatého Karla Boromejského pod Petřínem. Také další by měla být v areálech nemocnic, připravují se i společné základny s hasiči.

„Je to poprvé, co otevíráme výjezdové stanoviště v nemocnici. Slibujeme si od toho, že bychom mohli zkrátit dojezdové vzdálenosti," řekla primátorka Adriana Krnáčová (ANO). V příštích měsících by se mohlo otevřít ve střešovické vojenské nemocnici, město jedná i s motolskou nemocnicí.

V říjnu radní schválili záměr budovat výjezdová stanoviště záchranářů v areálech hasičů. Společné zázemí by mohli mít na Vinohradech, v Holešovicích, Strašnicích, Modřanech a Radotíně. Některá budou nová, jiná se přesunou ze stávajících nevyhovujících prostor.

Podle Koloucha je třeba reagovat na měnící se pražský provoz. „Finální číslo je zhruba 25 základen, abychom udrželi to, co nám sice legislativa neukládá, ale Praha umožňuje díky rozpočtu, a to zkrácení dojezdového času na polovinu zákonné normy," vysvětlil ředitel Kolouch. Zákon sanitce ukládá přijet do 20 minut, v Praze to v průměru trvá kolem osmi minut.

Záchranná služba nutně potřebuje také nové administrativní sídlo. V současné době sídlí včetně dispečinku v části pronajatého objektu v Korunní ulici na Vinohradech. Několik let se jednalo o umístění nové budovy u výjezdu z tunelu Blanka v Troji. Po odporu městské části, která na magistrát podala i žalobu, od toho ale Praha upustila.

Novou variantou je umístění v rozestavěné budově pro radnici Prahy 8 na Palmovce, tam se ale radnice soudí se stavebníkem. „Palmovka je priorita. Tlačíme na to, aby došlo ke smíru a majetkoprávnímu vypořádání," řekl na dotaz ČTK radní pro zdravotnictví Radek Lacko (ANO).

Hlavní město by se podle něj mohlo s Prahou 8 vyrovnat a do roka by se mohlo centrum otevřít. Pokud by jednání trvala příliš dlouho, další možností je podle radního areál nemocnice v Motole, případně změna stanoviska trojské radnice.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

Dnes v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

Včera v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

Včera v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

Včera v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

13. srpna 2018 ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru