dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - zatazeno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C

Záchranáři, hasiči, policie, vojáci. V parku Na Pankráci uvidíte složky záchranného systému

Praha 4 představí ve čtvrtek 15. října v parku Na Pankráci jednotlivé složky Integrovaného záchranného systému hlavního města Prahy. Veřejnost uvidí, jak se jednotlivé složky navzájem doplňují, jaká je činnost jednotlivých složek integrovaného záchranného systému. Akce se koná od 9 do 16 hodin a je určena pro základní a mateřské školy a širokou veřejnost.

Děti i dospělí si mohou po celý den vyzkoušet, jaké to je být hasičem, seznámí se s činností záchranářů, naučí se základy první pomoci, uvidí ukázky výcviku služebních policejních psů a koní, zažijí dobrodružství v laserové střelnici a seznámí se s povoláním vojáka.

Posádkové velitelství Praha má kromě laserové střelnice, na které je možné vyzkoušet si střelbu z pistole a ze samopalu, připravenou ukázku vybavení a vystrojení čestné stráže s ukázkou dovedností vojáků této jednotky.

Návštěvníci se setkají s vojáky jak v polních uniformách při střelbě, tak s vojáky v reprezentačních stejnokrojích Hradní stráže, které obvykle vídají při nejslavnostnějších událostech nejvyššího významu na Vítkově, v doprovodu politiků, při vítání zahraničních návštěv, anebo u památníků po celé naší republice. Vojenská policie bude prezentovat dvě vozidla a vybrané zbraně. Součástí její prezentace bude i ukázka kynologické služby. Přijedou čtyři vojenští policisté a jeden nebo dva psi.

Posádka Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy předvede jedno ze svých vozidel a bude prezentovat ukázky první pomoci. Zájemcům změří krevní tlak.

Akademie dobrovolných záchranářů ČR předvede ukázky první pomoci včetně svého vybavení a cvičné figuríny. Děti si mohou vyzkoušet transport zraněného v transportní plachtě, fixaci zraněného, změření krevního tlaku a ošetření drobné rány.

Záchranná brigáda kynologů Praha předvede ukázky z výcviku a využití speciálně vycvičených psů při záchraně osob, mj. dětí a seniorů.

Městská policie představí svou techniku – služební kolo, služební motocykl a služební vozidlo, a postaví dráhu pro děti pro jízdu zručnosti na kole. Dopoledne předvede hlídkové psy a psy záchranáře.

Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy bude mít na akci stánek oddělení tisku a prevence s ukázkami preventivní testů na dopravu a osobní bezpečí. Dopravní policie Prahy 4 předvede práci dopravního policisty, oddělení výkonu předvede vozidlo, výstroj, výzbroj pořádkových jednotek.

Svoji techniku předvedou v parku Na Pankráci také hasiči.


Operní árie na Bastionu

Dnes v 09:28

Závěrečný večer hudebního cyklu Hudba na hradbách, který pořádá radnice Prahy 2 zdarma, se koná 17. prosince v Bastionu novoměstských hradeb. 

Praha 3 zve na Adventní koncert 2017

Dnes v 09:18

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová zve na Adventní koncert v pátek 15. prosince od 20 hodin v kostele Nejsvětějšího srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Radnice zrestaurovala plastiku. Čistý bruselský styl najdete v Praze 10

Dnes v 07:32

Plastika Rychlost od Jiřího Nováka byla instalována v roce 1961 a reprezentuje čistý tzv. bruselský styl. Dlouhodobé restaurování významné plastiky bylo ukončeno a veřejnost ji může vidět před základní školou V Rybníčkách v Praze 10.

Olšanské náměstí – Nákladové nádraží Žižkov: V noci nepojedou tramvaje

Dnes v 07:25

Ve středu 13. prosince dojde od 0.35 hodin do 2.35 hodin k přerušení provozu tramvají v úseku Olšanské náměstí – Nákladové nádraží Žižkov v uvedeném směru.

Běžecká škola Prahy 10. Zdarma

Dnes v 07:09

Běžeckou školu můžete navštívit zdarma každé úterý až do 23. prosince od 18 hodin v Malešickém parku.

Komentovaná vycházka po Olšanských hřbitovech

Dnes v 07:06

Vycházka ve středu 13. prosince bude tematicky zaměřena na historii tohoto pohřebiště a především na několik nejvýznamnějších hrobů, které se na Olšanech nacházejí – například hrobku rodiny Hrdličkovy, hrob Jana Palacha, hrob sester Klenkových, hrobku rodiny Waldek und Hordt či hrob Josefa...

Cyklisté v centru Prahy blokovali ulici, odmítají zákaz kol na pěších zónách

Dnes v 00:16

Cyklisté včera v podvečer na protest proti plánovanému zákazu jízdy na kole v centru Prahy na několik minut zablokovali Křižovnickou ulici v první městské části. Blokádě předcházela společná jízda ulicemi, uvedla ČTK.

Požár chaty v Jinonicích

Včera ve 20:42

V Jinonicích zasahovali od 17 hodin profesionální hasiči ze smíchovské stanice spolu s dobrovolnou jednotkou ze Stodůlek. Hořela chata o rozměrech 5×5 metrů, požár hasiči lokalizovali v dýchací technice.

Radní pro bezpečnost ocenil nejlepší projekty prevence kriminality

Včera v 19:46

Pražské městské části mají kvalitní projekty na prevenci kriminality. Ukázala to Soutěž k ocenění aktivit v oblasti prevence kriminality na území hl. m. Prahy, která byla vyhlášena u příležitosti 20. výročí nastavení systému prevence kriminality v hl. m. Praze. 

Praha 3: Křest alba Beaty Hlavenkové

Včera v 19:16

Ve středu 13. prosince si diváci užijí Vánoce, koledy, sólovou a čtyřruční klavírní hru, podmanivou hudbu plnou hudebních hádanek při křtu alba Beaty Hlavenkové.

Vánoce s Klokanem na stadionu

Včera v 11:10

Vánoce s Klokanem na hlavním stadionu v Ďolíčku v sobotu 16. prosince od 14 do 18 hodin. Na náměstíčku a ochozu stadionu budou připraveny fotbálky, PS4, zdobení perníčků, Kafe s Klokanem, florbalové hřiště. Prvních sto příchozích dětí dostane dáreček.

Praha 2: Kryt na Folimance v sobotu naposledy

Včera v 10:58

Městská část Praha 2 po celý rok 2017 umožnila navštívit kryt civilní ochrany Folimanka. Poslední – dvanáctá – letošní prohlídka je plánována na sobotu 16. prosince od 9 do 15 hodin i s malým předvánočním občerstvením.

Předvánoční Pravý bleší trh v Továrně

Včera v 09:20

Letos poslední hledání staronových pokladů na Pravém Bleším Trhu v Továrně v sobotu 16. prosince od 10 do 16 hodin.

Praha 2: Do Gröbeho vily letos naposledy

Včera v 08:41

Naposledy v tomto roce se můžete podívat do Gröbeho vily v sobotu 16. prosince od 17 hodin. Komentovanou prohlídku povede Jiřina Nováková.

Další krátké zprávy
Nahoru