dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Pražská politika

Záchranáři budou využívat další základny pražských hasičů

Záchranka v metropoli bude jako svá výjezdní místa využívat další stávající i nově plánované základny hasičů. Příslušný tisk s koncepcí rozvoje výjezdových základen pražských zdravotnických záchranářů včera schválili pražští radní.

Tento druh spolupráce mezi hasiči a zdravotníky se již osvědčil v případě tří základen, které společně využívají. Jde o základny na Heyrovského náměstí, v Jinonicích a Krči. Nyní k nim přibyde dalších pět základen, V Praze 2 v Sokolské ulici, V Praze 7 v Argentinské ulici, v Praze 10 v Průběžné ulici, v Modřanech a v Radotíně.

Umístění výjezdových základen na stanicích hasičského sboru má tradici a vzhledem k demografickým parametrům daných oblastí, vztahem k dopravní infrastruktuře a ekonomickému zajištění provozních nákladů je podle magistrátu výhodné. Společná součinnost se týká především závažných nehod.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru