Dnes Úterý - obcasny-dest 18°C
Zítra Středa - obcasny-dest 20°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Záchrana na poslední chvíli, pokusil se oběsit na stromě nedaleko ministerstev
Historická budova Ministerstva průmyslu a obchodu stojí v ulici Na Františku: Zdroj foto: Ministerstvo průmyslu a obchodu

Záchrana na poslední chvíli, pokusil se oběsit na stromě nedaleko ministerstev

Pětatřicetiletý muž chtěl tento týden ve čtvrtek ráno kolem šesté hodiny spáchat sebevraždu. Strážníci nešťastníka odřízli a zahájili první pomoc pomocí srdeční masáže a výbojů ze služebního defibrilátoru. Po příjezdu vozu záchranné služby se společnými silami podařilo obnovit všechny mužovy životní funkce. O případu informoval mluvčí městské policie Zdeněk Modálek.

Do Soukenické ulice na Praze 1 zavedlo strážníky původně jiné oznámení, a to o muži kopajícím do zaparkovaného vozidla. Toho však na místě nenašli.  Než se hlídka stihla vzdálit, dorazilo další oznámení, tentokrát o osobě oběšené na stromě jen několik desítek metrů od současné polohy hlídky.  

Strážníci se do Barvířské ulice okamžitě přemístili a spatřili muže visícího na stromě. Dotyčný měl kolem krku lano, promodralé ruce a bledý obličej. Nedaleko této ulice sídlí Ministerstvo dopravy, Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo zemědělství.

„Hlídka neprodleně osobu odřízla, odstranila z krku smrtící smyčku a započala s resuscitací. Životní funkce ani dech nebyly znatelné, proto se strážníci neúnavně střídali v nepřímé srdeční masáži, podpořené zapojením defibrilátoru,“ popsal Modálek.

Po příjezdu posádky záchranné služby strážníci společně se zdravotníky pokračovali v samotném oživování. Po dlouhých minutách srdeční masáže a třetím výboji konstatoval ošetřující lékař k úlevě všech zachránců obnovení životních funkcí. Stabilizovaný muž byl následně převezen do nemocničního zařízení, dodal mluvčí.


Autor: Karel Netolický

Náměstek Hlaváček a starostové řešili bytovou situaci v Praze

Včera ve 23:05

Ve středu 31. května se uskutečnilo setkání Petra Hlaváčka (STAN), náměstka primátora pro oblast strategického a územního rozvoje, se starosty pražských městských částí a jejich představiteli zodpovědnými za územní rozvoj. Tématem setkání bylo společné řešení bytové situace v hlavním...

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

Včera v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

Od azbestové zátěže byl definitivně vyčištěn areál bývalého hotelu InterContinental

4. června 2023 v 15:24

Objekt č. p. 44 areálu bývalého hotelu InterContinental byl v průběhu čtvrtka a pátku 1. a 2. června, za celé řady preventivních opatření nad rámec zákonných požadavků, zbaven azbestové zátěže, jež byla v 70. letech v době vzniku stavby běžná. Tím je prostředí, které prochází celkovou...

V Letňanech zasedne kontrolní výbor

3. června 2023 v 06:30

Ve středu 7. června v 18 hodin bude v Praze 18 jednat kontrolní výbor.

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

1. června 2023 ve 23:28

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

Další články
Nahoru