Dnes Úterý - oblacno 0°C
Zítra Středa - obcasny-dest 4°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Záchrana na poslední chvíli, pokusil se oběsit na stromě nedaleko ministerstev
Historická budova Ministerstva průmyslu a obchodu stojí v ulici Na Františku: Zdroj foto: Ministerstvo průmyslu a obchodu

Záchrana na poslední chvíli, pokusil se oběsit na stromě nedaleko ministerstev

Pětatřicetiletý muž chtěl tento týden ve čtvrtek ráno kolem šesté hodiny spáchat sebevraždu. Strážníci nešťastníka odřízli a zahájili první pomoc pomocí srdeční masáže a výbojů ze služebního defibrilátoru. Po příjezdu vozu záchranné služby se společnými silami podařilo obnovit všechny mužovy životní funkce. O případu informoval mluvčí městské policie Zdeněk Modálek.

Do Soukenické ulice na Praze 1 zavedlo strážníky původně jiné oznámení, a to o muži kopajícím do zaparkovaného vozidla. Toho však na místě nenašli.  Než se hlídka stihla vzdálit, dorazilo další oznámení, tentokrát o osobě oběšené na stromě jen několik desítek metrů od současné polohy hlídky.  

Strážníci se do Barvířské ulice okamžitě přemístili a spatřili muže visícího na stromě. Dotyčný měl kolem krku lano, promodralé ruce a bledý obličej. Nedaleko této ulice sídlí Ministerstvo dopravy, Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo zemědělství.

„Hlídka neprodleně osobu odřízla, odstranila z krku smrtící smyčku a započala s resuscitací. Životní funkce ani dech nebyly znatelné, proto se strážníci neúnavně střídali v nepřímé srdeční masáži, podpořené zapojením defibrilátoru,“ popsal Modálek.

Po příjezdu posádky záchranné služby strážníci společně se zdravotníky pokračovali v samotném oživování. Po dlouhých minutách srdeční masáže a třetím výboji konstatoval ošetřující lékař k úlevě všech zachránců obnovení životních funkcí. Stabilizovaný muž byl následně převezen do nemocničního zařízení, dodal mluvčí.


Autor: Karel Netolický

Byla vyhlášena studentská literární soutěž v angličtině k výročí Listopadu

Dnes v 18:02

Studenti středních a vysokých škol v Česku a na Slovensku se mohou zúčastnit nové literární soutěže. V eseji, reportáži nebo povídce na téma spojené s odkazem Sametové revoluce, od níž letos uplyne 35 let, mohou své práce v angličtině posílat do 30. června. Výsledky plánuje Anglo-americká vysoká...

Škola a školka hledají školníka

21. dubna 2024 v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Praha 14 uspořádala deváté setkání koordinátorů environmentální výchovy

21. dubna 2024 v 10:03

Praha 14 byla letos již podeváté hostitelem setkání koordinátorů environmentální výchovy v pražských mateřských, základních a středních školách. Na organizaci dubnové akce se vedle městské části i tentokrát podílely dvě stálice: „Ekoškola“ ZŠ Generála Janouška, vedená ředitelkou Jaroslavou...

Při výročí tísňové linky 112 se oceňovalo

21. dubna 2024 v 09:44

Před dvaceti lety, 20. dubna 2004, byl v Praze spuštěn provoz linky 112 v současné moderní podobě. Jedním z důvodů byl i světový šampionát v ledním hokeji, který se tehdy konal v Praze. Moderní technologie tísňové komunikace tak byly uvedeny do ostrého provozu.

Další články
Nahoru