Dnes Sobota - skorojasno 28°C
Zítra Neděle - skorojasno 31°C
Sobota 20. 7. 2024
Svátek má Ilja
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Povodně 2013

Záchrana labutě s mláďaty na Dětském ostrově

Dnes v dopoledních hodinách byli kolemjdoucí podél břehu u Dětského ostrova svědky záchranného zásahu odchytové služby za účasti členů Rady městské části Praha 5. Do vážného nebezpečí se dostala labuť se svými 5 mláďaty a jedním nevylíhlým vajíčkem.

„Při ranní obchůzce Dětského ostrova jsme byli zodpovědným pracovníkem ostrahy upozorněni na tuto labuť, která se dostala do vážné situace. Bohužel totiž hrozí zalití celého hřiště na ostrově, tedy míst, ve kterých si labuť postavila pro své potomky hnízdo,“ sdělil starosta Prahy 5 Miroslav Zelený.

Starosta oslovil záchytovou službu a radního pro správu veřejného prostranství Jaroslava Nedvěda. Společně s dvojicí pracovníků odchytové služby a vedoucím Odboru servisních služeb Danielem Ottomanským pak provedli komplikovaný zásah, aby mláďata zachránili.

„Nejvíce mě zaujala péče o vejce. Museli jsme označit jeho polohu v hnízdě a následně tuto polohu dodržet i při transportu. Kdybychom jej například obrátili, došlo by k utopení uvnitř nevyklubaného mláděte,“ vylíčil netradiční zážitek zástupce starosty Jaroslav Nedvěd (UNP).

Mláďata nyní budou umístěna do záchranné stanice.


Při povodních byla obětována, teď na její nástupkyni odsouhlasili zastupitelé dva miliony

28. února 2014 v 17:11

Pražský magistrát zaplatí nový most přes Rokytku v Praze 9, který poškodila povodeň v červnu 2013. Zastupitelé hlavního města schválili na stavbu mostu pro pěší dotaci pro radnici deváté městské části dva miliony korun.

Praha si připomíná smutné výročí: na město se valila povodňová vlna, Karlův most nevydržel

2. září 2013 v 09:16

Jedna z největších povodní postihla Prahu na začátku září roku 1890. Silně pršelo od prvního zářijového dne a lijáky trvaly v kuse čtyři dny. Voda se vylila z břehů a zaplavila zhruba třetinu Prahy. Naplaveniny vážně poškodily symbol města – Karlův most.

Radnice Prahy 6 pomůže postiženým povodní

16. července 2013 v 18:32

Praha 6 zajistí přesně 1,2 milionu korun na pomoc občanům Prahy 6 postižených červnovými povodněmi. V Sedlci a Podbabě je celkem 24 domácností, kde voda řádila nejvíce. Každá z těchto domácností dostane dar 50 tisíc korun, ve kterých je část peněz z povodňové sbírky, část z daru společnosti...

Příspěvek pro památky postižené výbuchem v Divadelní a povodní

8. července 2013 v 11:55

Rada hlavního města Prahy schválila záměr poskytnout vlastníkům památkově chráněných objektů, které byly v letošním roce poškozeny povodněmi nebo výbuchem plynu v Divadelní ulici v Praze 1, příspěvek na jejich opravu a odstranění způsobených škod. K tomuto účelu byly z rezervy primátora hl. m....

V Praze 7 zůstávají uzavřeny dvě cyklostezky

4. července 2013 v 10:39

Na území Prahy 7 jsou již po povodních zprovozněny téměř všechny komunikace. Nadále uzavřeny zůstávají pouze dvě cyklostezky: Cyklostezka A1 – vedoucí z ulic Za elektrárnou do Pobaby a Cyklostezka A2 – ulice Povltavská, v úseku od lávky pro pěší k ul....

Další články
Nahoru