dnes
Úterý - obcasny-dest
10°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
11°C
Povodně 2013

Záchrana labutě s mláďaty na Dětském ostrově

Dnes v dopoledních hodinách byli kolemjdoucí podél břehu u Dětského ostrova svědky záchranného zásahu odchytové služby za účasti členů Rady městské části Praha 5. Do vážného nebezpečí se dostala labuť se svými 5 mláďaty a jedním nevylíhlým vajíčkem.

„Při ranní obchůzce Dětského ostrova jsme byli zodpovědným pracovníkem ostrahy upozorněni na tuto labuť, která se dostala do vážné situace. Bohužel totiž hrozí zalití celého hřiště na ostrově, tedy míst, ve kterých si labuť postavila pro své potomky hnízdo,“ sdělil starosta Prahy 5 Miroslav Zelený.

Starosta oslovil záchytovou službu a radního pro správu veřejného prostranství Jaroslava Nedvěda. Společně s dvojicí pracovníků odchytové služby a vedoucím Odboru servisních služeb Danielem Ottomanským pak provedli komplikovaný zásah, aby mláďata zachránili.

„Nejvíce mě zaujala péče o vejce. Museli jsme označit jeho polohu v hnízdě a následně tuto polohu dodržet i při transportu. Kdybychom jej například obrátili, došlo by k utopení uvnitř nevyklubaného mláděte,“ vylíčil netradiční zážitek zástupce starosty Jaroslav Nedvěd (UNP).

Mláďata nyní budou umístěna do záchranné stanice.


Praha si připomíná smutné výročí: na město se valila povodňová vlna, Karlův most nevydržel

2. září 2013 v 09:16

Jedna z největších povodní postihla Prahu na začátku září roku 1890. Silně pršelo od prvního zářijového dne a lijáky trvaly v kuse čtyři dny. Voda se vylila z břehů a zaplavila zhruba třetinu Prahy. Naplaveniny vážně poškodily symbol města – Karlův most.

Další články
Nahoru