dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Záchrana knihovny na Hradčanech dostala šanci
O možnost vybírat si knihy z regálů hradčanské knihovny nechtějí natrvalo přijít stovky lidí, kteří již podepsali petici. Ilustrační foto: sxc.hu

Záchrana knihovny na Hradčanech dostala šanci

Když na začátku března přestala fungovat pobočka městské knihovny na Hradčanech, protože Praha 1 již nechtěla nadále dotovat statisíci korunami ročně její provoz, vzedmula se proti tomu vlna odporu. Stovky lidí už podepsalo petici za její záchranu. Nyní se zdá, že zrušení knihovny by nemuselo být definitivní.

Zastupitelé Prahy 1 dnes odhlasovali návrh usnesení předložený místní koalicí TOP 09 a ČSSD, že Rada městské části musí na příští jednání zastupitelstva, které se uskuteční 14. května, předložit materiál, jímž vyřeší zachování pobočky městské knihovny na Pohořelci.

Předcházelo tomu devadesátiminutové jednání, které vzešlo z iniciativy opozičních zastupitelek Kateřiny Klasnové (VV) a Michaely Valentové (SZ).

Ty navrhly změnit rozpočet první městské části na letošní rok a uvolnit z něj 600 tisíc korun potřebných na provoz knihovny, která z rozhodnutí radnice letos k 4. březnu ukončila svou činnost.

Návrh na přesun financí v rozpočtu ale nenašel dostatečnou podporu. V rámci jednání byla zmíněna i petice za zachování knihovny, kterou prezentoval její organizátor Petr Kučera. Podepsalo ji už přibližně sedm set lidí.

Dnešní jednání zastupitelstva tedy nerozhodlo o obnovení provozu pobočky, nicméně dalo takovému vývoji jistou šanci. Městská knihovna je příspěvkovou organizací pražského magistrátu, který zmíněnou pobočku neplatí od roku 2008. Od té doby ji platila Praha 1. 


Autoři: Anna Skálová, Redakce

Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru