dnes
Neděle - zatazeno
19°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
17°C
pozítří
Úterý - oblacno
20°C
Zachovat zeleň, nezahušťovat zástavbu. Praha 11 schválila připomínky k Metropolitnímu plánu
Ilustrační foto: archiv

Zachovat zeleň, nezahušťovat zástavbu. Praha 11 schválila připomínky k Metropolitnímu plánu

Zastupitelstvo Prahy 11 schválilo na čtvrtečním zasedání připomínky městské části k návrhu Metropolitního plánu. Zastupitelům je předložila rada městské části, která pro další rozvoj Jižního Města označila za zásadní potřebu zachovat veřejnou zeleň, odmítnout zahušťování stávající zástavby a neprolamovat její výškové limity.

Při konstrukci připomínek vycházeli jihoměstští radní především z potřeby ochránit stávající charakter Prahy 11 jako rodinné čtvrti plné zeleně a udržet kvalitu života místních obyvatel. Mezi hlavní principy, z nichž vychází jak připomínky obecné, tak k jednotlivým lokalitám, proto patří zachování urbanistické struktury a veřejné zeleně, odmítnutí zahušťování již zastavěných území a uplatnění pouze takových výškových limitů, které nepřesáhnou současnou zástavbu.

„Za poslední dva roky se nám podařilo probudit Prahu 11 opět k životu a nastartovat její rozvoj hned v několika oblastech. V běhu je například rozsáhlý projekt revitalizace vnitrobloků a veřejných prostranství, která se ze zanedbaných lokalit postupně proměňují v plnohodnotnou součást městského prostoru. Aby se však lidem žilo na Jižním Městě co nejlépe, musí mít i rozvoj městské části jasně stanovené meze a probíhat vždy s respektem k potřebám místních obyvatel,“ vysvětlil starosta MČ Praha 11 Petr Jirava (ANO).

Připomínky jedenácté městské části k Metropolitnímu plánu tak nejčastěji obsahují požadavky na snížení hladiny podlažnosti, zejména hladiny věží, na spolehlivější ochranu ploch veřejného vybavení či na zachování funkčních ploch izolační zeleně podél významných komunikací. Z důvodu následujícího legislativního postupu při vypořádání připomínek pořizovatelem byly všechny připomínky městské části označeny za „zásadní“.

Bližší informace k Metropolitnímu plánu ve vztahu k MČ Praha 11 naleznete na následujícím odkazu:

https://www.praha11.cz/cs/uzemni-rozvoj-a-regenerace/strategicke-a-uzemni-planovani/uzemni-plan/metropolitni-plan/


Poslance a pražského zastupitele ODS Svobodu odvezli do nemocnice

15. května 2019 ve 21:21

Bývalý pražský primátor a současný poslanec a pražský zastupitel ODS Bohuslav Svoboda dnes odpoledne zkolaboval v budově Poslanecké sněmovny na Malé Straně. S podezřením na mozkovou příhodu ho záchranáři odvezli do nemocnice, informoval server Novinky.cz. Mluvčí pražské záchranné služby Jana...

Další články
Nahoru