dnes
Úterý - skorojasno
12°C
zítra
Středa - zatazeno
10°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
11°C
Zachovat zeleň, nezahušťovat zástavbu. Praha 11 schválila připomínky k Metropolitnímu plánu
Ilustrační foto: archiv

Zachovat zeleň, nezahušťovat zástavbu. Praha 11 schválila připomínky k Metropolitnímu plánu

Zastupitelstvo Prahy 11 schválilo na čtvrtečním zasedání připomínky městské části k návrhu Metropolitního plánu. Zastupitelům je předložila rada městské části, která pro další rozvoj Jižního Města označila za zásadní potřebu zachovat veřejnou zeleň, odmítnout zahušťování stávající zástavby a neprolamovat její výškové limity.

Při konstrukci připomínek vycházeli jihoměstští radní především z potřeby ochránit stávající charakter Prahy 11 jako rodinné čtvrti plné zeleně a udržet kvalitu života místních obyvatel. Mezi hlavní principy, z nichž vychází jak připomínky obecné, tak k jednotlivým lokalitám, proto patří zachování urbanistické struktury a veřejné zeleně, odmítnutí zahušťování již zastavěných území a uplatnění pouze takových výškových limitů, které nepřesáhnou současnou zástavbu.

„Za poslední dva roky se nám podařilo probudit Prahu 11 opět k životu a nastartovat její rozvoj hned v několika oblastech. V běhu je například rozsáhlý projekt revitalizace vnitrobloků a veřejných prostranství, která se ze zanedbaných lokalit postupně proměňují v plnohodnotnou součást městského prostoru. Aby se však lidem žilo na Jižním Městě co nejlépe, musí mít i rozvoj městské části jasně stanovené meze a probíhat vždy s respektem k potřebám místních obyvatel,“ vysvětlil starosta MČ Praha 11 Petr Jirava (ANO).

Připomínky jedenácté městské části k Metropolitnímu plánu tak nejčastěji obsahují požadavky na snížení hladiny podlažnosti, zejména hladiny věží, na spolehlivější ochranu ploch veřejného vybavení či na zachování funkčních ploch izolační zeleně podél významných komunikací. Z důvodu následujícího legislativního postupu při vypořádání připomínek pořizovatelem byly všechny připomínky městské části označeny za „zásadní“.

Bližší informace k Metropolitnímu plánu ve vztahu k MČ Praha 11 naleznete na následujícím odkazu:

https://www.praha11.cz/cs/uzemni-rozvoj-a-regenerace/strategicke-a-uzemni-planovani/uzemni-plan/metropolitni-plan/


Praha 2 pomáhá dávat odpovědi na řešení životních situací

Dnes v 09:19

Sociální, právní i výchovnou pomoc při překonávání obtížných životních situací nabízí všem zájemcům diskusní semináře, které už osm let hostí radnice Prahy 2. Pořádá je zde bezplatně občanská poradna Společnou cestou ve spolupráci s humanitním odborem ÚMČ...

Evropská kvalita života pro všechny. Koalice STAN, regionálních hnutí a TOP 09 představila priority pro eurovolby

Dnes v 09:15

Předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Petr Gazdík a předseda strany TOP 09 Jiří Pospíšil dnes podepsali smlouvu o spolupráci pro květnové volby do Evropského parlamentu. Sestaví společnou kandidátku spolu s dalšími proevropsky smýšlejícími stranami a regionálními...

Další články
Nahoru