Dnes Pátek - mlha 17°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Sobota 8. 10. 2022
Svátek má Věra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský životPro děti

Začátek školního roku zpestří školákům i rodičům rodinný den v Galerii Butovice

4. 9. 2021
Praha 13, Butovice
Zpříjemnit konec prázdnin a návrat do školních lavic a do kanceláří plánuje Obchodní centrum Galerie Butovice. Na první zářijovou sobotu připravilo centrum ve svých vnitřních i vnějších prostorách pestrý program, ve kterém si na své přijde celá rodina. Děti si užijí soutěže, hudební program, sportování s olympijským veslařem Lukášem Helešicem a přijde i kouzelník.

Zatímco se děti baví, rodiče mohou využít nabídky výhodného nakupování a služeb, zúčastnit se soutěží o hodnotné ceny od obchodů i služeb v Galerie Butovice. Kromě zábavy má akce také charitativní rozměr: za každého návštěvníka, který 4. září zavítá do Galerie Butovice, daruje obchodní centrum 2 koruny na pomoc dětským onkologickým pacientům v Nemocnici Motol. Akce i vstup na aktivity je zdarma.

Celodenní program bude první zářijovou sobotu probíhat od 11 do 19 hodin v Galerii Butovice i v jejím okolí.

Školáky pobaví divadlo, poučí policisté a zasportují si s olympionikem
Dětskou částí programu bude provádět jako moderátor oblíbený kouzelník a bavič Pan Kravata. Záplavu dětských písniček a skvělých melodií slibuje koncert Zvěřinec a zábavu pak interaktivní loutková pohádka Lakomá Barka od Divadlo Kaká. S příchodem školního roku budeme myslet i na bezpečnost dětí nejen při jejich cestách za vědomostmi a poznáním. Na parkovišti před Galerií Butovice to rozbalí Policie ČR a poradí dětem, jak se postarat o své osobní bezpečí, školáci otestují znalosti v dopravním kvízu a odnesou si i drobné dárky. Na veslařském workshopu si budou moci malí i velcí vyzkoušet jednu z olympijských disciplín, a to pod vedením veslařské legendy – Lukáše Helešice. Nejrůznější pohybové i tvůrčí aktivity připraví pro návštěvníky tým z Domu dětí a mládeže Stodůlky.
 

Vyhrajte v soutěžích nový outfit do školy i do kanceláře
Na venkovní část programu v okolí Galerie Butovice navážou i zvýhodněné akce a soutěže o dárky od obchodů a služeb přímo v tomto obchodním centru. Zvlášť nyní na začátku školního roku se bude jistě hodit sleva na dětské brýle v optice Sport and Style Optic, sleva na nákup bot a tašek v obchodě CCC nebo volný vstup do obrovského zábavního parku pro děti Superland. Dokonalou vizáž svého školáka – fešáka mohou rodiče završit perfektním účesem v dětském kadeřnictví Funny Sassy. Zasportovat si a dostat se zpátky do formy po dovolené mohou dospělí ve fitness FormFactory a naopak relax a uvolnění jim dopřeje saunové centrum Saunia. Vstup na akci i účast na aktivitách je zdarma.

Více informací na www.galerie-butovice.cz


Autor: TZ, red

Polívkování a Street food festival na Smíchovské náplavce

Včera ve 12:16

V sobotu 8. října se na Smíchovské náplavce koná Street food festival Polívkování. Zahřejí vás nejen polévky tuzemské, jako například bramboračka, kulajda, zelňačka, čočková, dýňová, prdelačka, knedlíčková, dršťková či poctivé vývary, tak i polévky z celého světa, jako ruský boršč, mexické...

Praha 13: Rybářské závody v Třebonicích

Včera v 11:45

Pro vyznavače šupin a ploutví se konají rybářské závady v Třebonicích.

Festival Das Filmfest zve na nejaktuálnější filmy z Německa, Rakouska a Švýcarska

Včera v 10:53

Za dva týdny v Praze odstartuje 16. ročník festivalu německy mluvených filmů Das Filmfest, který opět nabídne pestrý výběr cenami ověnčených a divácky úspěšných snímků od renomovaných tvůrců i debutantů. Němčina zazní na plátnech pražských kin Lucerna, Atlas a Ponrepo od 20. do...

Do kampaně 100 gramů pro přírodu se zapojila Praha 15

Včera v 10:17

Patnáctá městská část ve spolupráci se společností Remobil se zapojila do charitativně ekologického sběru starých a nepotřebných mobilních telefonů.

Pavilon goril prodlužuje návštěvní hodiny

Včera v 07:29

O nový pavilon goril – Rezervaci Dja – je mimořádný zájem. Na základě četných dotazů návštěvníků prodlužuje Zoo Praha otevírací dobu pavilonu o dvě hodiny. Od 7. října, tak mohou lidé probádat kamerunský prales a pozorovat gorily i po uzavření areálu zoo až do 20 hodin. Rozšířené návštěvní hodiny...

Finále Bike Ranch cupu 2022

6. října 2022 ve 21:02

Osmý ročník seriálu závodů na horských kolech Bike Ranch cup O pohár starosty Prahy 9 pokračuje 9. října v parku Třešňovka v ulici Pod Šancemi v Praze 9 čtvrtým finálovým závodem.

Terénní přírodovědná soutěž v Šárce 2022

6. října 2022 ve 12:46

Desátý ročník terénní soutěže pro 2–3členné hlídky dětí ve věku ZŠ v sobotu 8. října. Tradiční podzimní akce pro soutěžní týmy ze základních škol, nižších ročníků víceletých gymnázií, DDM, spolků, oddílů, kroužků i rodin.

Drakiáda u metra Opatov

6. října 2022 v 10:56

V sobotu 8. října se koná tradiční Drakiáda u metra Opatov. Přijďte si zalétat s draky a opéct buřty.  

Hřiště na chodníku, obrázky v mapách i úklid. V Praze 13 se konal Ideathon

6. října 2022 v 10:41

V polovině září se uskutečnil v Praze 13 již šestý Ideathon. Osm tříčlenných týmů pracovalo na výzvách z oblasti školství, bezpečnosti, volnočasových aktivit a životního prostředí.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 41. týden

6. října 2022 v 09:35

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Konec vodníků na Střížkově aneb jak utopit doktora Maška

5. října 2022 ve 20:44

Spolek za veselejší Střížkov zve na oblíbenou kratochvíli Haló ven. Sraz místních i přespolních vodníků, podvodníků, hejkalů, skřítků, víl, divoženek a jiné havěti je v sobotu 22. října v 16 hodin v parku Václavka na Střížkově.

Oslava Dne stromů u Stodůleckého rybníka

5. října 2022 v 08:17

Oslavu Dne stromů v Centrálním parku, která bude zahájena společnou výsadbou vícekmeného javoru tatarského na loučce poblíž rybníka pořádá Praha 13 ve středu 12. října.

Další články
Nahoru