dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - oblacno
4°C
Začátek sezóny přináší více autobusů i přívozů
Po zimní pauze opět jezdí přívoz na Císařskou louku. Foto: autor

Začátek sezóny přináší více autobusů i přívozů

S příchodem jara postupně ožívají i vltavské břehy, které na pěti místech spojují přívozy. Těm startuje sezóna. Začíná také víkendové posilování příměstských linek. Na zvýšený zájem jsou připraveny i autobusy do zoo.

Od dneška je po zimní pauze opět obnoven provoz přívozu, který spojuje severní cíp Císařské louky s oběma břehy Vltavy. Zároveň je na přívoz mezi vyústěním Šáreckého údolí a Podhořím nasazena druhá posilová loď. Ta by měla pomoci zvládnout zvýšený zájem o tento nejvyužívanější pražský přívoz.

Na všech přívozech Pražské integrované dopravy (PID) lze použít jak jednotlivé přestupní jízdenky pro Prahu za 24 nebo 32 korun, tak i turistické a předplatní časové jízdenky. Také je možné použít i SMS jízdenky.

Do ZOO od dubna častěji

Metrobusová linka 112 spojující stanici metra C Nádraží Holešovice se Zoologickou zahradou, Botanickou zahradou v Troji a přívozem v Podhoří je od soboty 30. března tradičně posílena zkrácením intervalů ve všední dny ze 7 až 10 na 6 minut a o víkendu ze 7 až 8 na 5 minut. V případě potřeby je provoz opět operativně posilován dalšími spoji.

V nepracovní dny je provoz linky 112 zajištěn pouze nízkopodlažními autobusy (včetně posilových spojů), v pracovní dny je od dubna nově zvýšen počet nízkopodlažních autobusů o další dva.

Posily na příměstských linkách

Od soboty je rovněž posílen provoz vybraných příměstských autobusových linek PID o sobotách, nedělích a svátcích. Posily budou řešeny nasazením kapacitnějších vozidel.

Kapacita bude zvýšena v těchto oblastech na těchto linkách:
• oblast Mníšek pod Brdy: 317, 321 (více kloubových autobusů)
• oblast Štěchovice, Slapy: 338, 390 (na vybrané spoje nasazeny kloubové autobusy)
• oblast Kostelec na Černými lesy a Sázava: 382 (více kloubových autobusů)
• oblast Ondřejov: 383 (na vybrané spoje nasazen kloubový autobus)
• oblast Jílové u Prahy: 332 (na vybrané spoje nasazen kloubový autobus)
• oblast Kamenice a Týnec nad Sázavou: 339 (více kloubových autobusů)
• oblast Cholupice a Točná: 173 (standardní autobus místo midibusu)


Autor: Mojmír Kadeřábek
Další články
Nahoru