Dnes Neděle - polojasno -2°C
Zítra Pondělí - oblacno -3°C
Neděle 3. 12. 2023
Svátek má Svatoslav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Začaly Václavské Velikonoce
5 dub
24 dub
TrhyVíkend
Foto: P1

Začaly Václavské Velikonoce

5. 4. 2022 - 24. 4. 2022
V horní části Václavského náměstí můžete až do 24. dubna navštívit velikonoční trhy nabízející řadu tradičních výrobků i teplých a studených jídel, včetně zeleného piva. Výrobky mimo jiné přichystalo hned několik charitativních organizací. Letos se jich zapojilo 8 a postupně se během následujících dvaceti dní vystřídají ve stáncích. Nechybí zde chráněná dílna Inspirace pro život, organizace PROSAZ nebo například Jedna Bedna. Na řadu přijdou také hudební vystoupení. To první během zahájení obstarala skvělá kapela The Brownies.

Tradiční Václavské Velikonoce pořádají Sdružení Nového Města pražského, s radnicí Prahy 1. „Sdružení Nového Města pražského je pro mě spolek srdcařů, protože je ani dlouhé období, kdy bylo vše uzavřeno, neodradilo Václavské Velikonoce znovu uskutečnit. Kdybychom totiž na tyto akce zapomněli, popřeli bychom naše tradice, a tím i sami sebe,“ prohlásil během slavnostního zahájení starosta Petr Hejma.

„Navzdory teploměru, který nám příchod jara úplně nepotvrzuje, se zde scházíme v hojném počtu, a z toho mám opravdu radost. A ještě větší radost mám, že si organizátoři vzpomněli na problémy, které trápí naše ukrajinské přátele a velikonoční výzdobu trhů stylizovali do modré a žluté barvy. Je to krásné gesto solidarity,“ doplnil místostarosta Petr Burgr.

2022-vaclavske-velikonoce-1


Autor: Cen

Vánoční koncert v kostele sv. Václava

Dnes v 15:03

Praha 10 a vršovická farnost pořádají vánoční koncert v kostele sv. Václava s pěveckým sborem Vox Nymburgensis.

Praha 13: Sousedské koledování se slavnostním rozsvícením betlému

Včera ve 20:06

V neděli 3. prosince se od 17 hodin uskuteční v Centrálním parku Prahy 13 u Kuželkárny Sousedské koledování se slavnostním rozsvícením betlému. „Přijďte si zazpívat, nebo se jen zaposlouchat do hlasů svých sousedů, přátel a lidí kolem sebe. Budeme společně zpívat známé vánoční koledy za doprovodu...

Třicet pět let hasičem a třicet pět let nepřetržitě na jedné stanici

Včera v 06:45

Praha 4 ocenila dlouholetou činnost nadporučíka Jiřího Musila, velitele hasičské stanice číslo 6 v Krči, který zde občanům sloužil 35 let a dnes po dlouhé a věrné službě odchází do civilu.

Vánoční trhy u kostela svatého Václava

1. prosince 2023 v 06:55

Vánoční trhy před kostelem sv. Václava v Psychiatrické nemocnici Bohnice se konají 10. prosince od 13 hodin.

Plechárna na Černém Mostě chystá na příští rok novinky

30. listopadu 2023 ve 21:17

V areálu volnočasového centra Plechárna na Černém Mostě se chystá několik novinek. Praha 14 o nich aktuálně informovala na svém webu.

Zoo Praha rozsvítí svůj vánoční strom na Veselovského louce

30. listopadu 2023 ve 12:04

V neděli 3. prosince rozsvítí Zoo Praha svůj vánoční strom na Veselovského louce. Návštěvníci se mohou těšit na průvod, betlém, vánoční koledy v provedení dětského pěveckého sboru a také vzácné hosty – herce Ondřeje Vetchého a taneční pár z probíhající řady soutěže StarDance cukráře Josefa...

Vánoční jarmark na radnici Prahy 13

29. listopadu 2023 v 16:31

Na radnici Prahy 13 na Slunečním náměstí se 6. prosince koná vánoční jarmark. Po celý den se mohou návštěvníci zastavit v obřadní síni a pořídit drobné dárky.

Adventní neděle na Karlínském náměstí

29. listopadu 2023 v 07:46

Magická atmosféra, vůně svařeného vína, dřevěný betlém, koledy a spousty dobrot, to vše vám zpříjemní vánoční shon. V neděli 17. prosince si na Karlínském náměstí můžete užít poslední letošní adventní neděli.

Den otevřených dveří na FEL ČVUT přiblíží studium robotů, multimédií, energetiky či informatiky

29. listopadu 2023 v 07:03

Možnostmi studia nejmodernějších technologií v energetice, elektrotechnice, elektronice, ale i informatice, kybernetice a multimédiích provede středoškoláky a středoškolačky čtveřice tras během Dne otevřených dveří Fakulty elektrotechnické ČVUT. Akce se uskuteční v pátek 1. prosince 2023. Program...

Praha 7 zve na rozsvícení vánočních stromů

28. listopadu 2023 v 07:37

Na přelomu listopadu a prosince Sedmička rozsvítí vánoční stromy na Strossmayerově a Ortenově náměstí. V neděli 3. prosince městská část zve zejména rodiny s dětmi na Výstaviště do Malé sportovní haly na adventní bruslení. 

Další články
Nahoru