Dnes Pondělí - zatazeno 27°C
Zítra Úterý - bourky 20°C
Pondělí 16. 5. 2022
Svátek má Přemysl
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Začaly Václavské Velikonoce
5 dub
24 dub
TrhyVíkend
Foto: P1

Začaly Václavské Velikonoce

5. 4. 2022 - 24. 4. 2022
V horní části Václavského náměstí můžete až do 24. dubna navštívit velikonoční trhy nabízející řadu tradičních výrobků i teplých a studených jídel, včetně zeleného piva. Výrobky mimo jiné přichystalo hned několik charitativních organizací. Letos se jich zapojilo 8 a postupně se během následujících dvaceti dní vystřídají ve stáncích. Nechybí zde chráněná dílna Inspirace pro život, organizace PROSAZ nebo například Jedna Bedna. Na řadu přijdou také hudební vystoupení. To první během zahájení obstarala skvělá kapela The Brownies.

Tradiční Václavské Velikonoce pořádají Sdružení Nového Města pražského, s radnicí Prahy 1. „Sdružení Nového Města pražského je pro mě spolek srdcařů, protože je ani dlouhé období, kdy bylo vše uzavřeno, neodradilo Václavské Velikonoce znovu uskutečnit. Kdybychom totiž na tyto akce zapomněli, popřeli bychom naše tradice, a tím i sami sebe,“ prohlásil během slavnostního zahájení starosta Petr Hejma.

„Navzdory teploměru, který nám příchod jara úplně nepotvrzuje, se zde scházíme v hojném počtu, a z toho mám opravdu radost. A ještě větší radost mám, že si organizátoři vzpomněli na problémy, které trápí naše ukrajinské přátele a velikonoční výzdobu trhů stylizovali do modré a žluté barvy. Je to krásné gesto solidarity,“ doplnil místostarosta Petr Burgr.

2022-vaclavske-velikonoce-1


Autor: Cen

Pražská Anglo-americká vysoká škola pořádá virtuální dny otevřených dveří

Dnes v 10:31

Od dubna do června se na Anglo-americké vysoké škole v Praze (AAU) konají virtuální dny otevřených dveří. Pražská AAU nabízí obory, jako jsou právo, mezinárodní vztahy nebo business, se špičkovou českou a americkou akreditací (WASC). Ta byla AAU přiznána jako první neamerické akademické...

Festival muzejních nocí na téma Velké Prahy v knihovně

Dnes v 09:42

Noční program pro celou rodinu připravila Městská knihovna v Praze na pátek 10. června 2022 v budově Ústřední knihovny na Mariánském náměstí. Výstavy, restaurátorský koutek, koncert, hraní her i vycházky po okolí knihovny čekají na návštěvníky od 17 do 22 hodin. Společným tématem je sté výročí...

Baráčnické vítání léta

Dnes v 09:05

Praha 15 zve na Baráčnické vítání léta v neděli 19. června. 

Faun a Rak zahájili letní sezonu

Dnes v 06:03

Historická pítka Faun na Jírovcově náměstí a Rak na Pošepného náměstí na Jižním Městě II. v Praze 11, obě z doby výstavby sídliště, dlouho nefungovala. Minulý týden je radnice přivedla opět k životu.

Májové slavnosti

Dnes v 05:46

V neděli 22. května se na Malostranském hřbitově konají komentované vycházky s návštěvou kostela. Zasazena bude růže u náhrobku zakladatele Májových slavností. Vstup je zdarma.

Praha 9 oslaví Světový den životního prostředí

Dnes v 05:44

Ve čtvrtek 26. května se na Proseku koná festival Mikroklina 2022. Vstup je zdarma a program pamatuje i na děti, pro které budou připraveny tvořivé dílny i skákací hrad.

Virtuálně do světa podzemních labyrintů

Včera v 09:30

Pražské vodovody a kanalizace připravily návštěvníkům nově otevřeného prostoru střechy nové vodní linky ÚČOV Praha na Císařském ostrově informační panely, které kromě informací o historii čistírny a čištění vody v území Trojské kotliny obsahují také QR kód. Když jej návštěvník nasnímá přenese se...

Chorvatští a benátští loďaři v Praze

Včera v 08:41

V rámci víkendových Svatojánských slavností NAVALIS probíhalo v sobotu u Hergetovy cihelny Chorvatsko – benátské odpoledne. Na Staroměstské radnici přijal chorvatské a benátské loďaře starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN), pražský zastupitel Jan Wolf (KDU-ČSL) a organizátor 14. ročníku slavností...

Strážníci slaví 30 let, zvou děti i dospělé

Včera v 08:34

Oslava se koná v sobotu 21. května ve Žlutých lázních. Den s městskou policií začne v 10 hodin.

Setkání nad mapou Prahy 9 na rohu ulic Čihákova a K Moravině

14. května 2022 v 18:22

Další ze setkání představitelů radnice Prahy 9 s obyvateli devítky nad mapou Prahy 9 se koná v úterý 17. května od 16 hodin.

Setkání nad mapou: Podoba bobové dráhy a přilehlé zeleně

14. května 2022 v 05:08

Další setkání s obyvateli devítky nad mapou Prahy 9 se koná ve čtvrtek 19. května v 16 hodin. S představiteli radnice se můžete podělit o nápady, jak zkvalitnit parter bobové dráhy a přilehlé zeleně a přeměnit tak tento prostor podle vašich představ.

Další články
Nahoru