dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Pražská politika

Začalo přestupkové řízení se squattery

Na radnici Prahy 1 dnes začalo přestupkové řízení s téměř třemi desítkami squatterů. Hrozí jim několikatisícové tresty za to, že loni v říjnu na několik hodin obsadili prázdný dům poblíž pražského Hlavního nádraží. Squatteři se brání, že akcí chtěli upozornit na stav domu, který je ve vlastnictví ministerstva spravedlnosti, napsala ČTK.

Squatteři dům obsadili vpodvečer 24. října a chtěli v něm prý vytvořit sociální centrum. Upozornit také chtěli na to, že je dům již déle než šest let prázdný. „Je to alarmující zvláště v souvislosti s tím, že se dům nachází v blízkosti Hlavního nádraží, kde každoročně umírají v zimě lidé,“ řekla během dnešního přestupkového řízení jedna ze squatterek Ema, která pracuje jako sociální pracovnice.

Zástupci ministerstva policii na místě akce sdělili, že si nepřejí, aby v budově squatteři zůstali. Policisté proto v noci do objektu vnikli a obsadili jej. Většina z přítomných dobrovolně odešla, zadrženo bylo 33 lidí. Událost se obešla bez násilí. Squatteři během obsazení pořádali v domě koncerty nebo workshopy.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru