dnes
Čtvrtek - zatazeno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Obrazem: začalo natáčení filmu Parádně pokecal, který režíruje student pražské FAMU
Aneta Krejčíková jako operátorka call centra. Foto: archiv

Obrazem: začalo natáčení filmu Parádně pokecal, který režíruje student pražské FAMU

První klapka nového filmu začínajícího režiséra Tomáše Pavlíčka s pracovním názvem Parádně pokecal padla tento týden. Autorská komedie zachycuje osudy pětadvacetiletého Štěpána, který životem proplouvá bez valné snahy jej ovlivňovat.

Příběh o hledání smyslu čehokoliv a nutnosti vlastní aktivity začíná v momentě, kdy Štěpán opustil přítelkyni a třetí vysokou školu. Stěhuje se do Sedmihoří, kde ho živí ubíjející, stereotypní práce v místním call-centru, hodně spí a nejvíce času tráví s Krosnou, nevzhledným psem s jizvou pod okem.

Poté co se Krosna ztratí a není k nalezení, odjíždí Štěpán s kamarádem Readym a jeho přáteli na víkend na chatu. Jediný bez přítelkyně a tentokrát i bez psa se cítí sám a zbytečný. U chaty potkává souseda Karla, který usoudí, že Štěpán „vypadá poněkud zablokovaně a potřebuje se vykecat“.

Nad lahví rumu se tak Štěpán vrací o pár měsíců zpět, kdy se na jednu z linek call-centra poprvé dovolala tajemná Marie. Ostatně i ona mu doporučila, ať se vykecá.

Autor lehce dojemných komedií

Režisér Tomáš Pavlíček o svém novém projektu říká: „Vzhledem k tomu, že hlavní hrdina trochu uvízl v minulosti, chtěl jsem, aby vznikla stylizovaná a svěží komedie o hledání nadhledu. Tento záměr jsem ještě podpořil volbou 16mm filmového materiálu“.

Tomáš Pavlíček dokončuje studium hrané režie na pražské FAMU. Soustředí se na tvorbu stylizovaných a lehce dojemných komedií s outsiderskými hrdiny. Jeho filmy jsou pravidelně přijímány na české i zahraniční festivaly. Mezi jeho filmy patří Český tučňák, Kamera Oko, Syracuse Film Festival New York anebo ShadowLine Festival Salermo v Itálii.

V pozici hlavního režiséra se podílel na celovečerním povídkovém filmu Praho, má lásko, který byl uveden ve standardní distribuci.

Ve filmu se diváci setkají s Vítem Rohrem v hlavní roli Štěpána, dále zde hrají Jenovéfa Boková, Jana Krausová, Václav Vydra, Aneta Krejčíková, Vladimír Polívka, Marie Doležalová či Lukáš Pavlásek.

Začalo natáčení filmu Parádně pokecal


Autor: Renata Rákosová
Další články
Nahoru