Dnes Středa - oblacno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 22°C
Středa 22. 5. 2024
Svátek má Emil
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Začalo fungovat přímé letecké spojení Prahy s Azorskými ostrovy
Azorské ostrovy lákají na krásnou přírodu. Foto: Pexels

Začalo fungovat přímé letecké spojení Prahy s Azorskými ostrovy

Letecká společnost Smartwings v pátek otevřela nové přímé letecké spojení z Prahy na letiště Ponta Delgada na Azorských ostrovech. Pravidelná linka na největší azorský ostrov São Miguel je pro cestující k dispozici dvakrát týdně, v úterý a pátek. Server Pražský patriot o tom informovala mluvčí letecké společnosti Vladimíra Dufková. Dostat se přímým letem bez přestupů z Prahy na Azorské ostrovy v Atlantiku bylo doposud nemožné.

Největší český dopravce již poskytuje pravidelné letecké spojení mezi Prahou a Kanárskými ostrovy (Tenerife, Gran Canaria, Lanzarote, Fuerteventura, od 4. června nově také La Palma) a portugalskou Madeirou. Azorské ostrovy jsou tak další destinací v Atlantiku, kam se přímým letem z Prahy bude možné dostat pouze se Smartwings. 

Linka bude obsluhována letadlem Boeing 737 s kapacitou 189 míst. První let na nové lince z Prahy na Azorské ostrovy byl plně obsazen.  

Let QS1172 bude odlétat z Letiště Václava Havla Praha vždy v úterý a pátek v poledne ve 12:00 s příletem do Ponta Delgady v 15:30 místního času. Pro zpáteční let QS1173 z Ponta Delgady do Prahy počítá letový řád s odletem v 16:15 místního času a na Letišti Václava Havla letadlo přistane ve 22:50. 

Letecká společnost Smartwings nabídne během letního letového řádu z Prahy pět nových leteckých spojení: 

Ponta Delgada (Azorské ostrovy, od 26. dubna, 2× týdně z Prahy)

Izmir (Turecko, od 30. května 2× týdně z Prahy)

Atény (Řecko, od 31. května 2× týdně z Prahy)

Brindisi (Itálie, od 3. června 2× týdně z Prahy)

La Palma (pátý největší ostrov Kanárského souostroví, od 4. června 1× týdně z Prahy) 

Smartwings nasadí na provoz nadcházející rušné letní sezóny flotilu 58 letadel. Lety bude společnost zajišťovat nejen z letišť v ČR, ale také z Polska, Slovenska, Portugalska, Německa, Španělska a Maďarska. 

Během letního letového řádu Smartwings nabídne z českých letišť přímá letecká spojení do celkem 74 destinací, z toho do pěti novinek. 


Autor: red

Tip na výlet: Parní víkend

10. května 2024 v 07:38

V sobotu a neděli 11. a 12. května se mohou fanoušci železniční historie vypravit do železničního muzea Českých drah v Lužné u Rakovníka. České dráhy na tyto dny připravují Parní víkend, na kterém se návštěvníkům v plné kráse představí unikátní parní...

Tip na výlet: Pouť Českého Anděla

3. května 2024 ve 12:47

Spolek Cesta Česka srdečně zve na osmý ročník Poutě Českého Anděla. Celodenní akce s mottem „Poznej českou zemi a sám sebe“ se uskuteční v sobotu 18. května. Akce je určena široké veřejnosti, je vhodná i pro rodiny s dětmi, a každoročně se jí účastní několik stovek lidí z celé republiky. Pouť bude...

Tip na výlet: Hrnčířské slavnosti na zámku Nelahozeves

14. dubna 2024 ve 12:37

O víkendu 20. a 21. dubna se otevřou brány zámku v Nelahozevsi veřejnosti. Turistická sezóna byla úspěšně zahájena už o Velikonocích, a proto se hned třetí dubnový víkend bude konat první ze série tematicky zaměřených festivalů. Tentokrát renesanční zámek ze 16. století ožije již 19. ročníkem...

Další články
Nahoru