Dnes Středa - oblacno -2°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest -2°C
Středa 27. 1. 2021
Svátek má Ingrid
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Začala závěrečná fáze programu V Praze jako doma, benefity lze využívat do konce roku
Prosincová Praha. Navštívit lze opět Petřínskou rozhlednu nebo třeba muzeum na Kampě. Foto: archiv

Začala závěrečná fáze programu V Praze jako doma, benefity lze využívat do konce roku

Program V Praze jako doma na podporu cestovního ruchu, který nalákal v létě tisíce domácích i zahraničních návštěvníků, pokračuje i v prosinci a nabízí opět benefity. Díky uvolnění vládních opatření se mohou návštěvníci v rámci programu opět těšit na volné vstupy vyplývající z pravidel programu navštívit trojskou zoo, Petřínskou rozhlednu, vybraná muzea a galerie a další pražská místa. 

Benefity z programu V Praze jako doma mohou návštěvníci čerpat až do konce prosince a to díky znovu otevřeným hotelům a navázaným službám. Za noc strávenou v Praze návštěvník obdrží voucher, který může uplatnit jako volnou vstupenku na vybraná návštěvnická místa v metropoli.

„Doprovodný vánoční program v Praze bude letos o něco skromnější, o vánoční atmosféru ale Pražané a návštěvníci města nepřijdou. Ode dneška jsou navíc otevřené restaurace a podniky, kde se lze během procházek adventní Prahou zahřát, ale také galerie, pražské věže, ZOO a další místa, kde mohou turisté využít benefity programu V Praze jako doma,“ říká Hana Třeštíková, radní pro kulturu a cestovní ruch.

„Předvánoční čas lze v metropoli strávit například objevováním netradičních míst, které město nabízí. Navíc chce Praha díky nové strategii více cílit na domácí návštěvníky a připravuje jim takovou nabídku, aby se do Prahy hosté z tuzemska rádi vraceli,“ říká předseda představenstva Prague City Tourism František Cipro.

V souvislosti s pokračujícím programem V Praze jako doma spouští Prague City Tourism vánoční online kampaň, kterou obsahově doplní videa rad a tipů od influencera Janka Rubeše. Rubeš hostům doporučí, jaká místa v Praze navštívit, jak využívat pražskou dopravu nebo kam zajít na dobré vánoční občerstvení.


Pátá a šestá městská část startují spolupráci v oblasti mobility

Včera ve 20:19

Starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková a místostarosta Prahy 6 Jakub Stárek se sešli, aby si předali zkušenosti mezi radnicemi a nastartovali spolupráci.

Rekonstrukce Polikliniky Pod Marjánkou. Ptejte se radní

Včera v 16:50

K plánované rekonstrukci polikliniky na Břevnově se stále může veřejnost vyjádřit. Na dotazy bude zítra odpovídat radní pro strategický rozvoj Eva Smutná přímo v budově polikliniky.

Tři významné vzpomínkové akce připomenou Den památky obětí holocaustu

Včera v 16:12

Vzhledem k aktuální nepříznivé epidemiologické situaci a s ohledem na krizové opatření Vlády ČR proběhnou zítra akce v online prostoru.

Přihlaste svůj nápad do soutěže Adapterra Awards

Včera v 15:35

Třetí ročník soutěže Adapterra Awards odstartoval a až do konce letošního března mohou lidé na webuwww.adapterraawards.cz přihlašovat již hotové projekty, které pomáhají zvládat dopady klimatické krize.

Další články
Nahoru