Dnes Sobota - zatazeno 8°C
Zítra Neděle - zatazeno 5°C
Sobota 10. 4. 2021
Svátek má Darja
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Začala závěrečná fáze programu V Praze jako doma, benefity lze využívat do konce roku
Prosincová Praha. Navštívit lze opět Petřínskou rozhlednu nebo třeba muzeum na Kampě. Foto: archiv

Začala závěrečná fáze programu V Praze jako doma, benefity lze využívat do konce roku

Program V Praze jako doma na podporu cestovního ruchu, který nalákal v létě tisíce domácích i zahraničních návštěvníků, pokračuje i v prosinci a nabízí opět benefity. Díky uvolnění vládních opatření se mohou návštěvníci v rámci programu opět těšit na volné vstupy vyplývající z pravidel programu navštívit trojskou zoo, Petřínskou rozhlednu, vybraná muzea a galerie a další pražská místa. 

Benefity z programu V Praze jako doma mohou návštěvníci čerpat až do konce prosince a to díky znovu otevřeným hotelům a navázaným službám. Za noc strávenou v Praze návštěvník obdrží voucher, který může uplatnit jako volnou vstupenku na vybraná návštěvnická místa v metropoli.

„Doprovodný vánoční program v Praze bude letos o něco skromnější, o vánoční atmosféru ale Pražané a návštěvníci města nepřijdou. Ode dneška jsou navíc otevřené restaurace a podniky, kde se lze během procházek adventní Prahou zahřát, ale také galerie, pražské věže, ZOO a další místa, kde mohou turisté využít benefity programu V Praze jako doma,“ říká Hana Třeštíková, radní pro kulturu a cestovní ruch.

„Předvánoční čas lze v metropoli strávit například objevováním netradičních míst, které město nabízí. Navíc chce Praha díky nové strategii více cílit na domácí návštěvníky a připravuje jim takovou nabídku, aby se do Prahy hosté z tuzemska rádi vraceli,“ říká předseda představenstva Prague City Tourism František Cipro.

V souvislosti s pokračujícím programem V Praze jako doma spouští Prague City Tourism vánoční online kampaň, kterou obsahově doplní videa rad a tipů od influencera Janka Rubeše. Rubeš hostům doporučí, jaká místa v Praze navštívit, jak využívat pražskou dopravu nebo kam zajít na dobré vánoční občerstvení.


Radnice opravila vážní domek v Jinonicích

Dnes v 08:30

Praha 5 dokončila rekonstrukci vážního domku v Jinonicích, který byl před lety svěřen hlavním městem do správy radnice. Opraveno bylo nosné zdivo, byl zhotoven nový krov včetně střešní krytiny, nová prkenná podlaha a bylo osazeno nové okno a vstupní dveře.

Nová klubovna pro skauty z Prahy 8

Dnes v 08:12

Klubovna pro skauty z Prahy 8 se v současné době dokončuje v areálu mateřské školy Dolákova. Skauti budou mít k dispozici zázemí k tvůrčím aktivitám včetně kuchyňky. Klubovna byla jedna z priorit radnice osmé městské části, i když cesta k vybudování nebyla...

Trojská botanická zahrada se otevře veřejnosti

Dnes v 07:24

Barvami hýří Ornamentální zahrada, v Japonské zahradě kvete magnolie a slivoně, v oblasti Horní zahrady čeká kvetoucí jarní háj. Od 12. dubna se Botanická zahrada hl. m. Prahy opět otevře pro veřejnost.

Blíží se Den Země. Radnice Prahy 9 pomůže s úklidem

Včera v 09:42

Mezinárodní Den Země každoročně připadá na 22. duben a slaví se již od roku 1970. Akce, které se při této příležitosti konají, jsou zaměřeny na ochranu životního prostředí. V Praze 9 si ho veřejnost může připomenout aktivně – úklidem svého okolí.

Libeňský svět připomene Hrabala a Lustiga

Včera v 07:52

Libeňský svět, kulturně společenské centrum, právě vzniká v Praze 8. Konat se v něm budou nejrůznější akce nebo výstavy. Toto centrum má vzdát také hold slavným libeňským rodákům a obyvatelům, jako byli Bohumil Hrabal nebo Arnošt Lustig.

Praha 2 se připojuje k Celonárodní sbírce potravin

8. dubna 2021 v 11:30

V sobotu 24. dubna proběhne sbírka před kostelem sv. Ludmily na náměstí Míru. Sběrné místo bude otevřené od 8 do 18 hodin.

PVK: Výluky v dodávkách vody v patnáctém týdnu

8. dubna 2021 v 09:41

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další články
Nahoru