Dnes Neděle - zatazeno 4°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 2°C
Neděle 5. 12. 2021
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Začala závěrečná fáze programu V Praze jako doma, benefity lze využívat do konce roku
Prosincová Praha. Navštívit lze opět Petřínskou rozhlednu nebo třeba muzeum na Kampě. Foto: archiv

Začala závěrečná fáze programu V Praze jako doma, benefity lze využívat do konce roku

Program V Praze jako doma na podporu cestovního ruchu, který nalákal v létě tisíce domácích i zahraničních návštěvníků, pokračuje i v prosinci a nabízí opět benefity. Díky uvolnění vládních opatření se mohou návštěvníci v rámci programu opět těšit na volné vstupy vyplývající z pravidel programu navštívit trojskou zoo, Petřínskou rozhlednu, vybraná muzea a galerie a další pražská místa. 

Benefity z programu V Praze jako doma mohou návštěvníci čerpat až do konce prosince a to díky znovu otevřeným hotelům a navázaným službám. Za noc strávenou v Praze návštěvník obdrží voucher, který může uplatnit jako volnou vstupenku na vybraná návštěvnická místa v metropoli.

„Doprovodný vánoční program v Praze bude letos o něco skromnější, o vánoční atmosféru ale Pražané a návštěvníci města nepřijdou. Ode dneška jsou navíc otevřené restaurace a podniky, kde se lze během procházek adventní Prahou zahřát, ale také galerie, pražské věže, ZOO a další místa, kde mohou turisté využít benefity programu V Praze jako doma,“ říká Hana Třeštíková, radní pro kulturu a cestovní ruch.

„Předvánoční čas lze v metropoli strávit například objevováním netradičních míst, které město nabízí. Navíc chce Praha díky nové strategii více cílit na domácí návštěvníky a připravuje jim takovou nabídku, aby se do Prahy hosté z tuzemska rádi vraceli,“ říká předseda představenstva Prague City Tourism František Cipro.

V souvislosti s pokračujícím programem V Praze jako doma spouští Prague City Tourism vánoční online kampaň, kterou obsahově doplní videa rad a tipů od influencera Janka Rubeše. Rubeš hostům doporučí, jaká místa v Praze navštívit, jak využívat pražskou dopravu nebo kam zajít na dobré vánoční občerstvení.


Autor: red

Webinář: Jak ovlivnit svoji spotřebu a ušetřit za teplo z centrálního zdroje

Včera v 07:45

Odpovědi najdete na webináři Pražské teplárenské, který bude zaměřen na dálkové vytápění v Praze. Zjistíte, které z informací o dálkovém vytápění jsou mýtus a které skutečná fakta.

Praha 2 pomáhá prodejcům zrušených vánočních trhů

3. prosince 2021 v 07:08

Trhovci, kteří museli kvůli koronavirovým opatřením odstrojit stánky vánočních trhů na náměstí Míru, našli zastání u městské části Praha 2. Radnice od nich odkoupila téměř 300 balíčků s drobnými dárky, vínem, vánočním cukrovím, sušenkami a rukodělnými...

Milostivé léto v Praze 2

2. prosince 2021 v 11:58

Do 28. ledna 2022 probíhá akce umožňující fyzickým osobám zbavit se exekucí vedených vůči nim městskou částí Praha 2 vzniklých především v souvislosti s nájmem obecních bytů a nebytových prostor.

Další články
Nahoru