Dnes Středa - zatazeno 21°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 25°C
Středa 7. 6. 2023
Svátek má Iveta, Slavoj
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Doprava

Začala výluka tramvají na Smetanově nábřeží a v ulici Dukelských hrdinů

V Praze dnes začaly výluky na dvou tramvajových tratích. Do 25. dubna nebudou jezdit tramvaje mezi Národním divadlem a zastávkou Staroměstská v centru metropole a v ulici Dukelských hrdinů v Praze 7. Naopak ode dneška se tramvaje vracejí na Evropskou ulici u tramvajové smyčky Divoká Šárka. Informovala o tom mluvčí pražského dopravního podniku Aneta Řehková.

Od dnešního dne kvůli stavební pracím na Smetanově nábřeží je na deset dnů obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku mezi Národním divadlem a Staroměstskou v Praze 1, a také a v ulici Dukelských hrdinů v úseku Strossmayerovo náměstí – Výstaviště v Praze 7.

Dotkne se to tramvajových linek 2, 6, 17, 18, 24, 41, 93 a 94, které budou jezdit po odklonových trasách. Náhradní autobusová doprava není zavedena.

Navíc o tomto víkendu je pro veškerou dopravu zcela neprůjezdný úsek od křižovatky Křižovnické s Platnéřskou ulicí po křižovatku Smetanova nábřeží s ulicí Karoliny Světlé. Dopravní podnik a silničáři apelují na řidiče, aby se po celou dobu výluky do této oblasti zbytečně nezajížděli.

Tramvaje se na Smetanovo nábřeží a do ulice Dukelských hrdinů opět vrátí zhruba od půlnoci z pondělí 24. na úterý 25. dubna 2023. Kam se naopak provoz tramvají vrátil už dnes o od ranního výjezdu, je smyčka Divoká Šárka a přilehlá část Evropské ulice.


Autor: red

Nenechte se rozladit, radí Platforma VIZE 0 v boji proti agresivním řidičům na českých silnicích

Dnes v 11:03

Lepič! Řítí se po silnici, jede těsně za vaším vozidlem a snaží se vás donutit zrychlit. Myškař! Těsně vás předjíždí a následně se vrací před vás, kličkuje bez dostatečné vzdálenosti. Vybržďovač! Úmyslně vás zpomalí přibržděním, aby vám ukázal dominanci. Znáte je? Nová kampaň „Řitiči” Platformy...

Nový přístřešek na zastávce Lipnická

31. května 2023 v 16:54

Zastávka MHD Lipnická na začátku června získá přístřešek. Vzhledem k okolní rodinné zástavbě není v blízkosti jediné místo, kde se schovat před deštěm.

Řidiči by měli zbystřit, v Letňanech se chystá blokové čištění ulic

31. května 2023 v 00:23

Od 9. do 16. června, pouze v pracovní dny, bude v Letňanech probíhat úklid komunikací – blokové čištění. Čisticí technika vyjede do ulic v pracovních dnech vždy od 8 do 15 hodin.

Na Rock for People vlakem a se slevou

29. května 2023 v 11:33

Od 8. do 11. června se bude v Hradci Králové konat hudební festival Rock for People. Návštěvníci, kteří se na něj vypraví vlakem Českých drah, mohou využít cenově zvýhodněné nabídky Vlak+ Rock for People.

Dopravní vycházka v Praze 6: Elektrifikace linky 131

26. května 2023 v 11:59

Radní pro dopravu Prahy 6 Ondřej Matěj Hrubeš zve v pondělí 29. května na dopravní vycházku na téma elektrifikace linky 131.

Praha 11: Linku 213 se povedlo zachránit, změn v dopravě bude od soboty hodně

25. května 2023 ve 20:05

Od soboty 27. května dojde v souvislosti s prodloužením tramvajové tratě z Modřan na Libuš k několika změnám v dopravě v rámci Jižního Města. Například nová linka 126 nabídne od poslední květnové soboty obyvatelům Jižního Města časté spojení s Křeslicemi a nádražím v Uhříněvsi. Nahradí například...

Další články
Nahoru