Dnes Sobota - obcasny-dest 7°C
Zítra Neděle - polojasno 8°C
Sobota 20. 4. 2024
Svátek má Marcela
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Doprava

Začala výluka tramvají na Smetanově nábřeží a v ulici Dukelských hrdinů

V Praze dnes začaly výluky na dvou tramvajových tratích. Do 25. dubna nebudou jezdit tramvaje mezi Národním divadlem a zastávkou Staroměstská v centru metropole a v ulici Dukelských hrdinů v Praze 7. Naopak ode dneška se tramvaje vracejí na Evropskou ulici u tramvajové smyčky Divoká Šárka. Informovala o tom mluvčí pražského dopravního podniku Aneta Řehková.

Od dnešního dne kvůli stavební pracím na Smetanově nábřeží je na deset dnů obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku mezi Národním divadlem a Staroměstskou v Praze 1, a také a v ulici Dukelských hrdinů v úseku Strossmayerovo náměstí – Výstaviště v Praze 7.

Dotkne se to tramvajových linek 2, 6, 17, 18, 24, 41, 93 a 94, které budou jezdit po odklonových trasách. Náhradní autobusová doprava není zavedena.

Navíc o tomto víkendu je pro veškerou dopravu zcela neprůjezdný úsek od křižovatky Křižovnické s Platnéřskou ulicí po křižovatku Smetanova nábřeží s ulicí Karoliny Světlé. Dopravní podnik a silničáři apelují na řidiče, aby se po celou dobu výluky do této oblasti zbytečně nezajížděli.

Tramvaje se na Smetanovo nábřeží a do ulice Dukelských hrdinů opět vrátí zhruba od půlnoci z pondělí 24. na úterý 25. dubna 2023. Kam se naopak provoz tramvají vrátil už dnes o od ranního výjezdu, je smyčka Divoká Šárka a přilehlá část Evropské ulice.


Autor: red

V úseku Hradčanská – Strossmayerovo náměstí nahradí tramvaje autobusy

15. dubna 2024 v 10:22

Od středy 17. dubna do neděle 28. dubna bude z důvodu oprav přerušen tramvajový provoz v úseku Hradčanská – Strossmayerovo náměstí.

Praha 6: Přestupky nově vyřešíte v Poliklinice Pod Marjánkou

8. dubna 2024 v 07:17

Ve dnech 18. a 19. dubna bude pro veřejnost uzavřený odbor přestupkového řízení, protože se bude stěhovat z adresy Dr. Zikmunda Wintra 768/20 do Polikliniky Pod Marjánkou.

Další články
Nahoru