Dnes Pátek - mlha 17°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Sobota 8. 10. 2022
Svátek má Věra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Začala uzavírka dalšího úseku frekventované Koněvovy ulice v Praze 3
Vzpomínka na rekonstrukci západní části Koněvovy ulice, která předcházela současné fázi oprav. Foto: Ondřej Rut

Začala uzavírka dalšího úseku frekventované Koněvovy ulice v Praze 3

Startuje druhá etapa rekonstrukce Koněvovy ulice v Praze 3. Během prací dojde až do 4. července ke kompletní oboustranné uzavírce v úseku Rokycanova-Černínova pro veškerou dopravu. Dosud šla frekventovaná žižkovská ulice projet ve směru do centra. Práce za 118,5 milionu korun provádí firma Strabag.

Letošní fáze oprav Koněvovy ulice je rozdělena na dvě části, a to na úsek Rokycanova – Ostromečská (práce do konce srpna) a úsek Ostromečská – Černínova, kde se bude pracovat od konce srpna čtvrt roku.

Rekonstruovat se tento týden začíná vozovka v úseku od ulice Rokycanova směrem nahoru po číslo popisné 41. Tyto práce si žádají úplnou obousměrnou uzavírku Koněvovy ulice a je znemožněn vjezd do všech objektů.   

Autobusová doprava je od dneška ve směru do centra vedena ulicemi Koněvova, Černínova, Roháčova, Rokycanova a dále po své trase. Ve směru z centra jezdí autobusy po objízdné trase ulicemi Prokopova, Rokycanova, Jeseniova a Zelenky-Hajského, respektive Jana Želivského. Ostatní doprava je ve směru do centra i z centra vedena po ulicích Jana Želivského, Olšanská a Prokopova.

„Prosím všechny projíždějící řidiče, aby využili stanovené objízdné trasy přes Želivského, Olšanskou a Prokopovu a ušetřili rezidentní ulice nadměrné dopravní zátěže,“ uvedl místostarosta Prahy 3 Ondřej Rut (SZ).

S obousměrnou uzavírkou se očekává také vyšší nápor na Seifertovu ulici. „Stejně jako v minulé etapě zde proto bude muset dojít ke zrušení parkování, abychom předešli blokování tramvajové dopravy,“ sdělil místostarosta. Koridory pro chodce vedou na chodnících po obou stranách po provizorním povrchu. 

V této fázi budou vyměněny veškeré konstrukční vrstvy ve vozovce do hloubky zhruba 70 centimetrů. Zároveň budou realizovány nové uliční vpusti včetně napojení na hlavní kanalizační řad do hloubky čtyř metrů.   

Koněvova ulice, dopravní tepna Prahy 3, se postupně opravuje od roku 2019. V roce 2018 tomu předcházela oprava navazující Husitské ulice, která krátce po zahájení prací způsobila dopravní kolaps v okolních ulicích.

Po skončení první letošní úplné uzavírky bude ulice opět průjezdná od 5. července do 29. srpna ve směru do centra. Od 30. srpna do 7. listopadu se znovu kompletně uzavře. Do konce prací, který je naplánován na 30. listopadu, pak bude znovu průjezdná do centra.


Autor: Karel Netolický
Další články
Nahoru