Dnes Úterý - zatazeno 28°C
Zítra Středa - oblacno 27°C
Úterý 16. 7. 2024
Svátek má Luboš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Začala stavba tramvajové trati do Slivence
Tramvajová trať Barrandov - Holyně. Foto: Daniel Šabík

Začala stavba tramvajové trati do Slivence

Pražský dopravní podnik (DPP) ve čtvrtek zahájil stavbu prodloužení tramvajové trati z Holyně do Slivence. Hotová by měla být v říjnu. Asi půl kilometru dlouhý úsek naváže na trať ze zastávky Sídliště Barrandov do Holyně, kterou podnik zprovoznil loni v dubnu. Stavbu provede na základě tendru firma Strabag Rail za 233,1 milionu korun bez DPH, většinu peněz chce podnik získat z evropských fondů.

„Význam trati je zejména v obsluze rozvíjející se nové čtvrti," uvedl technický ředitel DPP Jan Šurovský. Dodal, že podnik bude žádat o peníze z evropských fondů. „Ten příspěvek by mohl být až 190 milionů korun," řekl.

Město také ve smyčce ve Slivenci plánuje příští nebo přespříští rok vybudovat P+R parkoviště pro až 160 aut a u zastávky Holyně podle dosluhujícího náměstka primátora Adama Scheinherra (Praha Sobě) v nejbližší době nainstaluje úschovnu kol.

Do Holyně nyní jezdí tramvajová linka číslo pět, po dokončení trati by podle Šurovského měla do Slivence jezdit i linka číslo čtyři, kterou podnik nasazuje ve špičkách pracovních dní.

Dodal, že dokončená trať bude z hlediska řízení MHD významná v tom, že na rozdíl od současného stavu nebude končit úvratí, ale smyčkou. Podnik tak bude moci využít obousměrné tramvaje jinde, konkrétně na nyní dokončované trati z Modřan do Libuše, která bude po nějakou dobu končit úvratí.

Kromě trati do Slivence letos podnik plánuje dokončit trati z Modřan do Libuše a z Divoké Šárky na Dědinu. Pokračuje také stavba Dvoreckého mostu mezi Prahou 4 a Prahou 5, který bude určen pro tramvaje a má být dokončen na přelomu příštího a přespříštího roku.

Dále město letos plánuje zahájit stavbu trati v horní části Václavského náměstí. „V projekčních pracích máme dalších asi deset úseků tramvajových tratí, například na Strahov, která je jedna z těch pokročilejších," doplnil Scheinherr.


Autor: ČTK

Nová školní linka v Letňanech

Dnes v 08:46

S novým školním rokem přichází i nová školní linka pro Letňany a od 2. září vyjede autobus č. 278, který zajistí pohodlnou dopravu pro školáky. Díky novým zastávkám a časovému rozvrhu se zvýší bezpečnost dětí.

Praha 9: Vyplnění dotazníku do 15. července

12. července 2024 v 16:08

Až do pondělí 15. července zve Praha 9 k elektronickému vyplnění dotazníku, jehož cílem je poskytnout prostor k vyjádření představ obyvatel městské části o rozvoji vstupního prostranství do parku Zahrádky po obou stranách ulice Ivana Hlinky.

Další články
Nahoru