Dnes Neděle - oblacno 8°C
Zítra Pondělí - oblacno 7°C
Neděle 21. 4. 2024
Svátek má Alexandra
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Začala stavba nové výstavní haly ve Střešovicích
Stavba nové výstavní haly pro historické autobusy. Foto: Praha 6

Začala stavba nové výstavní haly ve Střešovicích

Dopravní podnik dnes slavnostně zahájil ve Střešovicích stavbu nové výstavní haly pro historické autobusy a silniční pracovní vozidla Muzea MHD. Výstavní hala bude mít dvě patra a kapacitu pro 16 vozidel.

Postaví ji společnost OHLA ŽS za 122,45 milionů korun, výstavba potrvá celkem 20 měsíců. DPP předpokládá otevření haly pro veřejnost v září 2025.

Nová výstavní hala bude umístěna na dolním dvoře vozovny, v dosud nevyužívaném prostoru a bude zapuštěna do svahu klesajícího k ulici Na Ořechovce.

„Návštěvnost muzea v loňském roce trhala rekordy. Praha má jedinečnou a rozsáhlou sbírku historických vozidel městské dopravy, kterou pečuje o udržení historického dědictví a je skvělé, že další exponáty bude moct představit veřejnosti,“ řekl při slavnostním zahájení šestkový radní pro dopravu Ondřej Matěj Hrubeš. Jsme rádi, že se počítá i s novým zázemím pro návštěvníky, včetně přednáškového sálu, kde mohou probíhat v budoucnu i akce ve spolupráci s Prahou 6,“ dodal.

Muzeum MHD sídlící v první a druhé hale vozovny Střešovice je stále v provozu o sobotách, nedělích a svátcích a návštěvníci si tak mohou prohlédnout sbírku přibližně 40 vozidel od 19. století do současnosti včetně národní kulturní památky – vozu 200, tzv. primátorské tramvaje z roku 1900.
Autor: Hla

Kvůli nehodě se na Pražském okruhu u Slivence zastavil provoz

Včera v 18:26

V sobotu kolem třinácté hodiny došlo k nehodě dodávky a osobního auta na Pražském okruhu u Slivence. Frekventovaná silnice byla kompletně uzavřena dvě a půl hodiny.

Tragická nehoda na železnici

18. dubna 2024 ve 13:22

Mezi Stodůlkami a Jinonicemi ve čtvrtek ráno po deváté hodině srazil vlak člověka, který zraněním na místě podlehl. Provoz v uvedeném úseku trati zhruba dvě hodiny stál, cestující museli místo vlaku použít MHD či jiný způsob dopravy.

Do kolejiště ve stanici metra Flora spadl muž

18. dubna 2024 ve 13:17

Zhruba pětapadesátiletý cestující spadl ve čtvrtek dopoledne kolem půl desáté do kolejiště ve stanici metra Flora na lince A. Utrpěl zranění hlavy, byl převezen do nemocnice. Provoz metra mezi stanicemi Želivského a Náměstí Míru byl obnoven v 10:43 hodin.  

Další články
Nahoru