Dnes Úterý - zatazeno 28°C
Zítra Středa - oblacno 27°C
Úterý 16. 7. 2024
Svátek má Luboš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Začala sbírka pro útulky, Praha 2 se opět připojila ke svátku dárcovství
Radní Tomáš Halva, místostarostka Lucie Pechová a místostarosta Jan Recman (zleva) u sběrného kontejneru. Foto: P2

Začala sbírka pro útulky, Praha 2 se opět připojila ke svátku dárcovství

Praha 2 se už pošesté v řadě připojila ke světovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday. I letos tak radnice pořádá charitativní sbírku krmiva, hraček a dalších potřeb pro zvířecí útulky.  

Sběrný kontejner je stejně jako v minulých letech umístěn na náměstí Míru. Letošní novinkou je však zapojení některých místních podnikatelů, sběrné boxy jsou tak umístěny i ve vybraných prodejnách s chovatelskými potřebami. Výtěžek sbírky pak poputuje do vybraných zvířecích útulků v Praze – Bohnicích, Praze – Strašnicích a v Lysé nad Labem. 

„Období adventu je časem, kdy myslíme i na druhé, zvířata nevyjímaje. Byli jsme vůbec první městskou částí, která se před lety k svátku dárcovství připojila, a pokračujeme v tom už šestým rokem. Mám velkou radost, že rok od roku se k nám přidává víc a víc lidí. Tento trend je důkazem toho, že na Dvojce žijí lidé se srdcem na pravém místě,“ řekla místostarostka Prahy 2 Lucie Pechová (ODS), která má v gesci sociální oblast. 

Letos vůbec poprvé v historii se do projektu zapojily i základní a mateřské školy z Prahy 2, konkrétně ZŠ Slovenská, ZŠ Na Smetance, ZŠ Sázavská, ZŠ u svatého Štěpána, ZŠ Resslova, ZŠ Jana Masaryka, MŠ Slovenská a MŠ Čtyřlístek. Děti sběrné boxy vyzdobily a ty pak putovaly do prodejen s chovatelskými potřebami.

„Chtěli jsme rozšířit počet sběrných míst, ale i dárcovskou základnu. Oslovili jsme proto místní drobné podnikatele – prodejny zvířecích a chovatelských potřeb. V jejich provozovně bude na viditelném místě sbírkový box a do něj mohou solidární majitelé domácích mazlíčků vkládat dárky pro opuštěné psy a kočky, které v prodejně mohou nakoupit. Tímto dobrým skutkem nepomohou jen zvířatům bez domova, ale podpoří tím i naše lokální prodejce,“ vysvětluje radní Tomáš Halva (TOP 09), který má podporu podnikání v Praze 2 ve své gesci. 

Přispět do sbírky tak mohou občané až do 16. prosince nejen na náměstí Míru, ale nově také na dalších 7 sběrných místech: 

  • ZooBohouš – Rumunská 15

  • Akoira – Rumunská 9/355

  • Psí nákup – Vinohradská 6

  • Welovedogs Hunter – Vinohradská 939/39

  • Pejskovice – Vinohradská 2022/125

  • Informační kancelář MČ Praha 2 – Jaromírova 455/23

  • Úřad městské části Praha 2 – nám. Míru 20

Zdroj: MČ Praha 2 

A co v útulcích potřebují?  Krmivo – granule, konzervy, podestýlky (kočkolit), vVodítka, obojky, desinfekční prostředky, antiparazitika, kloubní výživa a vitamíny, pamlsky. Pracovníci útulků však prosí, aby darované věci byly nové nikoli použité. Jen tak mohou ochránit chatrné zdraví svých svěřenců.


Autor: Alo

Výstava srovnává současný a budoucí most na Výtoni

Včera v 10:09

Správa železnic zahájila venkovní panelovou výstavu, která nabízí srovnání stávající a plánované podoby železničního mostu na Výtoni. 

Aplikace innosvět umožňuje například průběžnou kontrolu spotřeby energií

Včera v 06:46

Bezplatná mobilní aplikace ‍innosvět, která byla vyvinutá společností innogy, umožňuje mít energie pod kontrolou kdykoliv a odkudkoliv.   

Bleší trh na Šesťáku

14. července 2024 v 08:11

V pátek 19. července můžete prodat a nakoupit. Na Šesťáku na Vítězném náměstí se od 14 do 20 hodin koná Bleší trh.

Velká prázdninová soutěž s putováním Prahou 2

13. července 2024 v 07:08

Prázdninová soutěž Prahy 2 se týká dvou nových tras: Hudební velikáni a Proměny architektury.

Do Zahrady na niti na Rostlinnou štafetu

12. července 2024 v 10:08

Máte doma rostliny, řízky, semínka, které nechcete, nevejdou se vám domů, je vám líto rostliny vyhazovat nebo máte prostě moc stejných druhů a chtěli byste nějaké jiné? Nejste zatím moc velký pěstitel, ale rádi byste si domů pořídili květiny s příběhem?

Červencová procházka hřbitovem Malvazinky

12. července 2024 v 08:36

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V pondělí 15. července se...

Další květinové záhony s podporou ambasád Prahy 6

11. července 2024 v 17:29

Květinové záhony kolem Vítězného náměstí symbolizují vlajky států, které mají v Praze 6 zastoupení. Tyto záhony vznikly ve spolupráci s místními ambasádami, ty zároveň na jejich osazení přispěly finančně.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 29. týden

11. července 2024 ve 14:17

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další články
Nahoru