Dnes Sobota - zatazeno 3°C
Zítra Neděle - polojasno 1°C
Sobota 24. 2. 2024
Svátek má Matěj
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Začala sbírka pro útulky, Praha 2 se opět připojila ke svátku dárcovství
Radní Tomáš Halva, místostarostka Lucie Pechová a místostarosta Jan Recman (zleva) u sběrného kontejneru. Foto: P2

Začala sbírka pro útulky, Praha 2 se opět připojila ke svátku dárcovství

Praha 2 se už pošesté v řadě připojila ke světovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday. I letos tak radnice pořádá charitativní sbírku krmiva, hraček a dalších potřeb pro zvířecí útulky.  

Sběrný kontejner je stejně jako v minulých letech umístěn na náměstí Míru. Letošní novinkou je však zapojení některých místních podnikatelů, sběrné boxy jsou tak umístěny i ve vybraných prodejnách s chovatelskými potřebami. Výtěžek sbírky pak poputuje do vybraných zvířecích útulků v Praze – Bohnicích, Praze – Strašnicích a v Lysé nad Labem. 

„Období adventu je časem, kdy myslíme i na druhé, zvířata nevyjímaje. Byli jsme vůbec první městskou částí, která se před lety k svátku dárcovství připojila, a pokračujeme v tom už šestým rokem. Mám velkou radost, že rok od roku se k nám přidává víc a víc lidí. Tento trend je důkazem toho, že na Dvojce žijí lidé se srdcem na pravém místě,“ řekla místostarostka Prahy 2 Lucie Pechová (ODS), která má v gesci sociální oblast. 

Letos vůbec poprvé v historii se do projektu zapojily i základní a mateřské školy z Prahy 2, konkrétně ZŠ Slovenská, ZŠ Na Smetance, ZŠ Sázavská, ZŠ u svatého Štěpána, ZŠ Resslova, ZŠ Jana Masaryka, MŠ Slovenská a MŠ Čtyřlístek. Děti sběrné boxy vyzdobily a ty pak putovaly do prodejen s chovatelskými potřebami.

„Chtěli jsme rozšířit počet sběrných míst, ale i dárcovskou základnu. Oslovili jsme proto místní drobné podnikatele – prodejny zvířecích a chovatelských potřeb. V jejich provozovně bude na viditelném místě sbírkový box a do něj mohou solidární majitelé domácích mazlíčků vkládat dárky pro opuštěné psy a kočky, které v prodejně mohou nakoupit. Tímto dobrým skutkem nepomohou jen zvířatům bez domova, ale podpoří tím i naše lokální prodejce,“ vysvětluje radní Tomáš Halva (TOP 09), který má podporu podnikání v Praze 2 ve své gesci. 

Přispět do sbírky tak mohou občané až do 16. prosince nejen na náměstí Míru, ale nově také na dalších 7 sběrných místech: 

  • ZooBohouš – Rumunská 15

  • Akoira – Rumunská 9/355

  • Psí nákup – Vinohradská 6

  • Welovedogs Hunter – Vinohradská 939/39

  • Pejskovice – Vinohradská 2022/125

  • Informační kancelář MČ Praha 2 – Jaromírova 455/23

  • Úřad městské části Praha 2 – nám. Míru 20

Zdroj: MČ Praha 2 

A co v útulcích potřebují?  Krmivo – granule, konzervy, podestýlky (kočkolit), vVodítka, obojky, desinfekční prostředky, antiparazitika, kloubní výživa a vitamíny, pamlsky. Pracovníci útulků však prosí, aby darované věci byly nové nikoli použité. Jen tak mohou ochránit chatrné zdraví svých svěřenců.


Autor: Alo

Den Vltavy 2024

Dnes v 08:32

Vševltavský spolek chystá i letos Den Vltavy. Již tradičně se akce koná první jarní dny jako symbolické otevření lodní sezóny na Vltavě, tentokrát v neděli 17. března od 9 do 16 hodin.

Setkání v parku Generála Lázaro Cárdenase

Dnes v 07:37

Praha 6 zve na procházku, na které představí obnovu stromů v parku Generála Lázaro Cárdenase. Setkání se koná 27. února od 16 hodin, místem setkání je roh parku u ulic Terronská a A. Čermáka.

Rock’n’roll na Barče

Dnes v 07:16

V sobotu 24. února Rock’n’roll na Barče. Od 18:30 vystoupí skupina hrající Shadows revival se zajímavým názvem Geront.

Praha 6: StaroMatějská pouť 2024

Včera v 09:29

První jarní pouť v historickém termínu, svátku sv. Matěje, 24. února.

V březnu začínají trhy na Kulaťáku

Včera v 09:20

Patnáctá sezóna trhů na Kulaťáku v Praze 6 startuje v sobotu 2. března. Od 8 do 14 hodin se můžete těšit na oblíbené prodejce a na nový sortiment.

Park Rajská zahrada je opět otevřen

Včera v 08:14

V parku Rajská zahrada v Praze 3 začala v konci loňského roku rozsáhlá oprava mlatových cest. Z toho důvodu byl park pro veřejnost do minulého týdne uzavřený.

Hloubětínská pobočka DDM Praha 9 nabízí řadu aktivit

22. února 2024 v 15:15

Od loňského podzimu na místě bývalého komunitního centra v ulici Kardašovská na Lehovci funguje nová, hloubětínská pobočka Domu dětí a mládeže Praha 9 (DDM), která stejně jako dříve centrum nabízí širokou škálu aktivit pro různé věkové skupiny.

Neděle: Procházka Ďáblickým hřbitovem

22. února 2024 ve 12:24

Komentované procházky hřbitovy přinášejí historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla, která jim dodávají jedinečný charakter. V neděli 25. února ve 13:30 hodin se projdete Ďáblickým hřbitovem.

PVK: Do konce února nepoteče voda v těchto ulicích

22. února 2024 v 11:47

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 5: Den pro Život dětem

22. února 2024 v 09:41

Připojte se k Charitativnímu zážitkovému dnu pro Život dětem v sobotu 24. února. Akce se koná v Praze 5 v Aréně sportu, na Hořejším nábřeží. Začíná se v 10 hodin, program potrvá do 19 hodin.

Přednáška: Příběh Táborky

22. února 2024 v 08:35

Petr Kučera, ředitel NKP Vyšehrad, představí výsledky stavebně-historického průzkumu Táborské brány, který výrazně změnil pohled na její historii a význam v rámci vyšehradského opevnění. 

Zemědílna O vodní kapce

22. února 2024 v 07:49

Nechte se vtáhnout v sobotu 24. února od 10 hodin do koloběhu vody v přírodě. 

Další články
Nahoru