Dnes Čtvrtek - skorojasno 7°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 8°C
Čtvrtek 30. 3. 2023
Svátek má Arnošt
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Začala revitalizace Chaplinova náměstí na Barrandově, skončí v říjnu
Takto by mělo již v říjnu vypadat Chaplinovo náměstí. Vizualizace: Gardenline / MČ Praha 5

Začala revitalizace Chaplinova náměstí na Barrandově, skončí v říjnu

V březnu byla zahájena vyčištěním stávajícího prostoru a nutným pokácením několika stromů revitalizace Chaplinova náměstí na Barrandově, předpokládaný termín dokončení a následné předání náměstí k užívání veřejnosti je plánované na letošní říjen. Dnes o tom informovala mluvčí Prahy 5 Lenka Abessi.  

V květnu 2018 byla dokončena předprojektová dokumentace studie. Na podzim 2021 následovalo zahájení zadávacího řízení na výběr zhotovitele projektu a v letos byl vybrán zhotovitel projektu, litoměřická společnost Gardenline. Práce provede za zhruba 36 milionů korun bez DPH. 

Městská část nechá na náměstí vyměnit veřejné osvětlení a umístit pítka a závlahový systém využívající dešťovou vodu. Součástí projektu je i umístění nového mobiliáře a herních prvků, úprava zeleně a údržba a očištění soch, které se na náměstí nacházejí, zejména plastiky Charlieho Chaplina, po kterém je prostranství pojmenováno. Počítá se s vysazením nových stromů, jako jsou ambroně, jabloně, třešeň, duby a z habrů bude vytvořen živý plot.

Podle Lubomíra Brože (ANO), místostarosty Prahy 5 odpovědného za správu veřejného prostranství a zeleně, podobu projektu ovlivnila veřejnost. „V přímé komunikaci s občany barrandovského sídliště byly často pokládané otázky týkající se právě revitalizace Chaplinova náměstí. Často si stěžovali na stav chodníků, nedostačující osvětlení, místo trávy zde byla škvára a hlína,“ řekl.   

„Požadavkům občanů bude možné vyhovět doplněním odpočinkových míst náměstí o mobiliář. Dlouho kritizovaný prostor před základní školou tak získá novou podobu,“ dodal. 

„Bohužel vstup do Základní a mateřské školy Barrandov I. sídlící v těsné blízkostí náměstí byl v poslední době v neutěšeném stavu. Po dešti se zde tvořily kaluže vody, lavičky již byly omšelé. Revitalizací náměstí tak dojde k vytvoření moderního a veselého prostředí nejen pro děti ze školy, ale i pro rodiče čekající na své ratolesti. Díky atraktivním herním prvkům zde budou moci strávit příjemné chvíle,“ řekla Renáta Zajíčková (ODS), starostka Prahy 5 odpovědná za oblast školství. 

Veřejnost má možnost získat další informace o projektu prostřednictvím informačních billboardů umístěných na několika místech Chaplinova náměstí, které ukazují budoucí podobu tohoto veřejného prostoru.


Autor: puc

Dohoda Prahy 2 s provozovateli zavádí pravidla pro bikesharing na území městské části

Dnes ve 23:04

Zástupci městské části Praha 2 a bikesharingových společností společně podepsali Dohodu o provozu bikesharingu na území Prahy 2, která zavádí jasná pravidla jeho provozování v této městské části. Svým podpisem se zástupci společností zavázali k jejich dodržování. Informovala o tom v tiskové zprávě...

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

28. března 2023 ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

Praha 10: ZŠ Olešská ušetřila téměř 40 procent na výdajích za dodávku tepla

28. března 2023 v 10:15

ZŠ Olešská ve Strašnicích při projektu snížení energetické náročnosti školy dokázala snížit výdaje za dodávku tepla o 39,9 procenta. Projekt byl financován Prahou 10, dotacemi od EU a pražským magistrátem. Informovala o tom mluvčí desáté městské části Michaela...

Další články
Nahoru