Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 18°C
Čtvrtek 6. 10. 2022
Svátek má Hanuš
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Začala revitalizace Chaplinova náměstí na Barrandově, skončí v říjnu
Takto by mělo již v říjnu vypadat Chaplinovo náměstí. Vizualizace: Gardenline / MČ Praha 5

Začala revitalizace Chaplinova náměstí na Barrandově, skončí v říjnu

V březnu byla zahájena vyčištěním stávajícího prostoru a nutným pokácením několika stromů revitalizace Chaplinova náměstí na Barrandově, předpokládaný termín dokončení a následné předání náměstí k užívání veřejnosti je plánované na letošní říjen. Dnes o tom informovala mluvčí Prahy 5 Lenka Abessi.  

V květnu 2018 byla dokončena předprojektová dokumentace studie. Na podzim 2021 následovalo zahájení zadávacího řízení na výběr zhotovitele projektu a v letos byl vybrán zhotovitel projektu, litoměřická společnost Gardenline. Práce provede za zhruba 36 milionů korun bez DPH. 

Městská část nechá na náměstí vyměnit veřejné osvětlení a umístit pítka a závlahový systém využívající dešťovou vodu. Součástí projektu je i umístění nového mobiliáře a herních prvků, úprava zeleně a údržba a očištění soch, které se na náměstí nacházejí, zejména plastiky Charlieho Chaplina, po kterém je prostranství pojmenováno. Počítá se s vysazením nových stromů, jako jsou ambroně, jabloně, třešeň, duby a z habrů bude vytvořen živý plot.

Podle Lubomíra Brože (ANO), místostarosty Prahy 5 odpovědného za správu veřejného prostranství a zeleně, podobu projektu ovlivnila veřejnost. „V přímé komunikaci s občany barrandovského sídliště byly často pokládané otázky týkající se právě revitalizace Chaplinova náměstí. Často si stěžovali na stav chodníků, nedostačující osvětlení, místo trávy zde byla škvára a hlína,“ řekl.   

„Požadavkům občanů bude možné vyhovět doplněním odpočinkových míst náměstí o mobiliář. Dlouho kritizovaný prostor před základní školou tak získá novou podobu,“ dodal. 

„Bohužel vstup do Základní a mateřské školy Barrandov I. sídlící v těsné blízkostí náměstí byl v poslední době v neutěšeném stavu. Po dešti se zde tvořily kaluže vody, lavičky již byly omšelé. Revitalizací náměstí tak dojde k vytvoření moderního a veselého prostředí nejen pro děti ze školy, ale i pro rodiče čekající na své ratolesti. Díky atraktivním herním prvkům zde budou moci strávit příjemné chvíle,“ řekla Renáta Zajíčková (ODS), starostka Prahy 5 odpovědná za oblast školství. 

Veřejnost má možnost získat další informace o projektu prostřednictvím informačních billboardů umístěných na několika místech Chaplinova náměstí, které ukazují budoucí podobu tohoto veřejného prostoru.


Autor: puc
Další články
Nahoru