Dnes Neděle - zatazeno 24°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 16°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Začala revitalizace Chaplinova náměstí na Barrandově, skončí v říjnu
Takto by mělo již v říjnu vypadat Chaplinovo náměstí. Vizualizace: Gardenline / MČ Praha 5

Začala revitalizace Chaplinova náměstí na Barrandově, skončí v říjnu

V březnu byla zahájena vyčištěním stávajícího prostoru a nutným pokácením několika stromů revitalizace Chaplinova náměstí na Barrandově, předpokládaný termín dokončení a následné předání náměstí k užívání veřejnosti je plánované na letošní říjen. Dnes o tom informovala mluvčí Prahy 5 Lenka Abessi.  

V květnu 2018 byla dokončena předprojektová dokumentace studie. Na podzim 2021 následovalo zahájení zadávacího řízení na výběr zhotovitele projektu a v letos byl vybrán zhotovitel projektu, litoměřická společnost Gardenline. Práce provede za zhruba 36 milionů korun bez DPH. 

Městská část nechá na náměstí vyměnit veřejné osvětlení a umístit pítka a závlahový systém využívající dešťovou vodu. Součástí projektu je i umístění nového mobiliáře a herních prvků, úprava zeleně a údržba a očištění soch, které se na náměstí nacházejí, zejména plastiky Charlieho Chaplina, po kterém je prostranství pojmenováno. Počítá se s vysazením nových stromů, jako jsou ambroně, jabloně, třešeň, duby a z habrů bude vytvořen živý plot.

Podle Lubomíra Brože (ANO), místostarosty Prahy 5 odpovědného za správu veřejného prostranství a zeleně, podobu projektu ovlivnila veřejnost. „V přímé komunikaci s občany barrandovského sídliště byly často pokládané otázky týkající se právě revitalizace Chaplinova náměstí. Často si stěžovali na stav chodníků, nedostačující osvětlení, místo trávy zde byla škvára a hlína,“ řekl.   

„Požadavkům občanů bude možné vyhovět doplněním odpočinkových míst náměstí o mobiliář. Dlouho kritizovaný prostor před základní školou tak získá novou podobu,“ dodal. 

„Bohužel vstup do Základní a mateřské školy Barrandov I. sídlící v těsné blízkostí náměstí byl v poslední době v neutěšeném stavu. Po dešti se zde tvořily kaluže vody, lavičky již byly omšelé. Revitalizací náměstí tak dojde k vytvoření moderního a veselého prostředí nejen pro děti ze školy, ale i pro rodiče čekající na své ratolesti. Díky atraktivním herním prvkům zde budou moci strávit příjemné chvíle,“ řekla Renáta Zajíčková (ODS), starostka Prahy 5 odpovědná za oblast školství. 

Veřejnost má možnost získat další informace o projektu prostřednictvím informačních billboardů umístěných na několika místech Chaplinova náměstí, které ukazují budoucí podobu tohoto veřejného prostoru.


Autor: puc

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

Včera v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Praha 6 hledá zájemce do volební komise

Včera v 06:44

Volby do Evropského parlamentu se konají v pátek 7. června od 14 do 22 hodin a v sobotu 8. června od 8 do 14 hodin. Zájemci o práci v okrskové volební komisi se mohou hlásit na odboru Kancelář starosty ÚMČ Praha 6.

Praha 6 zve do Café Jirásek

12. dubna 2024 v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

12. dubna 2024 v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Další články
Nahoru