Dnes Sobota - polojasno 23°C
Zítra Neděle - oblacno 23°C
Sobota 13. 4. 2024
Svátek má Aleš
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Revitalizace Branického náměstí odstartovala, zaplatí ji developer
Začala revitalizace Branického náměstí. Foto: Tomáš Hrdinka

Revitalizace Branického náměstí odstartovala, zaplatí ji developer

V úterý ráno začala revitalizace Branického náměstí jako hlavní kontribuce Trigemy. Developerská společnost uhradí náklady, které dosáhnou výše zhruba dvanáct milionů korun. Informoval o tom radní Prahy 4 pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO).  

V první fázi bude pokácena neperspektivní zeleň, poté přijdou na řadu zemní úpravy, výstavba nové vyvýšené piazzetty z kombinovaných povrchů (mlat a žula) a pohledových schodů z Branické ulice. 

Náměstí bude nově přístupné i z přechodu přímo od rezidenčního projektu Trigemy Bydlení Braník a zároveň bezbariérové. „Dále bude instalována přízemní vodní fontána, renovována socha Jana Husa a dosazena nová stromová a keřová vegetace včetně trvalkových záhonů,“ přiblížil radní Hrdinka.

V západní části náměstí při ulici Ke Krči budou pod zachovanými vzrostlými stromy renovovány travnaté plochy pro rekreační využití. Náměstí dostane kromě kompletně nového mobiliáře i nové kombinované osvětlení s dvojí barvou světla (žlutá a bílá) a elektrickou přípojku pro pořádání kulturních a komunitních akcí. 

„Hotovo by mělo být do poloviny prázdnin, tak držím palce, ať se to povede,“ dodal radní.


Autor: Jan Puci

Praha 6 zve do Café Jirásek

Včera v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

Včera v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Praha podpoří volnočasové činnosti dětí a mládeže

11. dubna 2024 v 11:33

Pražští radní schválili poskytnutí dotace pro fungování dětských a mládežnických kroužků a oddílů. Volnočasové aktivity působící pod nestátními neziskovými organizacemi obdrží od hlavního města v letošním roce 44 100 000 Kč. Peníze jsou určeny například na rekonstrukce a provoz kluboven, tábory či...

Šestka pro příští školní rok sjednocuje platby za předškolní vzdělávání a družinu

11. dubna 2024 v 11:16

Praha 6 od příštího školního roku sjednotí platby za předškolní vzdělávání v mateřských školách a zájmové vzdělávání ve školních dužinách a školních klubech.

Další články
Nahoru