dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
9°C
Pražská doprava

Začala rekonstrukce Bělehradské

Technická správa komunikací v koordinaci s Dopravním podnikem zahájila první etapu rekonstrukce Bělehradské ulice. Stavba byla zahájena dnes v celkové délce ulice Bělehradská od Jugoslávské po Otakarovu ulici. Kompletní rekonstrukce bude trvat do 30. listopadu.

„Ulice Bělehradská je zařazena do projektu odstranění zvýšené hlukové zátěže v metropoli, dále je v této ulici špatný technický stav tramvajové trati a mostu přes Botič, a to jsou hlavní tři důvody pro kompletní rekonstrukci uličního prostoru ulice Bělehradská,“ uvedl Ladislav Pivec, šéf TSK.

Celá stavba je z důvodu koordinace s rekonstrukcí tramvajové tratě, vodovodu a kanalizace (Pražská vodárenská společnost) a plynovodu (Pražská plynárenská) rozdělena na více etap.

Rekonstrukce ulice začne mezi ulicemi Jugoslávská a Bruselská. Nejprve se odstraní staré tramvajové těleso a začne se budovat nové včetně povrchů vozovky mezi kolejemi. Bezprostředně na to se osadí obruby a vyasfaltuje se zbytek komunikace.

Po osazení uličního prostoru obrubami se vydláždí parkovací stání a následně TSK začne po částech předlažďovat chodníky mozaikovou dlažbou do vzorů. Tento postup se následně bude opakovat až k ulici Otakarova.

Po dobu výstavby bude vyloučena individuální automobilová doprava a tramvajový provoz. V tomto úseku bude zavedena náhradní autobusová (tramvajová) doprava.

Náhradní parkovací stání po dobu výstavby bude zajištěno v ulicích Rumunská, Legerova, Bruselská, Koubkova, Jana Masaryka, Sekaninova, Jaromírova, Svatoplukova a do 30. 8. na ulici Bělehradská v okolí křižovatky s ulicí Fričovou.

Rozdělení stavebních prací TSK na výše uvedené akci:

I. etapa -   úsek Rumunská – Bruselská vč. křižovatky, termín 4. 5. – 31. 8.
II. etapa -  úsek Bruselská – Pod Karlovem
II. etapa – úsek Pod Karlovem – Otakarova
Most B-013 přes Botič, Bělehradská


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru