dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Pražská doprava

Začala ražba průzkumné štoly nového úseku Radlické radiály Jihozápadní město - Smíchov

Slavnostním osazením sošky Sv. Barbory včera začala ražba průzkumné štoly budoucí Radlické radiály JZM – Smíchov.

Radiála bude dlouhá 5,5 kilometru, z toho téměř polovina povede v hloubených a ražených tunelech. Po jejím dokončení bude umožněno přímé spojení obou silničních okruhů. Na západním okraji města bude napojená na Pražský okruh a dálnici D5 a v prostoru Zlíchova bude zaústěna na Městský okruh s pokračováním na Barrandovský most, ulici Strakonickou, nebo do tunelů Mrázovka.

Tím dojde k odklonění vnitroměstské tranzitní dopravy z dnes přetěžovaných komunikací a zklidnění dopravy v Městských částech Praha 5 a 13.

Investorem této stavební akce je Hlavní město Praha, generálním dodavatelem inženýrsko-geologického průzkumu včetně vyražení průzkumné štoly je společnost Subterra.

Přibližně 850 metrů dlouhá štola začíná vedle portálu Zlíchovského tunelu, kde dodavatel na začátku května zahájil práce na zařízení staveniště a kde je nyní 14 metrů hluboká těžní šachta, která slouží k dopravě materiálu a k odtěžení rubaniny. Štola v úvodní části podchází silniční komunikaci a železniční trať, proto zde nemohou být použity v plném rozsahu trhací práce.

Náročné bude zajištění dopravy materiálů a odtěžení rubaniny ze vzdálenosti až 850 metrů. Uvnitř štoly budou zřízeny čtyři výhybny, které by měly usnadnit obtížnou koordinaci dopravy a umožnit i inženýrsko-geologický průzkumu.

Na základě získaných výsledků bude dále možné navrhnout a upřesnit postup ražby tunelu Radlice, jeho hydroizolaci, založení mostních objektů, opěrných zdí, zřízení násypů a podobně. Průzkumná štola by měla být vyražena za necelých 18 měsíců.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru