Dnes Čtvrtek - polojasno 14°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 14°C
Čtvrtek 21. 9. 2023
Svátek má Matouš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Začala havarijní oprava šoupěte v Sokolské ulici
Oprava trati na křižovatce ulic Ječná a Sokolská. Foto: DPP

Začala havarijní oprava šoupěte v Sokolské ulici

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) v pondělí zahájily havarijní opravu šoupěte v křižovatce ulic Ječná a Sokolská. Informoval o tom mluvčí PVK Tomáš Mrázek.

„Šoupe se neuzavírá a dochází tak k plnění vodojemu Karlov, kde v nočních hodinách při nižším odběru přetékají jeho komory do výpusti,“ vysvětlil Mrázek s tím, že událost nemá vliv na zásobování obyvatel pitnou vodou. 

Práce, které skončí v pátek 18. srpna, jsou koordinovány s opravou tramvajové trati v úseku Karlovo náměstí – I. P. Pavlova. 

„Šoupe se nachází v těsné blízkosti tramvajové trati a bez přerušení provozu není jeho oprava možná. Akce pražského dopravního podniku je tak ideální možností, jak práce provést bez další samostatné výluky tramvají,“ sdělil Mrázek.

PVK provozují vodovodní síť o délce 3 606 kilometrů, délka vodovodních přípojek činí 891 kilometrů. V metropoli je 69 vodojemů o celkové kapacitě 758 744 metrů krychlových. Pohyb vody zajišťuje 55 čerpacích stanic.

Hlavní město Praha je zásobováno ze tří vydatných zdrojů – z Úpravy vody Želivka, Úpravy vody Kárané a z Podolské vodárny. PVK zásobují pitnou vodou 1,3 miliónu obyvatel metropole a 233 tisíc obyvatel Středočeského kraje.


Autor: puc

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

Dnes ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

Včera ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Praha 6 podpořila program Trenéři ve škole dotací 1,16 milionu korun

Včera v 08:34

Zastupitelé Prahy 6 na svém jednání tento týden podpořili program Trenéři ve škole dotací 1,16 mil. korun. Program je založen na zapojení proškolených sportovních trenérů do hodin tělocviku na 1. stupni základních škol, kde v pravidelné rotaci spolupracují s učiteli na správném a pestrém pohybovém...

Další články
Nahoru