dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Dětská Praha

Začala fungovat krizová linka pro rodiny dětí s postižením či ohrožením vývoje

Dnes v devět hodin začala fungovat celorepubliková krizová Linka EDA a chat pro rodiny dětí s postižením či ohrožením vývoje. Linka bude sloužit především jako psychologická podpora rodinám ve chvílích krize. Dovolat se na ni bude možné zatím každou středu a čtvrtek od 9 do 17 hodin.

Na linku se mohou obrátit členové rodiny, kteří se dozvědí například závažnou diagnózu či se musí vypořádat s následky těžkého úrazu dítěte. Zdravotní postižení totiž zasáhne nejen samotné dítě, ale také ty nejbližší, a to jak psychicky a fyzicky, tak i ekonomicky a sociálně.

„Poté, co jsem se dověděl o tom, že se připravuje spuštění krizové Linky EDA, neváhal jsem ani na moment a rozhodl jsem se projekt podpořit, jelikož z vlastní praxe vím, jak je tato služba potřebná. Lékaři se snaží udělat pro pacienta maximum, ale mnohdy není již v jejich silách věnovat plně svou pozornost také komunikaci s rodinou,“ říká Pavel Biskup, praktický lékař pro děti a dorost a ředitel Dětského centra ve Strančicích.

Kromě linky nezisková organizace Raná péče EDA bude na webových stránkách www.eda.cz v provozu také chat, který je určen lidem, kteří se raději vyjadřují písemně, či těm, kdo z nějakého důvodu nemohou využít hlasový projev.

Bezplatná Linka EDA 800 40 50 60. Mohou na ni volat každou středu a čtvrtek od 9 do 17 hodin rodiny dětí do 26 let věku dítěte.


Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Hřiště v Masné má nový povrch, skákacího panáka i pískoviště. Zdi zdobí krásná malba

24. října 2017 v 11:55

V Praze 1 se pro všechny děti otevřelo nové dětské hřiště v Masné. Jeho rekonstrukce trvala dva měsíce. Nyní plně slouží potřebám rodičů a dětí z Prahy 1. Hřiště má nyní kompletně nový povrch v rámci, kterého byla vytvořena řada herních obrazců, jako je například skákací panák, twister...

Zábavné sportovní odpoledne s opičkou Lolou

12. října 2017 v 17:10

Přijďte si spolu s opičkou Lolou užít v neděli 29. října zábavné odpoledne plné sportování a tancování do tělocvičny Monkey´s Gym a obchodního centra Harfa.

Praha 10 chce, aby děti četly. Přispěje jim na nákup knih

2. října 2017 v 08:32

Každému dítěti, které má trvalé bydliště v Praze 10 a které se narodilo mezi 1. 1. 2002 a 30. 9. 2009, na začátku nového školního roku radnice přispěje v rámci aplikace Aktivní město na nákup knih částkou 500 korun.

Branný den Na Františku

24. září 2017 v 08:39

Branná výchova se vrací do škol. Předmět ztratil svůj ideologický nádech, obsah zůstal a přizpůsobil se současným trendům vzdělávání.

Další články
Nahoru