dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - oblacno
6°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Začala dlouhá tramvajová výluka v Poděbradské ulici
Výluka se dotkne tramvajové linky číslo 25. Ilustrační foto: Dezidor / Wikimedia Commons

Začala dlouhá tramvajová výluka v Poděbradské ulici

Kvůli rekonstrukci tramvajové trati v Poděbradské ulici, která začala včera, bude až do poloviny listopadu přerušen obousměrně tramvajový provoz v úseku Harfa – Starý Hloubětín.

Tramvajové linky 8 a 52 jsou kvůli výluce ze zastávky Nádraží Libeň odkloněny do obratiště Harfa, kde jsou ukončeny. Výstupní zastávka je v ulici U Harfy, nástupní v ulici Čerpadlová.

Linka 25 je ve směru od Vypichu zkrácena do zastávky Palmovka (výstupní v Zenklově ulici, nástupní v ulici Na Žertvách).

Po dobu výluky je zřízena zastávka Harfa (výstupní zastávka v ulici U Harfy, nástupní zastávka v ulici Čerpadlová).

Náhradní autobusová doprava

Denní provoz: Je zavedena náhradní autobusová doprava X25 v trase Českomoravská – Nádraží Libeň – Hloubětín – Lehovec – Sídliště Lehovec – Hloubětín – Nádraží Libeň – Českomoravská.

Noční provoz: Je prodloužena trasa noční autobusové linky 512, ve směru od konečné zastávky Ve Žlíbku, ze zastávky Lehovec přes zastávky Hloubětín, Kbelská a Podkovářská do zastávky Harfa.

Popisované opatření bude platit v 1. etapě prací, na kterou od zhruba poloviny října naváže 2. etapa.

„Rekonstrukce sníží hlučnost z tramvajové dopravy, zvýší komfort cestujících a kromě rekonstrukce a bezbariérového zpřístupnění stávajících zastávek vznikne i nová zastávka Kabešova,“ uvedla Aneta Řehková z tiskového oddělení pražského dopravního podniku.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Tato běžně používaná věc může zabíjet. Týká se to překvapivě velkého množství lidí

6. listopadu 2017 v 11:37 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Kolik především mladých nevidíte na silnici jinak, než se sluchátky v uších? Ať už jde o pěší, řidiče nebo cyklisty. Z průzkumu odborníků ÚAMK a dalších evropských automotoklubů vyplývá, že každý desátý v průměru jede na kole se sluchátky na uších. Že je to jejich věc? Ne tak docela, protože...

Další články
Nahoru