dnes
Pondělí - obcasny-dest
5°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
11°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražská doprava

Začala další rekonstrukce ulice Komunardů

Dnes zahájí stavbaři další část rekonstrukce ulice Komunardů v Praze 7. Technická správa komunikací se tak po zimní přestávce vrátí k jedné z rekonstrukcí, která probíhala v loňském roce a bude trvat až do prvního čtvrtletí roku 2016. Celková délka opravované komunikace měří 1 113 metrů.

„Díky příznivým klimatickým podmínkám zahajujeme stavební sezónu o měsíc dřív než v minulých ledech,“ uvedl Ladislav Pivec, šéf TSK a dodává; „u rekonstrukce ulice Komunardů je postup prací zvolen tak, aby i teploty pod bodem mrazu neovlivnily kvalitu prováděných prací.“  

Dnes bude stavba zahájena v úseku ulic Dělnická – U Průhonu. Souběžně bude probíhat rekonstrukce úseku Ortenovo náměstí v obou směrech, kde práce zahájí Dopravní podnik hl. m. Prahy rekonstrukcí tramvajové trati, ke kterému se 16. března přidá i TSK a tyto etapy budou ukončeny nejpozději do konce května. Posledním úsekem rekonstrukce pro tento rok bude Dělnická – Jateční, která bude zahájena 1. května a potrvá do 15. června tohoto roku.

Komunikace bude uzavírána částečně po jednotlivých etapách stavby v koordinaci s DPP.

Po dokončení budou mít vozovky asfaltový povrch a na chodníky bude převážně použita kamenná mozaiková dlažba. Stavba také vyžaduje napojení nově navržených uličních vpustí na existující stoky jednotné kanalizace, která je vedena ve vozovce.

Současně budou podle požadavku Dopravního podniku hl. m. Prahy mírně rozšířeny a prodlouženy stávající nástupní ostrůvky a zastávka U Průhonu z centra bude tzv. „vídeňského typu“ – s vozovkou zvýšenou na úroveň chodníku, což cestujícím usnadní nástup a výstup, zatímco na řidiče vjíždějící na zvýšenou část vozovky působí krátká nájezdová rampa podobně jako zpomalovací práh.
Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru