Dnes Pátek - polojasno -4°C
Zítra Sobota - oblacno -5°C
Pátek 14. 2. 2025
Svátek má Valentýn
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Pro inzerenty
Inzercí na serveru www.prazskypatriot.cz cílíte na pražské zákazníky
Začal platit letní letový řád, z Prahy se bude cestovat do nových destinací
Přistávací dráha. Foto: Letiště Praha

Začal platit letní letový řád, z Prahy se bude cestovat do nových destinací

V neděli začal platit na Letišti Václava Havla Praha platit letní letový řád. Letiště nabídne v průběhu sezony výběr ze 147 destinací, včetně 25 charterových. Letecké spojení s Prahou pak zajistí celkem 58 leteckých společností. Přibydou nová spojení, například do New Yorku nebo Rijádu. U celé řady dalších destinacích, například Londýna, Madridu nebo Paříže, dojde k navýšení frekvencí letů. V počtu destinací a dopravců letiště dosáhne na tři čtvrtiny nabídky z rekordního roku 2019.

„Oproti loňské letní sezóně nabídneme cestujícím o 19 destinací více, a to i přesto, že budou aktuálně zcela chybět destinace na Ukrajině a v Rusku. Pro porovnání, v rekordním roce 2019 se z Prahy létalo do 190 destinací. Počet 147 destinací v roce 2022 reprezentuje 77 procent nabídky z předkrizového roku. I přes nelehkou situaci v letectví se nám tedy stále daří rozšiřovat mapu přímých spojení z Prahy,“ říká Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha. 

Z nových míst přibyde v létě v nabídce pravidelných letů například Rijád, španělské Alicante a Almería, portugalské Faro a Porto, řecké ostrovy Mykonos a Santorini, nebo černohorský Tivat.

Představí se také několik zcela nových dopravců, jako je Air Montenegro, norský Flyr, saúdskoarabský flynas, islandský Play nebo turecký SunExpress. Do oblíbených destinací, jako je Londýn, Amsterdam nebo Paříž budou navýšeny frekvence letů.

Od 21. května plánuje zahájit pravidelnou linku do New Yorku (letiště Newark) společnost United Airlines, od 27. května poté i letecká společnost Delta Air Lines z letiště JFK. Obě společnosti plánují provozovat své lety s každodenní frekvencí.

V průběhu nadcházející letní provozní sezóny budou nabízet spojení do nejvíce destinací letecké společnosti skupiny Smartwings Group (75), dále Ryanair (29), Eurowings (19), Wizz Air (12) a easyJet (11).

„Po dvouleté vynucené přestávce nabídnou letecké společnosti v průběhu letní sezóny další zajímavá spojení pro příjezdový i výjezdový cestovní ruch. I letos chceme vybrané destinace podpořit vlastními marketingovými aktivitami na českém trhu. V USA navážeme s CzechTourism a Prague City Tourism na naše marketingové aktivity v rámci projektu Touchpoint. Kromě toho společně plánujeme podporu příjezdového cestovního ruchu z hlavních evropských trhů, jako jsou Velká Británie, Francie, Itálie nebo Španělsko a nově také ze Saudské Arábie,“ uvádí Jaroslav Filip, ředitel Leteckého obchodu letiště Praha.

Na webových stránkách Letiště Praha mohou cestující najít detailní a pravidelné aktualizovaný přehled dostupných spojení, včetně informací o tom, jaké letecké společnosti do dané destinace létají.

Z tohoto přehledu se mohou zájemci prokliknout přímo na webové stránky leteckých dopravců, kde zjistí nejaktuálnější informace o letovém řádu a zároveň si mohou letenku rovnou zarezervovat. U vybraných míst si mohou cestující také zjistit zajímavosti o dané destinaci.

I během letní sezóny platí doporučení, aby si všichni cestující, kteří mají naplánovaný let, vždy před cestou zjistili všechny aktuálně platné podmínky pro cestování do své destinace i pro návrat do České republiky, vyhnou se tak případným komplikacím při odbavení nebo při hraniční kontrole. Cestující by se také měli informovat o případných platných opatřeních na palubě letadla své letecké společnosti.

Nové destinace (pravidelné lety)

Alicante               Eurowings           2× týdně

Almería Smartwings        2× týdně

Benátky/Marco Polo      Wizz Air               3× týdně

Birmingham        Eurowings, Jet2.com      až 5× týdně

Kolín nad Rýnem             Eurowings           až 3× týdně

Faro       Eurowings           2× týdně

Glasgow              Jet2.com             2× týdně

Jasy       Wizz Air               2× týdně

Leed/Bradford   Jet2.com             2× týdně

Londýn/Luton    easyJet až 6× týdně

Lucemburk          Luxair    3× týdně

Lyon      Volotea 2× týdně

Mykonos             Eurowings           1× týdně

New York/Newark           United   7× týdně

New York/JFK    Delta Air Lines   7× týdně

Newcastle          Jet2.com             2× týdně

Palermo              Wizz Air               2× týdně

Paříž/Beauvais   Ryanair až 4× týdně

Porto     easyJet 2× týdně

Rijád      flynas    4× týdně

Santorini             Smartwings        2× týdně

Tivat      Air Montenegro               2× týdně

Tolouse Volotea 2× týdně 

Nové charterové destinace: 

Agadir

Ibiza

Marsa Matruh

Ouda

Patras

Salalah                              

Skiathos

Kithira

Punta Cana

Taba

Zanzibar

Dalaman 

Noví dopravci s pravidelným provozem:

Air Montenegro (Tivat)

Delta Air Lines (New York/JFK)

flynas (Rijád)

Flyr (Oslo)

Jet2.com (Glasgow, Leeds/Bradford, Newcastle, Manchester, Birmingham)

Luxair (Lucemburk)

Play (Keflavík)

SunExpress (Antalya)

United Airlines (New York/Newark) 

Top 5 destinací a týdenní frekvence letů:

Londýn                                              až 68×

Amsterdam                                      až 51×

Paříž                                                  až 44×

Antalya                                             až 32×

Tel Aviv                                       až 29× 

Zdroj: Letiště Praha


Autor: Alo

Obyvatelé Malého Břevnova odmítli v anketě navrhované řešení regulace dopravy

Včera ve 22:39

Anketa o regulaci tranzitní dopravy v Malém Břevnově vyvolala velký zájem mezi místními obyvateli. Odevzdali 336 platných anketních lístků.  Pro navržené opatření se vyjádřilo 82 hlasům, proti bylo 254. Informoval a o tom Praha 6.

Praha 11 plánuje postavit chodník u bazénu

8. února 2025 v 07:23

Neoficiální panelová cesta spojující ulice Blažimská a Mírového hnutí u bazénu Jedenáctka VS je frekventovanou spojnicí s Kulatým Chodovcem. Praha 11 plánuje místo ní postavit chodník s novým přemostěním. Část chodníku je již vystavěná, na realizaci té zbývající nyní probíhají jednání s hlavním...

Od soboty do konce února bude přerušen provoz tramvají v Chotkově ulici

7. února 2025 v 18:39

K přerušení provozu tramvají dojde v úseku Malostranská – Chotkovy sady od soboty 8. února (přibližně od půlnoci) do pátku 28. února 2025 (cca 24.00 hodin).

Další články
Nahoru