Dnes Středa - obcasny-dest 21°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 25°C
Středa 7. 6. 2023
Svátek má Iveta, Slavoj
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Začal platit letní letový řád, z Prahy se bude cestovat do nových destinací
Přistávací dráha. Foto: Letiště Praha

Začal platit letní letový řád, z Prahy se bude cestovat do nových destinací

V neděli začal platit na Letišti Václava Havla Praha platit letní letový řád. Letiště nabídne v průběhu sezony výběr ze 147 destinací, včetně 25 charterových. Letecké spojení s Prahou pak zajistí celkem 58 leteckých společností. Přibydou nová spojení, například do New Yorku nebo Rijádu. U celé řady dalších destinacích, například Londýna, Madridu nebo Paříže, dojde k navýšení frekvencí letů. V počtu destinací a dopravců letiště dosáhne na tři čtvrtiny nabídky z rekordního roku 2019.

„Oproti loňské letní sezóně nabídneme cestujícím o 19 destinací více, a to i přesto, že budou aktuálně zcela chybět destinace na Ukrajině a v Rusku. Pro porovnání, v rekordním roce 2019 se z Prahy létalo do 190 destinací. Počet 147 destinací v roce 2022 reprezentuje 77 procent nabídky z předkrizového roku. I přes nelehkou situaci v letectví se nám tedy stále daří rozšiřovat mapu přímých spojení z Prahy,“ říká Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha. 

Z nových míst přibyde v létě v nabídce pravidelných letů například Rijád, španělské Alicante a Almería, portugalské Faro a Porto, řecké ostrovy Mykonos a Santorini, nebo černohorský Tivat.

Představí se také několik zcela nových dopravců, jako je Air Montenegro, norský Flyr, saúdskoarabský flynas, islandský Play nebo turecký SunExpress. Do oblíbených destinací, jako je Londýn, Amsterdam nebo Paříž budou navýšeny frekvence letů.

Od 21. května plánuje zahájit pravidelnou linku do New Yorku (letiště Newark) společnost United Airlines, od 27. května poté i letecká společnost Delta Air Lines z letiště JFK. Obě společnosti plánují provozovat své lety s každodenní frekvencí.

V průběhu nadcházející letní provozní sezóny budou nabízet spojení do nejvíce destinací letecké společnosti skupiny Smartwings Group (75), dále Ryanair (29), Eurowings (19), Wizz Air (12) a easyJet (11).

„Po dvouleté vynucené přestávce nabídnou letecké společnosti v průběhu letní sezóny další zajímavá spojení pro příjezdový i výjezdový cestovní ruch. I letos chceme vybrané destinace podpořit vlastními marketingovými aktivitami na českém trhu. V USA navážeme s CzechTourism a Prague City Tourism na naše marketingové aktivity v rámci projektu Touchpoint. Kromě toho společně plánujeme podporu příjezdového cestovního ruchu z hlavních evropských trhů, jako jsou Velká Británie, Francie, Itálie nebo Španělsko a nově také ze Saudské Arábie,“ uvádí Jaroslav Filip, ředitel Leteckého obchodu letiště Praha.

Na webových stránkách Letiště Praha mohou cestující najít detailní a pravidelné aktualizovaný přehled dostupných spojení, včetně informací o tom, jaké letecké společnosti do dané destinace létají.

Z tohoto přehledu se mohou zájemci prokliknout přímo na webové stránky leteckých dopravců, kde zjistí nejaktuálnější informace o letovém řádu a zároveň si mohou letenku rovnou zarezervovat. U vybraných míst si mohou cestující také zjistit zajímavosti o dané destinaci.

I během letní sezóny platí doporučení, aby si všichni cestující, kteří mají naplánovaný let, vždy před cestou zjistili všechny aktuálně platné podmínky pro cestování do své destinace i pro návrat do České republiky, vyhnou se tak případným komplikacím při odbavení nebo při hraniční kontrole. Cestující by se také měli informovat o případných platných opatřeních na palubě letadla své letecké společnosti.

Nové destinace (pravidelné lety)

Alicante               Eurowings           2× týdně

Almería Smartwings        2× týdně

Benátky/Marco Polo      Wizz Air               3× týdně

Birmingham        Eurowings, Jet2.com      až 5× týdně

Kolín nad Rýnem             Eurowings           až 3× týdně

Faro       Eurowings           2× týdně

Glasgow              Jet2.com             2× týdně

Jasy       Wizz Air               2× týdně

Leed/Bradford   Jet2.com             2× týdně

Londýn/Luton    easyJet až 6× týdně

Lucemburk          Luxair    3× týdně

Lyon      Volotea 2× týdně

Mykonos             Eurowings           1× týdně

New York/Newark           United   7× týdně

New York/JFK    Delta Air Lines   7× týdně

Newcastle          Jet2.com             2× týdně

Palermo              Wizz Air               2× týdně

Paříž/Beauvais   Ryanair až 4× týdně

Porto     easyJet 2× týdně

Rijád      flynas    4× týdně

Santorini             Smartwings        2× týdně

Tivat      Air Montenegro               2× týdně

Tolouse Volotea 2× týdně 

Nové charterové destinace: 

Agadir

Ibiza

Marsa Matruh

Ouda

Patras

Salalah                              

Skiathos

Kithira

Punta Cana

Taba

Zanzibar

Dalaman 

Noví dopravci s pravidelným provozem:

Air Montenegro (Tivat)

Delta Air Lines (New York/JFK)

flynas (Rijád)

Flyr (Oslo)

Jet2.com (Glasgow, Leeds/Bradford, Newcastle, Manchester, Birmingham)

Luxair (Lucemburk)

Play (Keflavík)

SunExpress (Antalya)

United Airlines (New York/Newark) 

Top 5 destinací a týdenní frekvence letů:

Londýn                                              až 68×

Amsterdam                                      až 51×

Paříž                                                  až 44×

Antalya                                             až 32×

Tel Aviv                                       až 29× 

Zdroj: Letiště Praha


Autor: Alo

Nenechte se rozladit, radí Platforma VIZE 0 v boji proti agresivním řidičům na českých silnicích

Dnes v 11:03

Lepič! Řítí se po silnici, jede těsně za vaším vozidlem a snaží se vás donutit zrychlit. Myškař! Těsně vás předjíždí a následně se vrací před vás, kličkuje bez dostatečné vzdálenosti. Vybržďovač! Úmyslně vás zpomalí přibržděním, aby vám ukázal dominanci. Znáte je? Nová kampaň „Řitiči” Platformy...

Nový přístřešek na zastávce Lipnická

31. května 2023 v 16:54

Zastávka MHD Lipnická na začátku června získá přístřešek. Vzhledem k okolní rodinné zástavbě není v blízkosti jediné místo, kde se schovat před deštěm.

Řidiči by měli zbystřit, v Letňanech se chystá blokové čištění ulic

31. května 2023 v 00:23

Od 9. do 16. června, pouze v pracovní dny, bude v Letňanech probíhat úklid komunikací – blokové čištění. Čisticí technika vyjede do ulic v pracovních dnech vždy od 8 do 15 hodin.

Na Rock for People vlakem a se slevou

29. května 2023 v 11:33

Od 8. do 11. června se bude v Hradci Králové konat hudební festival Rock for People. Návštěvníci, kteří se na něj vypraví vlakem Českých drah, mohou využít cenově zvýhodněné nabídky Vlak+ Rock for People.

Další články
Nahoru