Dnes Středa - oblacno 25°C
Zítra Čtvrtek - jasno 25°C
Středa 27. 9. 2023
Svátek má Jonáš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Byznys

Začal Huawei Global Analyst Summit

Odstartoval 19. ročník Huawei Global Analyst Summit v čínském Šen-čenu, kde zástupci technologického giganta Huawei seznámili návštěvníky s nejnovějšími průmyslovými trendy i svou představou zelenější budoucnosti. 

„Posílíme náš přístup k inovacím, vybavíme všechna průmyslová odvětví tak, aby se mohla transformovat na digitální a inteligentní, a pomůžeme vybudovat svět s nízkými emisemi uhlíku,“ prohlásil v den zahájení summitu rotující předseda společnosti Huawei Ken Chu. 

Zástupci společnosti poukázali na aktivity v sektoru fotovoltaiky, v rámci nějž se Huawei snaží pomocí umělé inteligence, cloudových a dalších technologií o maximální podporu výroby energie z obnovitelných zdrojů. Dále také vyzdvihli vývoj nízkouhlíkových řešení na systémové úrovni pro zelenou infrastrukturu ICT zaměřený především na bezdrátové základnové stanice a datová centra. 

V oblasti konektivity společnost představila svou vizi zaměřenou na poskytování připojení s rychlostí 10 Gb/s, ať už se bude jednat o mobilní či pevné optické připojení (5,5G a F5,5G). Tyto přenosové rychlosti budou schopny vyhovět široké škále požadavků na specializované sítě, zkvalitnit uživatelský zážitek v domácnostech i poskytovat adekvátně nízkou latenci a vysokou spolehlivost potřebné využití v průmyslu. 

Huawei se dále zaměřuje na zdokonalení systémové architektury s cílem snaze výrazně zvýšit výkon celého systému i energetickou účinnost a nepolevuje ani na poli cloudových služeb, zejména v oblasti produkce digitálního obsahu, kterou má výrazně urychlit v současnosti budovaný cloudový end-to-end kanál zvaný MetaStudio. 

Pokud jde o zařízení, Huawei si podle ředitele společnosti klade za cíl poskytovat tzv. Seamless AI Life, která posune propojení fyzického a digitálního života. Společnost také dále přizpůsobuje své produkty a produktová portfolia různým průmyslovým scénářům, což má zákazníkům usnadnit digitální transformaci. 

Vedle ekologických témat se třídenní summit zaměřuje i na otázky týkající se oboustranného porozumění mezi člověkem a technologiemi a skutečné propojení těchto dvou světů. Je možné vybudovat modely, které budou schopny naučit stroje jak dnešní svět pochopit? 

Jak by bylo možné lépe rozklíčovat fyziologické mechanismy lidského těla, především pak inteligenci a lidské pohnutky? V této oblasti čeká technologie ještě dlouhá cesta plná průzkumů a objevování, na níž se budou potýkat s řadou výzev. 

Bude nutné rozvinout možnosti snímání fyziologických procesů, jako jsou činnost mozku či svalů a jejich přenos do počítačových dat, vyvinout neinvazivní systém měření krevního tlaku, hladiny cukru či srdeční činnosti v reálném čase a poznatky zpracovávat pomocí umělé inteligence společně s inteligentním automatizovaným softwarem.

S tímto se pojí celá škála dalších procesů a aktivit, jejichž cílem bude podpořit farmaceutický průmysl, zkvalitnit lidské zdraví a zároveň snížit náklady a zvýšit efektivitu.

„Musíme udržet momentum prostřednictvím nepřetržitých inovací, vytvářet hodnoty pro zákazníky a společnost,“ uvedl Chu. „Těšíme se na užší spolupráci s našimi zákazníky a partnery při budování zelenějšího inteligentního světa.“


Autor: TZ

Soutěž EY Podnikatel roku 2023 hlavního města Prahy a Středočeského kraje spustila nominační fázi

8. září 2023 v 11:15

Společnost EY pod záštitou primátora hlavního města Prahy Bohuslava Svobody a ve spolupráci s inovační agenturou SIC vyhlásila devatenáctý ročník soutěže o titul EY Podnikatel roku hlavního města Prahy a Středočeského kraje. Celkem osm podnikatelů z těchto dvou regionů se v minulosti stalo...

Fakulta dopravní ČVUT v Praze podepsala nové strategické partnerství se společností SITA

8. září 2023 v 08:22

Ve středu 6. září byla podpisem partnerství mezi společností SITA a Fakultou dopravní ČVUT v Praze obnovena spolupráce zaměřená jak na vzdělávání nových odborníků, tak i na projektové záměry v oblasti letecké dopravy.

Wolt zavádí nonstop provoz, vedle restaurací nabídne i potraviny nebo květiny

29. srpna 2023 v 07:28

Finská technologická společnost Wolt zavádí v hlavním městě nepřetržitou rozvážku z vybraných podniků. Většina pražských zákazníků si tak nyní může objednávat v režimu 24/7 se stejným servisem, na který jsou zvyklí. Zákaznická podpora funguje po celou noc a je připravena pomoct zákazníkům v řádu...

Další články
Nahoru