Dnes Úterý - zatazeno 24°C
Zítra Středa - bourky 27°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Byznys

Začal Huawei Global Analyst Summit

Odstartoval 19. ročník Huawei Global Analyst Summit v čínském Šen-čenu, kde zástupci technologického giganta Huawei seznámili návštěvníky s nejnovějšími průmyslovými trendy i svou představou zelenější budoucnosti. 

„Posílíme náš přístup k inovacím, vybavíme všechna průmyslová odvětví tak, aby se mohla transformovat na digitální a inteligentní, a pomůžeme vybudovat svět s nízkými emisemi uhlíku,“ prohlásil v den zahájení summitu rotující předseda společnosti Huawei Ken Chu. 

Zástupci společnosti poukázali na aktivity v sektoru fotovoltaiky, v rámci nějž se Huawei snaží pomocí umělé inteligence, cloudových a dalších technologií o maximální podporu výroby energie z obnovitelných zdrojů. Dále také vyzdvihli vývoj nízkouhlíkových řešení na systémové úrovni pro zelenou infrastrukturu ICT zaměřený především na bezdrátové základnové stanice a datová centra. 

V oblasti konektivity společnost představila svou vizi zaměřenou na poskytování připojení s rychlostí 10 Gb/s, ať už se bude jednat o mobilní či pevné optické připojení (5,5G a F5,5G). Tyto přenosové rychlosti budou schopny vyhovět široké škále požadavků na specializované sítě, zkvalitnit uživatelský zážitek v domácnostech i poskytovat adekvátně nízkou latenci a vysokou spolehlivost potřebné využití v průmyslu. 

Huawei se dále zaměřuje na zdokonalení systémové architektury s cílem snaze výrazně zvýšit výkon celého systému i energetickou účinnost a nepolevuje ani na poli cloudových služeb, zejména v oblasti produkce digitálního obsahu, kterou má výrazně urychlit v současnosti budovaný cloudový end-to-end kanál zvaný MetaStudio. 

Pokud jde o zařízení, Huawei si podle ředitele společnosti klade za cíl poskytovat tzv. Seamless AI Life, která posune propojení fyzického a digitálního života. Společnost také dále přizpůsobuje své produkty a produktová portfolia různým průmyslovým scénářům, což má zákazníkům usnadnit digitální transformaci. 

Vedle ekologických témat se třídenní summit zaměřuje i na otázky týkající se oboustranného porozumění mezi člověkem a technologiemi a skutečné propojení těchto dvou světů. Je možné vybudovat modely, které budou schopny naučit stroje jak dnešní svět pochopit? 

Jak by bylo možné lépe rozklíčovat fyziologické mechanismy lidského těla, především pak inteligenci a lidské pohnutky? V této oblasti čeká technologie ještě dlouhá cesta plná průzkumů a objevování, na níž se budou potýkat s řadou výzev. 

Bude nutné rozvinout možnosti snímání fyziologických procesů, jako jsou činnost mozku či svalů a jejich přenos do počítačových dat, vyvinout neinvazivní systém měření krevního tlaku, hladiny cukru či srdeční činnosti v reálném čase a poznatky zpracovávat pomocí umělé inteligence společně s inteligentním automatizovaným softwarem.

S tímto se pojí celá škála dalších procesů a aktivit, jejichž cílem bude podpořit farmaceutický průmysl, zkvalitnit lidské zdraví a zároveň snížit náklady a zvýšit efektivitu.

„Musíme udržet momentum prostřednictvím nepřetržitých inovací, vytvářet hodnoty pro zákazníky a společnost,“ uvedl Chu. „Těšíme se na užší spolupráci s našimi zákazníky a partnery při budování zelenějšího inteligentního světa.“


Autor: TZ

EY Světovým podnikatelem roku 2022 se stal Gaston Taratuta z Argentiny

10. června 2022 v 19:44

Vítězem letošního světového finále soutěže EY Podnikatel roku byl na slavnostním ceremoniálu v monackém Salle des Étoiles vyhlášen Gaston Taratuta, zakladatel a generální ředitel argentinské společnosti Aleph Group, Inc. Soutěže se zúčastnilo více než 350 podnikatelů, Gaston Taratuta byl vybrán...

Skanska spouští prodej vysočanského bytového domu Alfred

6. června 2022 v 07:54

Společnost Skanska zahajuje prodej bytů v dalším domě druhé etapy projektu čtvrť Emila Kolbena. Bytový dům Alfred vyroste na 11 tisících m2 a nabídne 179 bytových jednotek. Výstavba začne ke konci letošního roku a její dokončení se předpokládá v roce 2025. 

Téměř tři čtvrtiny sporů se zahraničními prodejci loni vyřešilo ESC

30. května 2022 v 11:40

Čeští spotřebitelé se loni dočkali výrazné pomoci od Evropského spotřebitelského centra (ESC). Jeho právníci úspěšně vyřešili 72 procent jejich sporů s podnikateli z jiných zemí Evropské unie, Norska, Islandu a Velké Británie, a to hlavně v oblasti nákupů přes internet. Nejvyšší mimosoudně...

Konference ve Slovanském domě se zaměřila na digitalizaci a kryptoměny

24. května 2022 v 11:44

Jaký vliv a dopady má digitalizace na vzdělání, životní prostředí a platební systémy? Světoví experti a osobnosti na oblasti informačních technologií, bankovnictví i umění o tématu diskutovali na prestižní mezinárodní konferenci o digitalizaci a kryptoměnách – Platon Life Global Digital Ecosystem...

V dubnu vzniklo 2256 společností, nejméně od září loňského roku

24. května 2022 v 10:34

V dubnu vzniklo v České republice 2 256 obchodních společností, což je o 329 méně než v březnu a zároveň nejméně od září minulého roku. Zároveň v dubnu zaniklo 990 společností, o 123 méně než v březnu a nejméně od října 2017. V Česku tak minulý měsíc přibylo 1 266 obchodních společností. Vyplývá...

Další články
Nahoru