dnes
Pondělí - skorojasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - snih
2°C
Začal festival 4+4 dny v pohybu, centrem jsou karlínské kasárny
Objekt karlínských kasáren. Foto: archiv

Začal festival 4+4 dny v pohybu, centrem jsou karlínské kasárny

Na různých místech v Praze začal již 22. ročník mezinárodního festivalu současného umění 4+4 dny. Letos je centrem festivalu areál Kasárna Karlín. Akce potrvá týden a skončí v sobotu 14. října. 

V rámci své dramaturgie přiváží festival každý rok na jedné straně aktuální, provokativní a novátorské divadelní a taneční projekty, které často spojují různé žánry s využitím multimédií, na straně druhé si jako své hlavní centrum vždy vybírá nevyužité či prázdné budovy v centru hlavního města.

Po loňských Radničních domech u Staroměstského náměstí obsadil letos festival část Kasárna Karlín, která zaplnil rozsáhlou výstavou současného umění, divadelními premiérami, diskusemi, filmy či procházkami po okolí.

V Divadle Archa, Ponec, Alfred ve dvoře a ve Studiu ALTA se v rámci fesivalu představí nejen přední evropští tvůrci, ale i umělci a soubory z Angoly, Alžíru, Maroka, Ukrajiny, USA, Kanady či Pobřeží slonoviny.

 „Poprvé v historii festivalu přivážíme umělce, kteří se narodili nebo stále tvoří daleko za hranicemi evropského kontinentu. Jde o špičkové tvůrce, kteří nejen, že vycházejí z jedinečné kulturní tradice, ale současně jsou průkopníky moderního divadla, tance a hudby v zemích jako je Angola, Alžírsko, Maroko či Pobřeží slonoviny. Dramaturgie je proto lemována sérií otázek týkající se tabu, společenských zvyklostí a tradic s odkazem na dědictví kolonialismu,“ říká k zahraničnímu programu dramaturg Pavel Štorek.

„Dostali jsme příležitost slavnostně otevřít veřejnosti část hlavní budovy karlínských kasáren. Rádi jsme u zpřístupňování historických objektů Pražanům. V tomto případě se jedná o kulturní památku  z doby rakousko-uherské monarchie,” uvádí dramaturgyně projektu Místa činu Denisa Václavová.

Kompletní program festivalu 4+4 dny v pohybu je zde: http://ctyridny.cz/program-2017/


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Další články
Nahoru