Dnes Sobota - oblacno 20°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 22°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zábradlí je v ukrajinských barvách. Z ruské ambasády teď mají lepší výhled, odůvodnil to náměstek primátora
Silničáři barví zábradlí do žluté a modré, v pozadí vpravo je vidět Konzulární oddělení velvyslanectví Ruské federace. Foto: Adam Scheinherr

Zábradlí je v ukrajinských barvách. Z ruské ambasády teď mají lepší výhled, odůvodnil to náměstek primátora

V rámci opravy mostu v Korunovační ulici, který stojí na dohled od budovy ruského velvyslanectví v Bubenči, bylo v první polovině týdne pracovníky Technické správy komunikaci (TSK) natřeno zábradlí žlutou a modrou barvou, tedy národními barvami Ukrajiny.

Akci vysvětlil náměstek primátora pro oblast dopravy Adam Scheinherr (Praha Sobě), který je zároveň předsedou dozorčí rady TSK. Podle něj se jedná o symbolické gesto.

„Stejně jako vlaječky na tramvajích a vystoupení z ruské asociace sdružující města, kde jezdí metro. Vedle gest hlavně podnikáme s dopravním podnikem, Ropidem i a TSK konkrétní kroky pomoci i v dopravní gesci,“ uvedl. Lidé prchající před válkou na Ukrajině mají od pondělí MHD v Praze zdarma.

„Vytipováváme okrajová méně obsazená parkoviště pro parkování zdarma. Dali jsme Ukrajincům a Ukrajinkám v dopravním podniku mimořádné odměny a zadali jsme vedení, aby se připravilo na poválečnou pomoc sesterským dopravním podnikům na Ukrajině. Už teď hledáme autobusy a tramvaje, které tam pošleme," dodal náměstek.

Podle něj se silničáři, které natírali zábradlí mostu, setkali s pozitivními reakcemi řidiček a řidičů, kteří přibržďovali, z okna provolávali schvalující hesla a také troubili.

Už v pondělí Praha 6 navrhla magistrátu přejmenovat část ulice Korunovační, která je na území šesté městské části a most přes železnici po ukrajinském ženistovi Vitalii Skakunovi. Změny názvů v Praze schvaluje rada hlavního města na návrh místopisné komise.

Vedení metropole před dvěma lety přejmenovalo náměstí Pod Kaštany před ruskou ambasádou na náměstí Borise Němcova. Tento ruský opoziční politik byl před sedmi lety zastřelen v Moskvě.


Autor: Jan Puci

Malostranský hřbitov: Tanec smrti

Dnes v 09:28

Divadelní průvod, pohřeb smutku, připomínka radostí života ve stylu site-specific, která herce společně s diváky podněcuje k oslavě života, ale nezapomíná ani na lidskou smrtelnost ve čtvrtek 30. května ve 20:30.

Reuse neděle v Praze 6

Dnes v 07:52

Dát věcem druhou šanci můžete v neděli 2. června od 11 do 18 hodin na Vítězném náměstí.

Praha 6: Setkání v parku Malý Břevnov

Dnes v 07:25

Další ze série setkání představitelů šesté městské části s veřejností se uskuteční v parku na Malém Břevnově. Tématem setkání ve středu 29. května v 17 hodin bude doprava, bytová výstavba nebo kulturní akce.

Žižkovské mezidvorky 2024

Dnes v 06:31

Třináctý ročník multižánrového sousedského festivalu v sobotu 25. května od 13 hodin. Těšit se můžete na staronové, ale i zbrusu nové účastníky, nové dvorky k prozkoumání, bohatý program, setkání s místními umělci a výtvarníky a dalšími zajímavými lidmi...

Přijďte si s námi zahrát. Nedělní open air koncert

Včera ve 12:30

Devátý ročník open air koncertu s názvem Přijďte si s námi zahrát v neděli 26. května na Střeleckém ostrově.

Středověké slavnosti na Hradčanech

Včera v 09:21

Druhé Středověké slavnosti na Hradčanech v krásném prostředí parku Maxe van der Stoela nedaleko pražského hradu v Praze 6.

Kouzlo Prahy ve Vrtbovské zahradě

Včera v 09:05

Výstavu obrazů od autorky Katky Neveu – Kouzlo Prahy najdete ve Vrtbovské zahradě do 31. května.

Dobročinnej Blešák v Praze 10

Včera v 09:02

Přijďte si nakoupit stylové kousky a oživte udržitelně svůj šatník. Letos můžete podpořit organizaci Nedoklubko. Tato nezisková organizace pomáhá rodičům předčasně narozených dětí a neonatologickým oddělením v České republice již od roku 2002.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 22. týden

23. května 2024 v 11:44

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další články
Nahoru