Dnes Úterý - zatazeno 2°C
Zítra Středa - prehanky-dest 2°C
Úterý 31. 1. 2023
Svátek má Marika
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Zábradlí je v ukrajinských barvách. Z ruské ambasády teď mají lepší výhled, odůvodnil to náměstek primátora
Silničáři barví zábradlí do žluté a modré, v pozadí vpravo je vidět Konzulární oddělení velvyslanectví Ruské federace. Foto: Adam Scheinherr

Zábradlí je v ukrajinských barvách. Z ruské ambasády teď mají lepší výhled, odůvodnil to náměstek primátora

V rámci opravy mostu v Korunovační ulici, který stojí na dohled od budovy ruského velvyslanectví v Bubenči, bylo v první polovině týdne pracovníky Technické správy komunikaci (TSK) natřeno zábradlí žlutou a modrou barvou, tedy národními barvami Ukrajiny.

Akci vysvětlil náměstek primátora pro oblast dopravy Adam Scheinherr (Praha Sobě), který je zároveň předsedou dozorčí rady TSK. Podle něj se jedná o symbolické gesto.

„Stejně jako vlaječky na tramvajích a vystoupení z ruské asociace sdružující města, kde jezdí metro. Vedle gest hlavně podnikáme s dopravním podnikem, Ropidem i a TSK konkrétní kroky pomoci i v dopravní gesci,“ uvedl. Lidé prchající před válkou na Ukrajině mají od pondělí MHD v Praze zdarma.

„Vytipováváme okrajová méně obsazená parkoviště pro parkování zdarma. Dali jsme Ukrajincům a Ukrajinkám v dopravním podniku mimořádné odměny a zadali jsme vedení, aby se připravilo na poválečnou pomoc sesterským dopravním podnikům na Ukrajině. Už teď hledáme autobusy a tramvaje, které tam pošleme," dodal náměstek.

Podle něj se silničáři, které natírali zábradlí mostu, setkali s pozitivními reakcemi řidiček a řidičů, kteří přibržďovali, z okna provolávali schvalující hesla a také troubili.

Už v pondělí Praha 6 navrhla magistrátu přejmenovat část ulice Korunovační, která je na území šesté městské části a most přes železnici po ukrajinském ženistovi Vitalii Skakunovi. Změny názvů v Praze schvaluje rada hlavního města na návrh místopisné komise.

Vedení metropole před dvěma lety přejmenovalo náměstí Pod Kaštany před ruskou ambasádou na náměstí Borise Němcova. Tento ruský opoziční politik byl před sedmi lety zastřelen v Moskvě.


Autor: Jan Puci

Dezinformační sondy Marie Koldinské: Veřejné debaty v Kampusu Hybernská

Dnes v 07:46

Univerzita Karlova v Kampusu Hybernská organizuje cyklus veřejných debat nad problematikou dezinformací. Cílem této řady je umožnit komunikaci mezi aktéry akademické i mimoakademické sféry a vytvořit prostor pro objevování společných možností obrany před rozšiřováním dezinformačních...

Farmářské tržiště se vrací na Rašínovo nábřeží

Včera ve 14:55

V sobotu 4. února zde najdete malé výrobce, farmy a biofarmy, lokální a sezonní zeleninu, s ovoce, byliny, pečivo, maso, uzeniny, mléčné výrobky a domácí vajíčka.

První den na farmářském tržišti Kubáň

29. ledna 2023 ve 20:05

Farmářské tržiště Kubáň v sobotu 4. února zahájí sezonu sousedským opékáním špekáčků na otevřeném ohni v ocelovém koši aneb „Wurst kunst“.

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze otevře dveře

29. ledna 2023 v 11:11 | Aktualizováno 30. ledna 2023, 12:25

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze pořádá 7. a 21. února Dny otevřených dveří. Všechny zájemce o denní i kombinované studium uvítají pracovníci školy ve Spálené ulici 14 v učebně číslo 311.       

Pololetní prázdniny v Praze 6

27. ledna 2023 v 17:46

Dům Dětí a Mládeže v Praze 6 otevře dveře pro školní děti v době pololetních prázdnin a nabídne různé druhy činnost, jako hry v klubu, turnaj v šipkách, rytmohraní, divadlo, zookoutek, výtvarné dílny, netradiční sporty, 3D tisk, počítačová herna a mnoho dalšího.

V Green Table se dozvíte, kam putuje oblečení ze sbírky

27. ledna 2023 v 11:10

Novoroční sbírka oblečení a doplňků Nadačního fondu Veolia, která probíhá v Green Table Na Florenci 15 v Praze 1, představí kde a komu pomůže oblečení, které jste přinesli.

Policisté uspořádali sbírku pro děti

26. ledna 2023 v 09:36

Příslušníci Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy již šestnáctým rokem uspořádali sbírku pro dětské oddělení.

Natáčejte a hlaste se. Začíná Antifetfest 2023

24. ledna 2023 v 17:17

Antifetfest aneb Jde to i jinak! 2023 je soutěžní festival amatérských filmů s tematikou rizikového chování, určený dětem a mládeži ze školských zařízení a nízkoprahových klubů pro děti a mládež.

Den otevřených dveří na Fakultě stavební ČVUT

24. ledna 2023 ve 13:30

Den otevřených dveří, který se koná na Fakultě stavební ČVUT v Praze v sobotu 28. ledna, nabídne uchazečům o studium informace o přijímacím řízení, přijímacích zkouškách, možnostech přípravných kurzů a jednotlivých bakalářských studijních programech. 

Komici z Vtípečků se zelím rozesmějí Bar B52

24. ledna 2023 v 09:05

Mladé a neokoukané tváře české stand up komedie zavítají do pražského Baru B52. Diváky rozesmějí nevšedními pohledy na život, absurdními úvahami a neočekávanými pointami. Představení se koná v neděli 29. ledna od 19 hodin.

Další články
Nahoru