dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
5°C
Zabiju tě, nedožiješ se rána! Brutalita domácích násilníků roste, týrané ženy se bojí o život
Ilustrační foto: sxc.hu

Zabiju tě, nedožiješ se rána! Brutalita domácích násilníků roste, týrané ženy se bojí o život

Za první dva měsíce letošního roku bylo kvůli domácímu násilí v metropoli už vykázáno z bytů celkem 29 agresivních osob. V únoru bylo tímto způsobem řešeno 15 případů. Mezi ohroženými osobami byl jeden muž, osmnáct žen a 10 dětí.

Posláním pražského intervenčního centra je pomoc a podpora osobám ohroženým domácím násilím, které se v důsledku toho ocitly v tíživé životní situaci takového rozměru, že ji nemohou zvládnout bez odborné pomoci. Kontakty a další informace o práci centra jsou na www.intervencnicentrum.cz.

Intervenční centrum Praha navíc zaznamenalo jenom v únoru 370 kontaktů a intervencí týkajících se domácího násilí.

„Na základě těchto kontaktů se ukazuje, že domácí násilí je v hlavním městě dlouhodobý problémem, který se na základě zvyšující se důvěry u ohrožených osob daří v poslední době ve větší míře řešit. O tom svědčí i vzrůstající počty vykázání a zájem o pomoc ohrožených osob,“ popisoval ředitel Centra sociálních služeb Praha Tomáš Ján.

U odhalovaných případů se odborníci Intervenčního centra setkávají se stále brutálnějšími útoky agresivních osob, které svým blízkým vyhrožují i smrtí.

Čtěte také: Otřesný příběh týrané ženy: partner ji mlátil po celém těle. Vše tvé je moje, podepiš! A rozuzlení?


Autor: Renata Rákosová
Další články
Nahoru