Dnes Úterý - oblacno 14°C
Zítra Středa - oblacno 17°C
Úterý 21. 3. 2023
Svátek má Radek
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Záběhlické škole se při rekonstrukci zvýší kapacita, Prahu to bude stát 19 milionů korun
Vyšší odborná škola sociálně právní - Jahodovka. Foto: vossp.cz

Záběhlické škole se při rekonstrukci zvýší kapacita, Prahu to bude stát 19 milionů korun

Pražští radní dnes odsouhlasili záměr veřejné zakázky na rekonstrukci pavilonu B Vyšší odborné školy sociálně právní – Jahodovka. Financování bude hrazeno z rozpočtu Prahy v předpokládané výši necelých 19 milionů korun.  

„Touto plánovanou investiční akcí vycházíme z potřeby rozšíření kapacity pro výuku, která je dána především demografickým vývojem a požadavky školy. V souvislosti s tím bude provedeno i zateplení budovy, díky kterému dojde ke snížení celkové spotřeby energií,” uvedl pražský radní pro oblast školství Vít Šimral (Piráti). 

Záměrem veřejné zakázky je rekonstrukce stávajícího objektu v Záběhlicích pro účely výuky, součástí projektu je například přístavba výtahu, který zajistí bezbariérový přístup do celého objektu, a dále vybudování nových sociálních zařízení v přízemí i ve druhém patře.

V plánuje je také zateplení celé fasády objektu, které bude mít zásadní vliv na snížení bilance spotřeb energií, nebo vznik parkovacích stání pro devět aut.

Obnovy se dočkají i rozvody zdravotechniky, elektroinstalace nebo vytápění a provedeny budou také nové nášlapné vrstvy podlah. Zahájení zadávacího řízení se předpokládá ještě v březnu, vlastní realizace by se měla uskutečnit v průběhu letošního roku.


Autor: puc
Další články
Nahoru