Dnes Úterý - jasno 10°C
Zítra Středa - polojasno 8°C
Úterý 4. 10. 2022
Svátek má František
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Záběhlické škole se při rekonstrukci zvýší kapacita, Prahu to bude stát 19 milionů korun
Vyšší odborná škola sociálně právní - Jahodovka. Foto: vossp.cz

Záběhlické škole se při rekonstrukci zvýší kapacita, Prahu to bude stát 19 milionů korun

Pražští radní dnes odsouhlasili záměr veřejné zakázky na rekonstrukci pavilonu B Vyšší odborné školy sociálně právní – Jahodovka. Financování bude hrazeno z rozpočtu Prahy v předpokládané výši necelých 19 milionů korun.  

„Touto plánovanou investiční akcí vycházíme z potřeby rozšíření kapacity pro výuku, která je dána především demografickým vývojem a požadavky školy. V souvislosti s tím bude provedeno i zateplení budovy, díky kterému dojde ke snížení celkové spotřeby energií,” uvedl pražský radní pro oblast školství Vít Šimral (Piráti). 

Záměrem veřejné zakázky je rekonstrukce stávajícího objektu v Záběhlicích pro účely výuky, součástí projektu je například přístavba výtahu, který zajistí bezbariérový přístup do celého objektu, a dále vybudování nových sociálních zařízení v přízemí i ve druhém patře.

V plánuje je také zateplení celé fasády objektu, které bude mít zásadní vliv na snížení bilance spotřeb energií, nebo vznik parkovacích stání pro devět aut.

Obnovy se dočkají i rozvody zdravotechniky, elektroinstalace nebo vytápění a provedeny budou také nové nášlapné vrstvy podlah. Zahájení zadávacího řízení se předpokládá ještě v březnu, vlastní realizace by se měla uskutečnit v průběhu letošního roku.


Autor: puc

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru