Dnes Pondělí - jasno 7°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 22. 4. 2024
Svátek má Evženie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Záběhlické škole se při rekonstrukci zvýší kapacita, Prahu to bude stát 19 milionů korun
Vyšší odborná škola sociálně právní - Jahodovka. Foto: vossp.cz

Záběhlické škole se při rekonstrukci zvýší kapacita, Prahu to bude stát 19 milionů korun

Pražští radní dnes odsouhlasili záměr veřejné zakázky na rekonstrukci pavilonu B Vyšší odborné školy sociálně právní – Jahodovka. Financování bude hrazeno z rozpočtu Prahy v předpokládané výši necelých 19 milionů korun.  

„Touto plánovanou investiční akcí vycházíme z potřeby rozšíření kapacity pro výuku, která je dána především demografickým vývojem a požadavky školy. V souvislosti s tím bude provedeno i zateplení budovy, díky kterému dojde ke snížení celkové spotřeby energií,” uvedl pražský radní pro oblast školství Vít Šimral (Piráti). 

Záměrem veřejné zakázky je rekonstrukce stávajícího objektu v Záběhlicích pro účely výuky, součástí projektu je například přístavba výtahu, který zajistí bezbariérový přístup do celého objektu, a dále vybudování nových sociálních zařízení v přízemí i ve druhém patře.

V plánuje je také zateplení celé fasády objektu, které bude mít zásadní vliv na snížení bilance spotřeb energií, nebo vznik parkovacích stání pro devět aut.

Obnovy se dočkají i rozvody zdravotechniky, elektroinstalace nebo vytápění a provedeny budou také nové nášlapné vrstvy podlah. Zahájení zadávacího řízení se předpokládá ještě v březnu, vlastní realizace by se měla uskutečnit v průběhu letošního roku.


Autor: puc

Škola a školka hledají školníka

Včera v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Praha 14 uspořádala deváté setkání koordinátorů environmentální výchovy

Včera v 10:03

Praha 14 byla letos již podeváté hostitelem setkání koordinátorů environmentální výchovy v pražských mateřských, základních a středních školách. Na organizaci dubnové akce se vedle městské části i tentokrát podílely dvě stálice: „Ekoškola“ ZŠ Generála Janouška, vedená ředitelkou Jaroslavou...

Při výročí tísňové linky 112 se oceňovalo

Včera v 09:44

Před dvaceti lety, 20. dubna 2004, byl v Praze spuštěn provoz linky 112 v současné moderní podobě. Jedním z důvodů byl i světový šampionát v ledním hokeji, který se tehdy konal v Praze. Moderní technologie tísňové komunikace tak byly uvedeny do ostrého provozu.

Kvůli nehodě se na Pražském okruhu u Slivence zastavil provoz

20. dubna 2024 v 18:26

V sobotu kolem třinácté hodiny došlo k nehodě dodávky a osobního auta na Pražském okruhu u Slivence. Frekventovaná silnice byla kompletně uzavřena dvě a půl hodiny.

Další články
Nahoru