dnes
Pondělí - zatazeno
4°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Za zbourání vily na Ořechovce udělila Praha 6 pokutu. V řádu stovek tisíc
Zbouraná vila na Ořechovce. Foto: archiv Praha 6

Za zbourání vily na Ořechovce udělila Praha 6 pokutu. V řádu stovek tisíc

Stavební úřad Prahy 6 přidělil pokutu za loňské zbourání vily na Ořechovce. Jde o sankci v řádu stovek tisíc korun. Konkrétní částku mluvčí radnice Prahy 6 nesdělil. Rozhodnutí úřadu je nepravomocné.

Z Ořechovky v nedávné době bez povolení zmizely dvě vily. Jedna z nich patřila známé módní návrhářce Blance Matragi. I za tu padly pokuty. Firma Altstaedter Investmants se sídlem v Praze 5 požádala v březnu loňského roku o stavební povolení na úpravy rodinného domu v ulici Západní v historicky cenné lokalitě Ořechovka. V září ale místo přestavby vilu zdemolovala.

„Po demolici vily nařídil stavební úřad provedení zabezpečovacích prací. To ale nebylo splněno v daném termínu a za to teď hrozí ještě druhá pokuta, o které se rozhoduje," sdělil mluvčí šesté městské části Adam Halmoši.

Podobný případ se odehrál už v prosinci roku 2013. Stavební firma tehdy zbourala rodinný dům, který stál v památkové zóně Vilová kolonie v ulici Pod Vyhlídkou. Stavební úřad za to vyměřil dvě pokuty 150 000 korun.

Jednu majiteli objektu, společnosti Matragi Design, kterou spoluvlastní Blanka Matragi, a druhou stavební firmě, která dům zbourala. Pokutu 150.000 korun vyměřili i pražští památkáři, zrušilo ji ale ministerstvo kultury. Ořechovka je jednou z nejznámějších a nejstarších pražských vilových čtvrtí, vybudována byla v letech 1919 až 1929 za účasti významných architektů.


Další články
Nahoru