dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
9°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Za žádné peníze hodně muziky! V botanické koncertují až do konce února pěvečtí mistři
Sedmihlásek hajní je častým obyvatelem pražských parků. Foto: archiv BZ

Za žádné peníze hodně muziky! V botanické koncertují až do konce února pěvečtí mistři

Víte, kde přezimuje pěnkava obecná a poznáte zpěv pěnice nebo sedmihláska? Pokud ne, poslechněte si je zdarma v trojské botanické. Výstava Pěvečtí mistři našich zahrad trvá do 28. února a nabízí kromě zpěvu sedmi nejuznávanějších „mistrů“ informace o tom, čím se živí nebo z čeho staví svá hnízda. 

„Naše zahrady připomínají koncert, kdy se o ,hudbu´ starají opeření zpěváci. Někteří lidé ale nemusí vědět, kdo to tak líbezně cvrliká a zpříjemňuje mu den. Proto jsme se rozhodli uspořádat interaktivní výstavu právě s touto tematikou. Návštěvníci si ptáky prohlédnou na fotografiích našich předních fotografů,“ popisuje výstavu Jaroslav Škopek, kurátor výstavy z trojské botanické zahrady.

Výstava, kterou lze navštívit denně od 9 do 16 hodin, je doplněna o výukové programy pro mateřské školy a I. stupeň základních škol. Pokud se chcete objednat, můžete tak učinit na e-mailové adrese pruvodci@botanicka.cz.


Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

Dnes ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

Dnes v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru