Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 9°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Za zadání zakázky v Pražské tržnici bez tendru dostala metropole pokutu 200 tisíc korun
Pražská tržnice. Foto: archiv

Za zadání zakázky v Pražské tržnici bez tendru dostala metropole pokutu 200 tisíc korun

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) potrestal hlavní město pokutou 200 000 korun za to, že stavební práce v Pražské tržnici zadal loni bez zadávacího řízení ve dvou objednávkách, které spolu ale souvisely. Rozhodnutí je pravomocné, Praha musí pokutu zaplatit. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě.

Magistrát uzavřel dvě smlouvy na stavební práce na odstranění a nápravu havarijního stavu v hale číslo 24 dvě smlouvy, a to se společností G-TERRA a s družstvem DRUŽSTVOFART, a zadal je tedy jako dvě veřejné zakázky malého rozsahu.

„Smlouvy byly uzavřeny mimo zadávací řízení, čímž mohl být ovlivněn výběr dodavatele,“ uvedl ÚOHS. Podle závěrů úřadu však spolu tato plnění tvoří jeden funkční celek a byla zadávána v časové souvislosti, a proto bylo povinností zadavatele předpokládané hodnoty obou plnění sečíst a zadat stavební práce v zadávacím řízení odpovídajícím této celkové předpokládané hodnotě.

„Protože objem zakázek dosahoval téměř sedm milionů korun bez DPH, měl je zadavatel zadávat jako podlimitní veřejnou zakázku na stavební práce,“ uvedl ÚOHS.

Úřad vydal v této věci příkaz, vůči němuž zadavatel podal odpor, avšak až po uplynutí zákonné osmidenní lhůty pro podání odporu. Pokuta je tedy pravomocná a Praha ji musí zaplatit.


Autor: Cen

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

24. února 2024 v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Další články
Nahoru