Dnes Středa - zatazeno 11°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 15°C
Středa 29. 3. 2023
Svátek má Taťána
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Za zadání zakázky v Pražské tržnici bez tendru dostala metropole pokutu 200 tisíc korun
Pražská tržnice. Foto: archiv

Za zadání zakázky v Pražské tržnici bez tendru dostala metropole pokutu 200 tisíc korun

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) potrestal hlavní město pokutou 200 000 korun za to, že stavební práce v Pražské tržnici zadal loni bez zadávacího řízení ve dvou objednávkách, které spolu ale souvisely. Rozhodnutí je pravomocné, Praha musí pokutu zaplatit. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě.

Magistrát uzavřel dvě smlouvy na stavební práce na odstranění a nápravu havarijního stavu v hale číslo 24 dvě smlouvy, a to se společností G-TERRA a s družstvem DRUŽSTVOFART, a zadal je tedy jako dvě veřejné zakázky malého rozsahu.

„Smlouvy byly uzavřeny mimo zadávací řízení, čímž mohl být ovlivněn výběr dodavatele,“ uvedl ÚOHS. Podle závěrů úřadu však spolu tato plnění tvoří jeden funkční celek a byla zadávána v časové souvislosti, a proto bylo povinností zadavatele předpokládané hodnoty obou plnění sečíst a zadat stavební práce v zadávacím řízení odpovídajícím této celkové předpokládané hodnotě.

„Protože objem zakázek dosahoval téměř sedm milionů korun bez DPH, měl je zadavatel zadávat jako podlimitní veřejnou zakázku na stavební práce,“ uvedl ÚOHS.

Úřad vydal v této věci příkaz, vůči němuž zadavatel podal odpor, avšak až po uplynutí zákonné osmidenní lhůty pro podání odporu. Pokuta je tedy pravomocná a Praha ji musí zaplatit.


Autor: Cen

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

Včera ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

Praha 10: ZŠ Olešská ušetřila téměř 40 procent na výdajích za dodávku tepla

Včera v 10:15

ZŠ Olešská ve Strašnicích při projektu snížení energetické náročnosti školy dokázala snížit výdaje za dodávku tepla o 39,9 procenta. Projekt byl financován Prahou 10, dotacemi od EU a pražským magistrátem. Informovala o tom mluvčí desáté městské části Michaela...

Herní prvky, pítka a nové veřejné osvětlení. Park V Zápolí projde revitalizací

24. března 2023 v 11:21

Jižní část parku V Zápolí v Praze 4 čeká v letošním roce revitalizace. V parku přibude řada nových prvků pro odpočinek i aktivní trávení volného času. Práce by měly být zahájeny v dubnu.

Další články
Nahoru