Dnes Pátek - zatazeno 16°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 16°C
Pátek 30. 9. 2022
Svátek má Jeroným
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Za zadání zakázky v Pražské tržnici bez tendru dostala metropole pokutu 200 tisíc korun
Pražská tržnice. Foto: archiv

Za zadání zakázky v Pražské tržnici bez tendru dostala metropole pokutu 200 tisíc korun

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) potrestal hlavní město pokutou 200 000 korun za to, že stavební práce v Pražské tržnici zadal loni bez zadávacího řízení ve dvou objednávkách, které spolu ale souvisely. Rozhodnutí je pravomocné, Praha musí pokutu zaplatit. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě.

Magistrát uzavřel dvě smlouvy na stavební práce na odstranění a nápravu havarijního stavu v hale číslo 24 dvě smlouvy, a to se společností G-TERRA a s družstvem DRUŽSTVOFART, a zadal je tedy jako dvě veřejné zakázky malého rozsahu.

„Smlouvy byly uzavřeny mimo zadávací řízení, čímž mohl být ovlivněn výběr dodavatele,“ uvedl ÚOHS. Podle závěrů úřadu však spolu tato plnění tvoří jeden funkční celek a byla zadávána v časové souvislosti, a proto bylo povinností zadavatele předpokládané hodnoty obou plnění sečíst a zadat stavební práce v zadávacím řízení odpovídajícím této celkové předpokládané hodnotě.

„Protože objem zakázek dosahoval téměř sedm milionů korun bez DPH, měl je zadavatel zadávat jako podlimitní veřejnou zakázku na stavební práce,“ uvedl ÚOHS.

Úřad vydal v této věci příkaz, vůči němuž zadavatel podal odpor, avšak až po uplynutí zákonné osmidenní lhůty pro podání odporu. Pokuta je tedy pravomocná a Praha ji musí zaplatit.


Autor: Cen

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru